Kefeli’den Yılmaz’a davet

Kefeli’den Yılmaz’a davet

Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Erdoğan Kefeli yaptığı basın açıklamasında, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı canlı yayında Belediye’deki işçi sorununu tartışmaya davet etti.

Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Erdoğan Kefeli yaptığı basın açıklamasında, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı canlı yayında Belediye’deki işçi sorununu tartışmaya davet etti. Kefeli ayrıca, 23 Ağustos’ta ilk mahkemelerinin yapılacağını ifade ederek, "Başkan işçileri geri alana kadar bu mücadelemiz devam edecek" dedi.

Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Erdoğan Kefeli, dün sendikada bir basın açıklaması yaptı.

28 Mart yerel seçimlerinden bugüne 4,5 aydır Bolu’nun gündemini teşkil eden Belediye’deki işçi sorununun tüm çabalarına rağmen, Belediye Başkanı’nın duyarsız kalması sonucu 117 işçinin işten atıldığını ifade eden Erdoğan Kefeli, "Çıkış belgelerinin işyerlerine gönderilmesinin ardından hem Bolu’da, hem Türkiye’de ilkler olmaya başladı. Atılan arkadaşlarımız demokratik tepkilerini, Belediye’nin tüm tahriklerine rağmen sağduyu içerisinde ortaya koydu" dedi.

Çıkış kağıtlarını işçilere elden verme cesaretini Belediye Başkanı Yılmaz’ın gösteremediğini iddia eden Kefeli, "Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz, Belediye’yi terk etmesine rağmen Başkanlık makamında tüm işçi arkadaşlarımızla 3 saat oturup bekledik, gelmedi. İki gece Belediye’nin önünde sabahladık. Polis kordonunda sivil bir araçla 30.07. 2004 Cuma günü Belediye’ye giren Sayın Başkan, bir saat sonra gene aynı şekilde polis nezaretinde Belediye’yi terk etmiş, işçisinin önünden kaçan bir Belediye Başkanı konumuna düşmüştür" dedi. İşçiler işlerine geri dönene kadar mücadelelerini sürdüreceklerini söyleyen Erdoğan Kefeli, "Belediye Başkanımız kaçarak, saklanarak bu olayı soğutacağını, işçilerin alandan ve mücadeleden çekileceğini düşünüyorsa yanılıyor. Biz bıkmadan, usanmadan bu ekmek kavgamıza sadece kendimiz için değil, ailemiz ve çocuklarımız için devam ederiz" dedi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın "Geri adım atarsam biterim" dediğini iddia eden Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Erdoğan Kefeli, "Başkan bu sorunu çözmezsen bitersin. Bir Belediye Başkanı halkıyla bütünleşmeli, işçisiyle omuz omuza hizmeti düşünmeli. Gel bu sorunu çöz. Bugüne kadar yaşananları unutmaya hazırız. Bu sorun masada çözülmezse, Bolu Belediyesi’nde iş barışı sağlanmış olmaz. Bu iş mahkemede biterse, Bolu’da huzur sağlanmış olmaz" dedi.

CANLI YAYINA DAVET

Belediye Başkanı’nın görevinin kavga olmadığını, kentte huzuru temin etmek olduğunu belirten Kefeli, "Bugün Bolu’da yaşananların tek sorumlusu konumundasın. Eğer değilim diyorsan gel Köroğlu TV’de halkın önünde Belediye’nin işçi sorununu tartışalım. Belediye’de gerçekten işçi fazlası ve vize sorunu var mı, işçi atılmasının gerçek nedeni ne, sorumlusu kim görsün" dedi.

MİLLETVEKİLLERİNE KINAMA

Bolu’da tüm bu yaşanan olaylara AKP İl,İlçe Teşkilatlarının sessiz kalmasını, milletvekillerinin duyarsız bir şekilde, sanki Bolu’da hiçbir şey yok gibi davranmalarını şiddetle kınadıklarını ifade eden Erdoğan Kefeli, "Sayın Milletvekilleri sizi de seçen bu halk. Bolu’ya karşı sorumluluğunuzu yerine getirmeniz gerekmiyor mu? Sizi Bolu halkı sadece açılışlarda boy gösterin diye mi seçti? Sizin asıl görevleriniz arasında Bolu’ya hizmet ve huzurun temini yok mu? Daha ne kadar sessiz kalacaksınız?" dedi.

İLK MAHKEME 23 AĞUSTOS’TA

23 Ağustos 2004 tarihinde ilk mahkeme olduğunu hatırlatan Kefeli, "İşçilerimiz ve aileleri ile birlikte biz de mahkeme önündeyiz. Başkan işçileri geri alana kadar bu mücadelemiz devam edecek. Ekmek kavgamız, çoluğumuz çocuğumuzun geleceği için" dedi.

Kefeli ayrıca, Sümer Mahallesi sakinlerine mitinge pankartları ile gelip destek oldukları için teşekkür ettiğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.