İşleri güçleri karalama ve iftira

İşleri güçleri karalama ve iftira

Bolu Belediye Meclisi'nin aldığı 32 dönümlük alanın satış kararı hakkında eleştirilerin hedefi olan belediye meclisi, tepkilere yanıt verdi. Üyeler, belediyenin elindeki malları borçlarını kapatmak için sattığı yönündeki açıklamalara da; “Maalesef s

Bolu Belediye Meclisi'nin aldığı 32 dönümlük alanın satış kararı hakkında eleştirilerin hedefi olan belediye meclisi, tepkilere yanıt verdi. Üyeler, belediyenin elindeki malları borçlarını kapatmak için sattığı yönündeki açıklamalara da; “Maalesef siyaset uğruna Bolu halkını yalanlarıyla kandırmaya çalışmaktadırlar. İşleri güçleri karalama ve iftiradır” şeklinde yanıt verdiler.

Bolu Belediye Meclisi'nin oy birliğiyle aldığı 32 dönümlük alanın satma kararına tepki gösteren siyasi partilere, AKP Bolu Belediye Meclisi Üyeleri yanıt verdi. Üyeler, son günlerde basın organlarında ve bazı siyasi parti temsilcileri tarafından Bolu Belediyesi'nin elindeki malları borçlarını kapatmak için haraç mezat sattığı yönündeki iddiaların aslı astarı olmadığını söyledi.

SİYASET UĞTUNA HALKI KANDIRIYORLAR

Bu iddiaların Bolu halkını kandırmaya yönelik yalandan ibaret asılsız beyanatlar olduğunu bildiren üyeler; “Maalesef siyaset uğruna Bolu halkını yalanlarıyla kandırmaya çalışmaktadırlar. Boğaziçi Köprüsü'nün yapılışını vatandaşa lüks gören, daha sonra köprü gelirinin satışını sattırmam diye tutturan zihniyetin devamıdır. İşleri güçleri karalama ve iftiradır” dedi.

EMEKLİ BORCUNU YENİ YÖNETİME BIRAKTILAR

Bu zihniyetin Bolu Belediyesi'nin borç batağına sokan bir zihniyet olduğunu ifade eden açıklamada; “Bu zihniyet çalışan işçinin alın terinin hakkı olan ikramiyelerini ödeyemeyerek 1 trilyon 100 milyar lirayı yeni yönetime devreden, 20 işçisinin Bolu Belediyesi'ne ve dolayısıyla Bolu halkına 25 yıl hizmet ettikten sonra çoluğunun çocuğunun geleceğinin teminatı olarak gördüğü emekli ikramiyesini, ödeme gücü olmadığından işçisiyle mahkemelik olan ve bunların da yaklaşık 1 trilyon lira emekli ikramiye borcunu yeni yönetime bırakan bir zihniyettir” ifadeleri yer alıyor.

YARDIMLARI HOVARDACA KULLANANLAR İFTİRA ATIYOR

2004 yılından bu güne kadar toplam 1 milyon 409 bin 196 metrekare araziyi belediyece satın alınarak Bolu'ya kazandırdıklarını kaydeden üyeler, şu açıklamada bulundular: “Bu zihniyet tarafından satılan Belediye mülkleri, bizim dönemimizde tekrar Bolu Belediyesi'ne kazandırılmıştır. Köroğlu Otel altında bulunan eski Pamukbank'a ait iş yeri de bunun en güzel örneğidir. İktidardayken taş üstüne taş koymayan, deprem yardımı paralarını hovardaca harcayıp Bolu'ya tek bir çivi bile çakamayan bu zihniyetin, bugün yalan ve iftiralarla dolu sözlerle Bolu halkını kandırmaya çalıştıkları arazi konusunda ise gerçek şudur; Bolu halkının takdirine sunuyoruz.”

BOLU'NUN ÇIKARI İÇİN SATMA YETKİSİNİ KULLANIRIZ

Üyeler, arazi konusundaki gerçeği şöyle aktardılar; “Belediye Meclisimizce Belediye Başkanımıza verilen arazi satış yetkisi ile turizm kenti olacak Bolu'muza, ileri teknoloji ürünü, dünya standartlarında, Bolu'nun ufkunu açacak, şehrimize katma değer katacak, ilimizin ekonomisine katkısı olacak bir eser ortaya çıkacaksa, bizim istediğimiz ve Bolu'muzun çıkarlarına uygun şartlar oluşursa ancak satma yetkisini kullanırız. Bolu halkının 28 Mart'ta bize verdiği yetkiyi ufku ve iş yapma becerisi olmayan bu zihniyetin yaygarasına aldırış etmeden Bolu halkının, Bolu'nun yararına olacaksa kullanırız.”

BOLU BELEDİYESİNİN PERSONELE BORCU YOKTUR!

Belediyenin bahsedilen rakamda borcu olmadığını söyleyen üyeler; “Sadece bu zihniyetten devir alınan Sosyal Güvenlik Kurumlarıyla Vergi Dairesine olan borçları mevcuttur. Başka bir kimseye veya kuruluşa da söylenildiği gibi borcu yoktur. Ayrıca İller Bankası'ndan kredi kullanma noktasında da Türkiye'de kredibilitesi en yüksek birkaç belediye arasında olduğumuzu da övünerek ve gururla ifade ediyoruz. Bolu Belediyesi'nin personeline de borcu yoktur. Güçlü mali yapısı ve bütçe disipliniyle bir taraftan sürekli yatırım yapan, çalışanına alın terini kurumadan emeğinin karşılığını veren, isterse güçlü mali yapısı sayesinde mevcut borçlarını 1 yıl içerisinde ödeyebilecek bugün güçlü bir Bolu Belediyesi'nin olduğunu halkımızın bilmesini ve bize güvenmesini isteriz” dediler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.