Karda kışta öğrenci kuyrukta

Karda kışta öğrenci kuyrukta

İlimizde öğrenci sayısını arttırmak için yerel yöneticilerimiz ve idarecilerimiz ellerinden gelen neredeyse bütün çabayı gösteriyorlar. Peki, onların sosyal yaşamlarını kolaylaştırmak ve iyileştirmek için bir şeyler yapıyor muyuz sorusunun cevabı işte bu fotoğrafta ortaya çıkıyor.

Üniversite öğrencilerinin, Bolu'nun hem sosyal hayatına, hem kültürel hayatına, hem de ekonomik hayatına sağlamış olduğu katkıyı hiç kimse yadsıyamaz.

Bir şehrin bacasız sanayileri ve üretim alanlarıdır üniversiteler. Bolu'da yatırım yapan küçük esnafın, iş adamının ve tüccarın yatırım nedenlerini güçlendiren birer etkendir aynı zamanda. Peki, üniversite öğrencisi bizim şehrimizde sadece matematiksel bir değer midir? Şehirde iş yapan esnafımız öğrencilerimize sadece parasal bir değer olarak mı bakar sorusunu araştırdık.

BU SIKINTI DAHA NE KADAR DEVAM EDECEK?

Üniversite öğrencilerimize, yani şehrimizin kısa dönemli misafirlerine göstermiş olduğumuz ilgi bu fotoğraf karesinde ortaya çıkıyor. Tabaklar Mahallesi'nde bulunan Asmalı Durak'ta Karaköy otobüslerini bekleyen öğrenciler, soğukta, karda uzun kuyruklar halinde otobüs bekliyorlar. Öğrencilerin yaşadığı sıkıntıyı mevcut taşımacılık şirketinin yöneticileri görmüyor mu? Bu konuda yerel yöneticilerimiz ve bu işin denetlenmesi yönünde çalışma yapan kurumlar neden bu tabloyu görüp öğrencilerin yaşadığı sıkıntılara göz yumuyorlar.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.