İşyerime zarar vermek istiyorlar

İşyerime zarar vermek istiyorlar

Geçtiğimiz hafta turizm ruhsatı iptal edildiği için Belediye tarafından mühürlenen Beyaz Cafe'de sular durulmuyor. Geçtiğimiz akşam işyerine birinin girdiğini iddia eden işletme sahibi Osman Güven, iş yerine zarar verilmek istendiğini iddia etti.

Börekçiler Sokak'ta faaliyet gösteren Beyaz Cafe Restoran, Belediye tarafından geçtiğimiz hafta turizm ruhsatı iptal edildiği gerekçesiyle kapatılmış ve işletme sahibi Osman Güven, tepkisini işyerinin camına astığı bir yazıyla göstermişti. Osman Güven, geçen akşam işyerinin bulunduğu Börekçiler Sokak'taki bir internet kafede otururken işyerinin arka tarafından birinin içeri girdiğini görünce Emniyet Müdürlüğü'ne haber verdiğini ifade etti. Güven olayı şöyle anlattı: “Kardeşimin işyerinde otururken, kapalı ve mühürlü olan işyerimde birinin içeriye girmiş olduğunu fark ettim ve duruma hemen müdahale ettim. Durumu Emniyete bildirdim. İçerde olan şahsın Uğur Dershanesi'nin kapıcısı olduğunu fark ettim. Kapıcı bana işyerimde içinde bulunduğu mülkün sahibi Hüseyin İka'nın kendisine, işyerimin arka tarafında bulunan yangın merdiveni aracılığıyla içeriye girme talimatı verdiğini söyledi. Ben de iş yerimde herhangi bir eksikliğin olup olamadığına baktım ve işyerimde bir eksiklik görmedim.”

İHSAN AĞCAN TURİZM BAKANLIĞI'NA İŞYERİMİN KAPATILMASIYLA İLGİLİ TALEPTE BULUNMUŞ

İşyerinin kapatılmasıyla ilgili Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan'ı suçlayan Güven, “Davanın Pazartesi açıklanacağına inanıyorum ve dava sonunda Belediye'ye dava açacağım. İşyerimin kapatılması hukuka aykırı olarak gerçekleşti. Mühürlenmesine karşın bana hiçbir belge verilmedi ve zamanı geldiğinde bu belgeyi alırsın dediler. İstiyorsan adliye orada, şikâyet edebilirsin dediler. İş yerimin kapatılması ile ilgili Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Ağcan'ı ilk defa bu sıkıntıyla ilgili Turizm Bakanlığı'na gittiğimde, İhsan Ağcan'ın benden önce Turizm Bakanlığı'na geldiğini öğrendim. İhsan Ağcan işyerimin kapatılmasıyla ilgili Turizm Bakanlığı'nda taleplerde bulunmuş ve orada bulunanları tehdit emiştir” dedi.

İşyerine izinsiz girdiklerini söyleyen Güven, olayla ilgili Hüseyin İka ve Uğur Dershanesi'ne suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.