İSTİKLAL MARŞIMIZ

İstiklal marşımızın 99. Yılı ticaret ve sanayi odamızda Bolu Emine Mehmet Baysal Anadolu Lisesi tarafından anıldı.

Protokolün üst yönetimi, müdür, öğretmen, öğrenci ve halkın geniş katılımı ile salon doluydu. Program saygı duruşu, istiklal marşımızın okunması ardından okul müdürümüz SN EMİN BURUK’UN günün anlamını belirten konuşması ve öğrenci etkinlikleri ile devam etti.

Bayrağımız ve onun hürriyetini ebedileştiren İstiklal Marşı, milletimizin ruhunu, tarihini ve ideallerini aksettiren ölmez bir değerdir. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve nice isimsiz kahramanımız, şehitlerimiz bize bu güzel vatanı miras bıraktı. Bizlerde, gelecek nesillere bu kutsal emaneti en güzel şekilde taşımalıyız. Unutmayınız ki omuzlarımızda geleceğin sorumlusu vardır. Bu sorumluluk çalışmak ve fedakârlık ister. Şanlı bayrak göklerden, istiklal marşımız dillerden, vatan sevgisi, iman dolu göğsümüzden ebediyen silinmesin.

Büyük şairimiz ruhun şad, mekânın cennet olsun…

Bolu İl Milli Eğitim Müdürümüz sn. Cemil Sarıcı.

Milli şairimiz Mehmet Akif; cumhuriyete giden yolda bu milletin hem sesi hem sözü olur. Mehmet Akif ekonomik ihtiyacı olduğu halde yarışmaya katılmaz. Çünkü vatan ve vatanla alakalı çalışmaların maddi değerle ölçülmeyeceğine inanır. Israrlar karşısında Akif, bu milletin hislerini dizeleriyle dile getirir ve Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın der. Bizlerde bu temenniye gönülden âmin diyoruz.

Milli eğitim müdürümüzün ardından İstiklal Marşımızı Milli Egemenlik İlkokulu birinci sınıf öğrencisi Zehra Bakiden şiirin ezbere okunuşunu dinledik.

Daha sonra İstiklal Marşımızın on kıtasını ezbere okuyan Milli Egemenlik İlkokulu birinci sınıf öğrencisi Zehra Baki, 50. Yıl İzzet Baysal ilkokulu birinci sınıf öğrencisi Esma Nur Demir, Yunus Emre İlkokulu birinci sınıf öğrencisi Erdem Coşkun valimiz sn. Ahmet Ümit tarafından ödülleri takdim edildi.

Güzel bir programda emeği geçenlere teşekkürler.

Bu yazı toplam 2580 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.