İŞLERİNE GELİRSE

İŞLERİNE GELİRSE

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediyenin satışa çıkartmayı planladığı işyerleri için açıklama yaptı. Yılmaz yaptığı açıklamada, belediyenin kiracısı olarak uzun yıllardır hizmet veren esnafın talebi için “İşlerine gelirlerse kalırlar, gelmezse çıkarlar” dedi.

Alaaaddin Yılmaz gazetemize yaptığı açıklamada, “Bolu Belediyesine ait dükkânları satmak istiyoruz. Satarken de değerinde satmak istiyoruz. Sonuçta bu dükkânlar Alaaddin Yılmaz'ın dükkânları değil. Herhangi bir kişiye daha uygun şartlarda ya da pahalı şartlarda vermemiz mümkün değil. Biz kimseyi kandırmak ya da peşkeş çekmek için satış yapmıyoruz. Biz Yüz Yirmi Bin kişinin dükkânını makul gerçek rakamlarıyla satmaya çalışıyoruz. İlla satacağız diye de bir kural yok. Biz satışa çıkartırız alan alır veya fiyat verir. Fiyatı en yüksek verene vereceğiz diye bir şart yok. Önce ihaleye çıkacağız ardından açık arttırma yapacağız. Ondan sonra da satıp satmamaya karar vereceğiz” dedi.

ESNAFI MAĞDUR ETMEK GİBİ BİR DERDİMİZ YOK

Yılmaz açıklamasının devamında, “Bu işler veballi işler. O mülklerde 120 Bin kişinin hakkı var. Kul hakkı var. Vatandaşımızın hakkını hukukunu aramak bizim görevimiz. Ayrıca esnafı mağdur etmek gibi bir derdimiz yok. Esnaflar şuan kiracı. Yarın o mülkleri kim satın alırsa onun da kiracısı olarak kalabilir. İşlerine gelirlerse kalırlar, gelmezse çıkarlar. Belediye dükkânı diye sen geleceksin kendi dükkânını kiraya vereceksin belediye dükkânına oturacaksın. Kimse kusura bakmasın” dedi.

BEN SADECE EMANETÇİYİM BURADA

Sadece emanetçi olduğunu ifade eden Yılmaz, son olarak şunları söyledi: “Benim kendime ait bir mal vardır, cebimde para vardır karşımdaki garibandır onu destekleriz. On alacağımıza sekiz alabiliriz. Bu benim kendi kararımdır, kendi inisiyatifimdir. Ama burası 120 Bin kişinin dükkânı, ben sadece emanetçiyim burada. Emanetçiliğimizi doğru yapmak durumundayız, çünkü sorgulanacağız bu konuda."


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.