İzzet Baysal’a şükran

            25.03.2004

“İzzet Baysal’a Şükran Günleri” etkinliklerine yönelik çalışmalar ne zaman başlayacak derken, 17 Mart tarihinde ilimizde yeni göreve başlayan Vali Yardımcımız Sn. Hüseyin Doğan’ın Başkanlığı’nda toplandık.

Belediye, Abant İzzet Baysal Üniversitesi, İzzet Baysal Vakfı, Ticaret Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sivil Toplum örgütleri, Gazeteciler Cemiyeti ve Sendika temsilcilerinden oluşan kalabalık bir grupla bu yıl yapılacak etkinliklerin nasıl olmasına yönelik görüş alışverişinde bulunuldu.

Ayağının tozuyla Bolulular’ın çok önemsediği İzzet Baysal’a Şükran görevinin nasıl yerine getirildiğine yönelik programın belirlenmesinde Sn. Vali Yardımcımızın çok titiz hazırlandığı gözden kaçmadı.

Bu konudaki çalışmaların hız kazanabilmesi için yerel seçimlerin bitişini dikkate almanın yanında bu konuda bir kısım komisyonların kurulmasına karar verildi. 31 Mart 2004 tarihinde biraraya gelecek komisyonlar kendi aralarında nelerin yapılmasına ait hazırlıklarla toplantıya gelmeleri kararlaştırıldı.

Oluşturulan komisyonlar başlıklar halinde; eğitim etkinlikleri-sağlık etkinlikleri-kültür ve turizm-sportif-esnaf-tanıtım-propaganda-basın ve halkla ilişkiler komiteleri olarak oluşturuldu.

Kurulan komitelerde Belediye adına Mustafa Namdar, İzzet Baysal Vakfı adına Mustafa Yaman, Eğitim adına İsmail Bayraktar, Sağlık adına Osman Nacaroğlu, Kültür Turizm adına M. Kaan Öz, Sportif etkinlikler adına Mehmet Sertbaş, Esnaf adına N. Alpat Öztürk koordinatör olarak komiteler arasındaki koordinasyonu sağlayacaklar.

Her geçen yıl önemi ve değeri çok daha iyi anlaşılan hayırların efsane ismi İzzet Baba’ya bir öncekinden daha görkemli bir şekilde teşekkür etmek, yaşlısından gencine, hastasından sağlıklısına, öğrencisinden üniversitesine görev almalı. İzzet Baysal Şükran Günleri’nde onun felsefesini, ilkelerini ön plana çıkarmaya özen göstermeli, genç beyinlere örnek olabilecekleri model insanın düşüncelerde yaratılmasına çalışılmalı.

Bu yılın Trafik ve tasarruf yılı olduğuna işaret eden Valimiz Mehmet Ali Türker’in verdiği kopyayı dikkate alarak İzzet Baysal’ın tasarrufa gösterdiği özen ön plana çıkartılacak bilgilendirmeler-panaller yapılmalı. Evet, İzzet Baysal’ın yaptıklarını anlatmak belki o kadar zor değil. Zor olan onun yaptıklarını nasıl koruyoruz. Ya da onun yaptıklarına neleri ekleyebildik? Şükran Günleri’ni yeni üretimlerle taçlandırmak görevimiz olmalı.

Bu yazı toplam 1176 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.