İYİ DE BAŞKAN HEP SEN Mİ HAKLISIN?

İYİ DE BAŞKAN HEP SEN Mİ HAKLISIN?

CHP İl Başkanı Tanju Özcan, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın önceki gün CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'la ilgili açıklamalarına zehir zemberek cevaplar verdi. Özcan yaptığı açıklamada, Başkan Yılmaz'a seslenerek, “İyi de başkan hep sen mi haklısın?” dedi.

Tanju Özcan dün parti il binasında basın açıklaması yaptı. Özcan yaptığı basın açıklamasında, “Uzun süredir Belediye Başkanı hakkında açıklama yapmamaya özen gösteriyorum. Kendisini yıllardır uyarıyorum ama kulak asmıyor. 'Saldım çayıra Mevla'm kayıra' diyerek kendi bildiği gibi davranmaya devam ediyor. Kendisini hiç boş bırakmaya gelmiyor. Dün yaptığı açıklamada yeni seçilen genel başkan yardımcımız Sayın Umut Oran'a dil uzatmaya kalkmış. Söylediği açıklamaların içeriğine girmek istemiyorum. Aslında söylenecek çok şey var. Herkes şunu iyi bilmektedir. Bizim örfümüzde, âdetimizde yeni seçilene hayırlı olsun denir. Ama Belediye Başkanı bunu bilemeyecek kadar nezaketten uzak” dedi.

GEÇİMSİZLİK HUYU VAR

Açıklamasının devamında Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'a seslenen Özcan, “Sayın Başkana buradan sesleniyorum. Meydan boş değildir. Kimse canının istediği gibi at oynatamaz. CHP bir ailedir. Aile de fertlerine sahip çıkar. Biz de sahip çıkacağız. Gerçi Sayın Başkanın üslup sorunu olduğu ve geçimsizlik huyu bulunduğu da herkes tarafından bilinmektedir. Ben buradan Bolu halkına sesleniyorum. Lütfen yaşananları şöyle bir irdeleyin. Sayın Belediye Başkanına 'İyi arkadaşım, kendisi ile her konuda anlaşıyoruz' diyen kaç kişi var çevrenizde. Bolu adına bir şeyler söylemeye kalkın, belediyenin bir icraatını eleştirmeye kalkın o zaman sizi hemen Bolu haini ilan eder” diye konuştu.

BOLU'YU BİR TEK SEN Mİ DÜŞÜNÜYORSUN

Özcan sözlerinin devamında Alaaddin Yılmaz'ın üslubunu eleştirerek şöyle konuştu: “Belediye Başkanı milletvekilleri ile sorunlu, il başkanı ile sorunlu, birlikte çalıştığı belediye çalışanları ile sorunlu, belediye meclis üyeleri ile sorunlu, hatta hatta eski iş ortaklarıyla dahi sorunlu. Ona göre bu saydığı herkes ya Bolu haini, ya kötü niyetli, ya da hiçbir şeyden anlamaz. İyi de başkan hep sen mi haklısın. Bolu'yu bir tek sen mi düşünüyorsun. Onunla dargın bununla küskün. Kiminle geçineceksin Allah'ını seversen.”

AĞIR CÜMLELER SARF EDİYOR

Vali Halil İbrahim Akpınar ile Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz arasında gelişen gerilimle ilgili eleştirilerde bulunan Özcan, “Son zamanlarda çok enteresan şeyler yaşanıyor memleketimizde. Şehrin belediye başkanı televizyon programında çıkıp şehrin valisine herkesin ortasında 'Zekâ özürlü' diyecek kadar ileriye gidiyor. Şehrin valisi dönüp belediye başkanına 'Zübük' diyebiliyor. Bu yetmiyor belediye başkanımız Boluspor kongresinde herkese açık bir toplantıda milletvekillerimizden bahsederken meşhur bir dansözün ismini zikrederek 'Onun gibi kıvırtıyor' şeklinde son derece seviyesiz cümleler sarf ediyor. Yine şehrin belediye başkanı, İl Özel İdare Genel Sekreteri'ne herkesin önünde onun 'Burnunu sürttürürüm şöyle yaparım böyle yaparım' der gibi tehditvari sözler söyleyebiliyor. Zaten muhalefet partilerinin il başkanlarına ben de dahil 'Bolu haini' gibi hakarete varan son derece ağır cümleler sarf edebiliyor” dedi.

NASIL YÖNETİLDİĞİMİZİ İYİ BİLELİM

Özcan açıklamasının sonunda, “Herhalde bu durum Türkiye'nin başka bir şehrinde yaşanmayacak şeyler. O anlamda Bolu halkı nasıl bir belediye başkanı tarafından yönetildiğini iyi değerlendirmek durumunda ki muhakkak değerlendiriyordur” şeklinde konuştu.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.