Kıbrıscık’tan Oran’a teşekkür

Kıbrıscık’tan Oran’a teşekkür

Kıbrıscık Belediye Başkanı Kemal Aktaş, Domino A.Ş.'nin Eylül ayı içersinde ilçeye tekstil fabrikası açmaya karar verdiğini söyleyerek altyapı çalışmalarının başladığını belirtti.

Kıbrıscık Belediye Başkanı Kemal Aktaş, Domino A.Ş.'nin Eylül ayı içersinde ilçeye tekstil fabrikası açmaya karar verdiğini söyleyerek altyapı çalışmalarının başladığını belirtti.

Domino Tekstil A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Umut Oran'a, fabrika kurma girişimi için minnettar olduklarını söyleyen Kıbrıscık Belediye Başkanı Kemal Aktaş, bu sayede ilçelerinde yaşayan 60 kişinin iş sahibi olacağını belirtti. Aktaş, 2,5 yıldan buyana peşini bırakmadıkları Domino A.Ş.’nin Eylül ayı içinde Kıbrıscık'ta tekstil atölyesi açma kararı alarak altyapı çalışmalarına başladığını ifade etti. İlk etapta 60 kişinin çalışması beklenen işyerinin ilçeleri açısından büyük bir önem taşımakta olduğunu ifade eden Kemal Aktaş, bu tesise tüm Kıbrıscıklıların sahip çıkarak en iyi şekilde çalışmasını sağlamasının gerekli olduğunu vurguladı. Kemal Aktaş, “İlçemizde ilk olarak açılacak bu işyeri, istihdam sağlayacak ve İlçemize ekonomik katkı sağlayacaktır. Ben şahsım ve Belediye Başkanı olarak, Kıbrıscıklılar adına Domino A.Ş.'nin sahibi Sayın Umut Oran'a, Domino yönetim kuruluna ve yöneticilerine teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

Yıllardır peşinde koştukları ve bir türlü gerçekleştiremedikleri Yatılı İlköğretim Bölge Okulu öğrenci yurdu yapımının da ihale edildiğini ve Eylül ayı içinde inşaatına başlandığını da söyleyen Kemal Aktaş; “Bu yurdun yapılmasında emeği geçen sayın Valimiz Ali Serindağ'a, Bolu Milletvekillerimiz Mehmet Güner, Yüksel Coşkunyürek ve Metin Yılmaz'a tüm Kıbrıscıklılar adına teşekkür eder saygılar sunarım” dedi.

Kemal Aktaş, Köroğlu Dağı yolunun stabilizesi de yapıldığında küçük araçlarla Köroğlu Dağı eteklerine kadar rahatça çıkılabileceğini vurgulayarak; “Bu yol aynı zamanda İlçemizde yayla ve dağ turizmini de hızlandıracaktır. Yayla ve dağ turizmi için gerekli olan konaklama tesisleri için de Belediye olarak Köroğlu konaklama tesisleri inşaatlarına başladık. Yıl sonuna kadar 4 kişilik 5 adet dağ evi bitirilecektir. Bu tesisler bittiğinde 20 kişinin konaklama ihtiyacı giderilmiş olacak. İhtiyaca göre tesisler çoğaltılacaktır” şeklinde konuştu. Belediye olarak bu ay içinde dağ evlerinin haricinde Köroğlu Mahallesi, Çaral Caddesinde kilitli taş döşeme çalışması yapmakta olduklarını da sözlerine ekleyen Kemal Aktaş, ayrıca yine aynı mahalle sefa sokakta çocuk parkı çalışmasının devam etmekte olduğuna değindi ve Kıbrıscık'ın karamsarlıktan kurtularak daha iyi günlere doğru emin adımlarla yürüyeceğini ifade etti. Aktaş, 2005-2006 eğitim-öğretim yılında ilköğretim okullarından 1 öğrencinin Fen Lisesini, 4 öğrencinin Anadolu Lisesi kazanarak başarı oranını yükselttiğini ve başarıda emeği geçen Milli Eğitim camiası mensuplarına teşekkür ettiğini belirterek sözlerini noktaladı.

02.10.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.