KIBRISCIK KAYMAKAMI CENGİZ ERDEM;Sarhoş olan müdür yardımcım, gelen misafirime sarıldı ve onu öptü

KIBRISCIK KAYMAKAMI CENGİZ ERDEM;
Sarhoş olan müdür yardımcım, gelen misafirime sarıldı ve onu öptü

Kıbrıscık Kaymakamı Cengiz Erdem, devlet memurlarının davranışları ile ilgili ilçe sınırlarında yayınlattığı genelge ile, kamu çalışanlarının mesire yerlerinde, gölet çevrelerinde alkollü içki tüketmelerini yasakladı. Erdem'in içki yasağı ise, ilginç bir olaya dayanıyor.

Kıbrıscık Kaymakamı Cengiz Erdem, Kıbrıscık'ta görev yapan memurların davranışları ile ilgili bir genelge yayınlattı. Genelgenin yayınlanma sebebi ise, Kaymakam'ın önemli bir misafirinin yanına gelen alkollü müdür yardımcısı. Kaymakam Erdem'in yayınlattığı genelgede şu ifadeler yer aldı: “Yapılan inceleme ve gelen şikayetler doğrultusunda, bazı kamu çalışanlarının mesire yerlerinde, gölet çevresinde alkollü içki tükettikleri görülmüştür. Bu nedenle devlet memurları kanundaki bu hükme uymayan davranışlar içerisinde olduğu tespit edilen kurumumuz personellerinin cezai müeyyideye maruz kalmamaları için uyarılmasını, ayrıca konunun personele tebliğ yapılarak tebliğ ve tebellüğ belgelerinin gönderilmesini önemle rica ederim.”

DEVLET CİDDİYETİNE YAKIŞMAYACAK BİR ŞEKİLDE DAVRANIŞLAR SERGİLİYOR

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için, Kıbrıscık Kaymakamı Cengiz Erdem ile görüşme yaptık. Erdem yaptığımız görüşmede, uygulanan yasağın gerekçesi olarak şu açıklamayı yaptı: “Benim Ankara'dan çok önemli bir misafirim geldi. Misafirim ile bir köye ziyaret gerçekleştirdik. Bu ziyaret gerçekleşirken, benim memurlarımdan müdür yardımcılığı görevine haiz bir arkadaşım, zil zurna sarhoş oralarda dolaşıyor. Devlet ciddiyetine yakışmayacak bir şekilde davranışlar sergiliyor. Sarhoş olan Müdür Yardımcım, gelen misafirime sarıldı ve onu öptü. Gelen misafirimin yanında beni mahcup etti. Biliyorsunuz 657'ye tabi olan memurlar ile ilgili bu tür davranışlar suç. Ayrıca ilçe genelinde alkol tüketilecek yerler de belirli.”

SADECE DEVLET MEMURLARINI KAPSAYAN BİR YAZI YAZDIM

Erdem açıklamasının devamında şu açıklamayı yaptı: “İçki içmenin yasak olduğu yerlerde içki içmek suç. Ben de bu konu da bütün insanları kapsamayan, sadece devlet memurlarını kapsayan bir yazı yazdım. Arkadaşları uyardım. Bu davranışı sergileyen arkadaşı da uyardım. Mahcup olmasını istemedim. Hatta ben uyardığımda hala ne tür bir davranış sergilediğini bilmiyordu.”

BU TÜR BİR UYGULAMAYI GERÇEKLEŞTİRMEM MÜMKÜN DEĞİL

Muhabirimizin sorduğu, “Köy düğünlerinde de içki yasağı koyduğunuz söyleniyor doğru mu?” sorusuna Erdem şu cevabı verdi; “Şimdi şunu düşünün, ben bulunduğum ilçede mülki amirlik görevini sürdürüyorum. Orada bu tip bütün insanları kapsayan bir yasaklama yöntemine gidebilmem, bu tür bir uygulamayı gerçekleştirmem mümkün değil. Eğlencelerde ve düğünlerde gerekli izinler alındığı sürece benim kimseye alkol yasağı uygulamak gibi bir derdim yok.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.