Keşmekeşlik devam ediyor

Keşmekeşlik devam ediyor

Denetimlerin yetersiz olmasından kaynaklanan Bolu’daki trafik sorununu, gazetemizin çeşitli tarihlerinde yayınlanan sayılarında dile getirmiştik. Gazetemizde yer alan haberlerin üzerinden haftalar geçmesine rağmen sorunun, y

Denetimlerin yetersiz olmasından kaynaklanan Bolu’daki trafik sorununu, gazetemizin çeşitli tarihlerinde yayınlanan sayılarında dile getirmiştik. Gazetemizde yer alan haberlerin üzerinden haftalar geçmesine rağmen sorunun, yani trafik keşmekeşliğinin devam ediyor olması, trafik ekiplerinin yeterince çalışmadığını ortaya koyuyor.

Trafik sorunuyla ilgili olarak görüştüğümüz vatandaşlarımız da, trafik ekiplerinin yeterince çalışmamasından şikayet etmişlerdi. Biz de Bolu'nun çeşitli sokaklarında çektiğimiz fotoğraflarla halkımızın haklı olduğunu göstermiştik. Dün öğle saatlerinde ise, trafik sorunu ile ilgili olarak çektiğimiz fotoğraflar, hiçbir şeyin değişmediğini tekrar belgeledi.

HERKES KENDİ HALİNDE

Bolu'da; İzzet Baysal Caddesi'ndeki trafik sorununu, park yeri sorununu, hatta kaldırıma çıkan araçların olduğunu hepimiz biliriz. Ancak sadece İzzet Baysal Caddesi'nde değil, ara sokaklarda da trafik sorunu yaşanıyor. Üstelik ana caddelerden daha yoğun bir şekilde yaşanan trafik sorununa rağmen, hiçbir yetkili bu duruma bir şey demiyor, kılını kıpırdatmıyor.

PARK YASAK, AMA TAKAN YOK

Duraklama ve araç park etmenin yasak olduğunu anlatan levhanın önüne bile park edilmiş araçlar var. Yolun her iki tarafına da düzensiz bir şekilde park eden araçlardan dolayı da, trafik ara sokaklarda güçlükle akıyor. Her iki tarafta da araçların park etmiş olmasından dolayı, karşılıklı iki araç aynı anda sokaktan geçemiyor. İlk önce biri, daha sonra da diğeri sokaktan geçerken, bazen de tartışmalar yaşanıyor.

ESNAF DA ŞİKAYETÇİ

Kültür Sitesi'nin önündeki Stadyum Caddesi'nde yaşanan trafik sorununu görüntülediğimiz esnada tanıştığımız Mert Fotoğraf Stüdyosu'nun sahibi Mehmet Toprak, özellikle Pazartesi günleri en az 3-4 kavgaya şahit olduklarını belirterek, "Dükkanımızın önüne çekilen araçlar müşterilerimizin dükkanımıza rahatça girip çıkmasını engelliyor. Hatta dükkanın önüne kamyon çekenler bile oluyor. O zaman dükkan komple kapanıyor. Belediye ekipleri bu caddeden hiç geçmezken, polis ekipleri ise, günde sadece bir kez geçip, anons ederek uyarmakla kalıyor. Yetkililere telefon etmemize rağmen, yine de gelip ilgilenen olmuyor" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.