Karacasu Belediye Başkanı İsmail Erkoç’tan, cevap;"Bir bardak suda fırtına"

Karacasu Belediye Başkanı İsmail Erkoç’tan, cevap;"Bir bardak suda fırtına"

Bolu gündemine bomba gibi düşen Karacasu Şimşir Çayırı ihalesiyle ilgili adı geçenlerden Karacasu Belediye Başkanı İsmail Erkoç, sessizliğini bozdu. Erkoç,"Medyada yer alan beyanatlar bir bardak suda fırtına koparmaktan ba

Bolu gündemine bomba gibi düşen Karacasu Şimşir Çayırı ihalesiyle ilgili adı geçenlerden Karacasu Belediye Başkanı İsmail Erkoç, sessizliğini bozdu. Erkoç,"Medyada yer alan beyanatlar bir bardak suda fırtına koparmaktan başka birşey değil" dedi.

    Geçtiğimiz hafta Bolu gündemini günlerce meşgul eden, gazetemiz Bolu Gündem tarafından da gündemde tutulan Karacasu Şimşir Çayırı ihalesi olayıyla ilgili olarak, Karacasu Belediye Başkanı İsmail Erkoç bir basın açıklaması yaptı.

Bir bardak suda fırtına

    Erkoç, kendi adının da karıştığı işadamı Yılmaz Becikoğlu'nun açıklamalarına göndermede bulunarak; "Son günlerde ne yazık ki bazı çevreler Karacasu Belediyesi'ni töhmet altında bırakmaya yönelik bir kampanya başlatmış bulunmaktadırlar. 'Kime rant sağlanıyor' başlığı altında basında yer alan beyanatlar, aslında bir bardak suda fırtına koparmak hevesinden başka bir şey değildir" dedi.

“Belediye'nin mülkiyetine kazandıracaktık”

    İsmail Erkoç tarafından yapılan açıklamada, aslında yapmak istediklerinin Şimşir Çayırı'nı Karacasu Belediyesi mülkiyetine kazandırmak olduğunu belirterek, "Karacasu Belediyesi, hem halkımızın belirtilen hassasiyeti nazara alınarak, hem de belediyemizin biraz daha güçlenmesinin sağlanması için bu araziyi kendi mülkiyetine katarak değerlendirmek istemiş ve bir çalışma başlatmıştır. Mülkiyet konusundaki belirsizlik giderilmiş, daha önce alınan bir mahkeme kararına dayanarak Hazine’ye tescili sağlanmıştır. Ancak alanın turizm alanı olması, kamu yararına Belediye'nin doğrudan satın almasına engel olduğundan, bu alanın ihaleye çıkması zorunluluğu doğmuştur. Ancak çıkacak ihalede yer alan bir eksiklik nedeniyle, ki bu eksiklik; kamu yararına sosyal bir tesisin yapılması halinde imar tadilatı yapılması zorunluluğu var iken, bunun henüz yapılmamış olmasıydı. Durum tarafımızdan Milli Emlak Müdürlüğü'ne bildirilmiş ve talebimiz haklı görülerek ihale iptal edilmiştir" şeklinde konuştu.

“Muhammen bedeli biz belirlemedik"

    Karacasu Belediye Başkanı İsmail Erkoç, Şimşir Çayırı'nın fiyatını kendilerinin belirlemediğini ve kendilerini bu fiyatın ilgilendirmediğini belirterek, "Bu konuda Milli Emlak Müdürlüğü bir dizi inceleme ve araştırma ile bir değer tespiti yapmaktadır. Arsanın değeri beni ilgilendirmez" dedi.

“İhaleye girmeyin demedik"

    İşadamı Yılmaz Becikoğlu'nun, "İsmail Erkoç benimle görüşmek istiyor. Görüşmemizde bana büyük bir içtenlikle, Yılmaz ağabey sizin bu ihaleye girmenizi istemiyorum" şeklindeki sözlerine cevap veren Erkoç, "Her kim gelirse gelsin, arsayla ilgili bilgi vermek zorundayız. Bu anlattıklarımla ilgili şeyler söylemişizdir. Ancak ihaleye girmemesi konusunda yaptırım uygulatacak bir gücümüz yok. O bakımdan kimseye 'İhaleye girmeyin' demedik" ifalerini kullandı.

"Yanındaki arsa kiralık verildi"

    Karacasu Belediye Başkanı İsmail Erkoç, açıklamasında Şimşir Çayırı'nın yanındaki arsanın Bolu Belediyesi Meclis Üyesi Emin Gökdemir'e Karacasu Belediyesi tarafından kiraya verildiğini belirterek, "Karacasu Belediyesi'ne ait olan tapulu arazi 23.10.2003 tarihinde yapılan ihale ile, bizden önceki yönetim tarafından 49 yıllığına, aylık 200 YTL karşılığında Emin Gökdemir'e kiraya verilmiştir. Emin Gökdemir orayı kiraladığında siyasi bir kimliği yoktu. Proje aşamasına geldiğinde ise, arsanın kirası tekrar belirlenecek" dedi.

05.01.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.