İzzet Baysal’a Şükran start aldı

            26.10.2004

Vali Yardımcımız Sn. Hüseyin Doğan Başkanlığı’nda toplanarak, 2005 yılında "İzzet Baysal’a Şükran Günü" taslak programına ait çerçeve belirleme çalışmalarına başlandı.

Toplantıya katılan hemen herkesin, 11 Mayıs günü programın başlamasında, sosyal etkinlikleri de takip eden Cuma akşamından başlamak üzere, Cumartesi-Pazar Kızılay Hamamı’nın bulunduğu alanda devamı konusunda birleştiği görüldü.

İl genelinde çeşitli aktivitelerin yapılması yanında yurtiçi ve yurtdışı bilimsel etkinliklerle günün anlamlaştırılması sağlanmalı. Bilimsel etkinliklerde üniversitemiz başı çekmeli, halka önderlik edip önünü açmalı.

Mayıs 11’de başlayacak gün kutlamasındaki protokol açılışında, halkın katılımı sağlanmalı. Yapılan etkinliklerde insanların oradan ortaya koşuşturmacası önlenmeli.

İşin şov kısmına da önem verilerek, ciddi ve popüler bir sanatçı ile Bolu’da yapılan kutlamalara, yurt genelinde halkın ilgisi çekilmeli.

Bu işin sorumluluğu yürütme kurulu olarak Valilik, Belediye ve Üniversite olduğundan, buralarda komiteler kurulup görev belirlemeleri yapılmalı.

İzzet Baysal’a Şükran Günleri’ne ait en kısa sürede internet sayfası açılmalı. Bu sayfadan halkımızın bu konudaki görüş ve önerileri alınmalı. Halk ne istiyor öğrenmeli.

Geçmiş yıllarda gündeme gelen "Hatıra Pulu, Özel Milli Piyango veya Spor Loto" çekilişlerinin o günlere denk getirilerek Bolu’da yapılması temaslarına hemen başlanması.

Bu günün özelliğinde iki ayak olduğu. Bunların Kültür ve sanattan oluştuğu. Bu bağlamda Bolu’da "Bilim ve Sanat Merkezi" kurulması.

Şehirlerarası fuarların bir bölümünün o günlere denk getirilerek Bolu’da açılması.

Önemli olan başlıklarla sıraladığım konularda araştırmalar Sn. Hüseyin Doğan kanalıyla yapılacak. Basın yoluyla halkın istemlerine ait görüşler için köşem sizlere açıktır. Bu konudaki katkılarınız komiteye güç verecektir.

Bu yazı toplam 727 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.