İster çömelin, ister ayağa alkın, isterseniz amuda kalkın

İster çömelin, ister ayağa alkın, isterseniz amuda kalkın

Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Uzun, son dönemde yaşanan gelişmeleri ve polemikleri değerlendirdi. Uzun yaptığı değerlendirmede, hem iktidar partisini hem de muhalefet partisini yerden yere vurdu.

Parti il binasında bir basın açıklaması yapan Abdullah Uzun, iktidar ve ana muhalefet partileri arasında yaşanan polemikleri eleştirdi. Uzun yaptığı açıklamada, “Yaşanan son siyasi gelişmeler gösteriyor ki, artık seçim atmosferine girilmiştir. Yukarılarda yaşanan 'horoz dövüşü' nün benzeri de Bolu'muzda yaşanmaktadır. 28 Şubat sonrası konjonktür gereği ANAP gibi kurulan AKP, tek başına iktidarda olduğu 8 yılda yapamadıklarını örtmek için sürekli CHP ile çatışma yolunu izlemiş ve bugünlere gelmiştir. Sayın Baykal ile yaşadıkları polemiği şimdi de Sayın Kılıçdaroğlu ile yaşamaktadırlar. Türkiye'nin sorunlarına çözüm getirmeyen iktidar başarısızlığını Baykal ile polemiklere girerek, meydanlarda hatiplik yaparak örterken, ana muhalefet partisi olarak görevi “yol göstermek” olan CHP'de sorunlara çözüm getirmemiş, adeta 'istemezük' tavrında sadece eleştirmiş, sonra da soluğu Anayasa Mahkemesinde almıştır. MHP de bu sürece doğrudan ve dolaylı katkılarını esirgememiştir” dedi.

BU HALK SİZE BİRBİRLERİNİZ İLE DİDİŞİN DİYE OY VERMEDİ

Uzun açıklamasının devamında, “Siyasetin sıkıştığı bu durumda oyun kurucular çözümü Sayın Baykal'ı en yakınları tarafından vefasız bir şekilde alaşağı ederek, yerine Kılıçdaroğlu'nu bir kurtarıcı edasıyla şişirip meydanlara çıkarmışlardır. Ama maalesef gördük ki tezgah aynı tezgah. Sadece oyuncu değişmiş, oynanan oyun aynı oyun. Şimdi de Sayın Başbakan siper ziyaretinde 'çömeldi', ben de siperde 'ayakta durdum' polemikleri ile halkı aynı şekilde oyalıyorlar. İkiniz de meclistesiniz. Bu halk size birbirleriniz ile didişin diye oy vermedi. Her iki partinin seçmeni 'alın bu oylarımızı gidin terörü bitirin' diye sizlere oy vermişlerdir. İster çömelin, ister ayağa kalkın isterseniz amuda kalkın. Ama ne yaparsanız yapın görüşün bir araya gelin ve bu şehitlerin analarının gözyaşlarını dindirin. Bu konular üzerinden siyasi varlığınızı sürdürmeyi bırakın” diye konuştu.

ORTAK AKLI NERELERDE VE HANGİ İŞLERDE KULLANDINIZ?

Açıklamasının sonunda eleştirilerine devam eden Uzun şöyle konuştu: “Bu yaşanan oyunun il bazında ki yansımasını da Sayın Ercoşkun ile Sayın Özcan arasında aynen görüyoruz. AK Parti'nin Bolu'da gerek genelde, gerek ise yerelde yapamadıklarının karşısında ana muhalefet partisinin bir çözüm önerisi olmamış, aynen Ankara'da olduğu gibi çözümü mahkemelerde aranmıştır. Bolu'da AKP ile CHP'nin siyaseten var olabilme gerekçelerini en iyi özetleyen olay, Mudurnu festivalinde yaşananlardır. Buradan 8 yıldır iktidar olan AK Parti idarecilerine ve seçilmişlerine sesleniyorum. Saadet Partisi İl Başkanına cevap vereceğinize, aşağıdaki soruların cevaplarını Bolu halkına veriniz. Bolu adına yaptığınız duble ve köy yolları haricinde, insanların maddi ve manevi kalkınmaları adına ne yaptınız? Bolu'da halk tarafından görülen 'yeni zenginleriniz' haricinde, tüm fakir halka ne tür zenginlikler sağladınız? Azınlıklara sağladığınız inanç özgürlükleri yanında, çoğunluk olanlar için vaat ettiğiniz inanç özgürlüklerinden sağladınız? Ortak aklı nerelerde ve hangi işlerde kullandınız?”
 


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.