KAZANAN BOLUSPOR OLSUN

KAZANAN BOLUSPOR OLSUN

Günlerdir Bolu gündemini meşgul eden Boluspor Kongresi nihayet bugün yapılıyor. Artık sözün bittiği noktadayız. Biz de gündeme uygun olarak geçmiş dönemlerde Boluspor'un kaderine yön vermiş başkanlardan, kongre öncesi son düşüncelerini aldık. Bakın Boluspor'un eski başkanları ne söylüyorlar.

YENER BANDAKÇIOĞLU: Boluspor Genel Kurulu'nun, Boluspor'un şanlı tarihine yakışır bir olgunlukta yapılacağına inancım tamdır. Bolu gibi küçük bir ilimizde futbolda gösterilen büyük başarı, elbette ki tüm camianın birbirlerine sevgi ve saygı ile kaynaşmalarından doğmuştur.

Yeni Genel Kurulu'nda aynı başarıyı ve olgunluğu göstererek, Boluspor'un şanlı tarihine yakışır sonuçlar doğuracağına inanıyorum. Şahıslar önemli değildir. Önemli olan Boluspor'un başarısıdır. Bu başarıya hangi başkan adayı daha layıksa, onun başkan olmasını diliyorum.

Ben iki başkan adayına da aynı mesafedeyim. Her iki başkan adayı da Boluspor'daki yöneticiliklerine benim başkanlığımda başlamışlardır. Tabiri caizse yanımda yetişmişlerdir.

Her ikisini de fevkalade severim. Ancak, Sayın Becikoğlu'nun yıllardır hukuk müşaviri olmam dolayısıyla beni Becikoğlu'nun listesinde görebilirsiniz.

SÜHA ALPARSLAN: Ben rekabetin Boluspor'da kaliteyi artıracağına inanıyorum. Boluspor kongresini bugün alacak olan başkan, haziruna sunacağı programı sonuna kadar gerçekleştirmek zorunda kalacaktır. Gerçekleşmeme olasılığı olan vaatler veya söz verilip de yerine getirilmeyen işler olursa hazirun ve Boluspor taraftarları süreci takip edecekler, sorgulayacaklar, gerekirse de hesap soracaklar. Üyelerin birbirlerine sevgi ve saygı ile yaklaştıkları demokratik, uygar bir kongre olmasını temenni ediyorum. Boluspor'da Başkanlık yapmış, şu anda da bir gazetenin sorumluluğunu üstlenmiş kimliğimle benim herhangi bir listede yer almam söz konusu olamaz. Adaylar arasında tercih belirtmemin de çok manalı olduğunu düşünmüyorum. Ancak, 6 yıldır Boluspor'u fevkalade yöntemlerle başarılı bir şekilde yöneten, düzgün bir trend izleyen Necip Çarıkcı'nın kulüpte yaratmış olduğu yapının ve oluşan ilkelerin, içeriği açıkçası var olan havanın bozulmasını da arzu etmiyorum.

MEHMET İNCEAYAN: Şahsi kavgalar ve kırgınlıklar Boluspor menfaatlerinin önüne geçemez. Ben Yılmaz Becikoğlu'nu destekliyorum. Sayın Emin Semercioğlu yakın arkadaşım ve akrabamdır. BTSO seçimlerinde Emin Semercioğlu'na açık destek verdim. İşini bilen dürüst bir işadamıdır.BTSO seçimlerinde rakibi olan Türker Ateş yakın arkadaşım olmasına rağmen,ben Semercioğlu'nu tercih etmiştim. Emin Semercioğlu dün yapmış olduğu basın toplantısında yapacaklarını söyledi. Yapamayacağı şeyler için söz vermedi. Yani ilkeli davrandı. Ancak Boluspor'a talip olduğunda şampiyonluk sözü vermişti. İki günde ne değişti. Benim tavsiyem amacı olmayan, hedefi olmayan bir başkan olacağına, başkan adayı olmasın. Sayın Semercioğlu Boluspor'un imkanlarının kısıtlı olduğunu söylüyor. O zaman Boluspor'u tanımıyor. Çünkü 2009 – 2010 sezonunda Bank Asya 1.Liginde en fazla harcama yapan takımlardan biri Boluspor'dur. Emin bey bu açıklaması ile işinin zor olduğunu söylüyor. Kamuoyu bunu değerlendirecektir. Şahsıma kamuoyundan gelen baskılara rağmen ben başkan adayı olmadım.

Sayın Yılmaz Becikoğlu dün ziyaretime geldi.Kuracakları yönetim kurulu listesi için bilgi verdi, tavsiyelerimi aldı.Programı ve hedefi Boluspor'u şampiyon yapmak olan Becikoğlu'nun bu heyecanına ben tanık oldum. Benim gibi Boluspor'u sevenlerin Becikoğlu'na destek olacağına inanıyorum.2010 – 2011 sezonu Boluspor için yeni bir yapılanma yılı olacaktır. Bu nedenle Boluspor'a en az 10 trilyon tutarında bir kaynak gerekiyor. Mevcut kadro, 3 – 5 maç daha olsaydı küme düşebilirdi. Sayın Becikoğlu, hocasını bulmuş. Şampiyonluğa oynayacak güçlü bir Boluspor kurmak istediğini söylüyor. İddialı ve hırslı yapısından bunu anlamak mümkün.Sayın Becikoğlu,bizim gibi Bolulu ve Bolusporludur. Tek dileğim yıllarca Süper Lig'de olan Boluspor'u layık olduğu yerde görmektir.

NECDET GÖREN: Boluspor tarihinde ikinci kez çift listeli bir kongreye tanık olacağız. Gönül isterdi ki bütünleşme sağlansın ve uzlaşılarak bir liste ile kongreye gidilsin. Ancak görünen o ki, artık geriye dönüşü olmayan bir yoldayız. Artık yarın her şeye Boluspor'un delegeleri karar verecek. Çok enteresan bir seçim olacağına inanıyorum. Şunu da unutmamak gerekir, önemli olan seçimi kazanmak değildir. Önemli olan seçimden sonra birlik ve beraberliği sağlayıp olayı ileri götürebilmektir. Başarıyı yakalayabilmektir. Boluspor'u yönetmek üzere talip olanları tebrik ediyorum. Benim bir tek oyum var. Yarın adayların programlarını ve projelerini dinleyip ona göre oyumu kullanacağım. Her iki adayda dostumdur. Kongreden sonra bütünlüğün sağlanması gerekir. Böyle olacaksa yarışmanın ve heyecanın Boluspor'a katkısı olur. Ancak bu ayrılık kongreden sonra da sürdürülüp, iki ayrı kutba dönüştürülürse ileride Boluspor'a büyük zararlar verir.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.