İzzet Baysal’ı şükranla andık

İzzet Baysal’ı şükranla andık

İlimize eğitim ve sağlık alanında 140’tan fazla tesis kazandıran ve 1994'te Devlet Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilen hayırsever iş adamı merhum İzzet Baysal adına düzenlenen 'Şükran Günleri' coşkuyla kutlandı.

 

foto-galeri-20190512135000.jpg

Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin katkılarıyla Bolu Kent Konseyi tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk gün olarak Bolu halkı adına Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik Atatürk Anıtına çelenk koydu. Çelenk sunumunun ardından ise saygı yürüyüşü yapıldı ve program İzzet Baysal heykeli önündeki programla devam edildi.  Programda ilk olarak Bolu Valisi Ahmet Ümit, Belediye Başkanı Tanju Özcan ve BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı İzzet Baysal Heykeline çelenk koydu.  Törende Saygı Duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene Bolu Valisi Ahmet Ümit, Milletvekili Arzu Aysın, Belediye Başkanı Tanju Özcan, Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yaman, BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, İl Jandarma Komutanı Nadir Çelik, İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik,  siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

HUKUK FAKÜLTESİNİN PROTOKOLÜ İMZALANDI

Programda İzzet Baysal Vakfı tarafından yaptırılıp üniversitemize devredilecek olan Hukuk Fakültesinin protokolü okundu ve Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, BAİBÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı ve İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal tarafından protokol imzalandı.

Fakülte protokolünün imzalanmasının ardından konuşmalara geçildi. Halk adına ve gençler adına yapılan konuşmaların ardından Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu Milletvekili Arzu Aydın, BAİBÜ Rektörü Mustafa Alişarlı ve Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar.

AHMET BAYSAL AMCASINA YAZDIĞI MEKTUBU OKUDU

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ise, törende amcası için yazdığı mektubu okudu. Merhum İzzet Baysal’a 19’uncu mektubunu okuyan Ahmet Baysal, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sevgili Amca, Bolu’da bugün sana adanan bir Şükran Gününü daha yaşıyoruz. Her sene olduğu gibi sabahtan, senin adına, büyük önderimiz önünde ona olan sağımızı yerine getirdik. Sana olan şükran yürüyüşümüzü yaptık ve şu anda senin huzurunda bulunuyoruz. Senin çizdiğin yolda, gösterdiğin hedefe kimseye muhtaç olmadan, sadece senin bıraktığın varlığın gelirleriyle çok sevdiğin Bolumuza eğitim ve sağlık alanında yeni eserler kazandırmaya devam ediyoruz. Senin Başkanlığında bu eserler 106’yı bulmuştu. Senden sonra da Bolulular adına vakfını teslim ettiğin Bolulu Mütevelli Heyetinin çalışmalarını şevkle ve onur duyarak devam ettiriyor. Senin ardından vakfımız tarafından Bolululara armağan edilen eser sayımız 140’ı geçmiş durumda. Bu yıl da senin bizlerden son isteğin olan Hukuk Fakültesi’nin protokolünü imzaladık ve bunun gururunu yaşıyoruz. Sevgili amcan: Yeter ki sen Allah’ın sana lütfettiğine inandığın cennet köşende müsterih ol ve rahat uyu. Gözün arkada kalmasın.”

İzzet Baysal Şükran Günleri’nin ikinci günü Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde yapılan İzzet Baysal’ın 10 Altın Öğüdünü kapsayan çeşitli yarışmalarda dereceye girenler için yapılan ödül töreni ve Bolu Tanıtma ve Kalkınma Vakfı tarafından düzenlenen Türk Sanat Müziği konseri ile sona erdi.

Şükran Günlerinin son gününde ise İzzet Baysal Caddesi üzerine kurulan stantlar ziyaret edildi. Stant ziyaretleri öncesinde Kent Konseyi Özel Bireyler Engelli Meclisi tarafından hazırlanan “Üretimde Ben de Varım” sergisi Ressam Mehmet Yücetürk Sanat Merkezi’nde açıldı. Kent Meydanı ve İzzet Baysal Caddesi üzerindeki stantların gezilmesinin ardından her yıl verilen Sosyal Sorumluluk Ödül Töreni için Bolu Ticaret ve Sanayi Odasına geçildi. Ödül töreni sonrası burada “Bağlama ve Kemanın Nakışı” adlı dinleti ile katılımcılara müzik ziyafeti sunuldu. Şükran Günleri kapsamında son etkinlik ise Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde düzenlenen Bolu Çocuk Sanat Atölyeleri adlı sergi ve konser etkinlikleri oldu. Prof. Dr. Uğur Alpagut’un koordinatörü olduğu etkinlikler katılımcıların büyük beğenisini topladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum