KIDEMLİ ALBAY İSMAİL METİN TEMEL: "Ayyıldızıma kanım feda"

KIDEMLİ ALBAY İSMAİL METİN TEMEL: "Ayyıldızıma kanım feda"

Kıbrıs Barış Harekatı ve iç güvenlik harekatlarında gösterdiği başarı nedeniyle 2 adet “Üstün Başarı ve Feragat Madalyası” bulunan Bolu 2. Komando Tugayı'nın komutanı Tuğgeneral Hakkı Yılmaz Çiyan, görevini Kara

Kıbrıs Barış Harekatı ve iç güvenlik harekatlarında gösterdiği başarı nedeniyle 2 adet “Üstün Başarı ve Feragat Madalyası” bulunan Bolu 2. Komando Tugayı'nın komutanı Tuğgeneral Hakkı Yılmaz Çiyan, görevini Kara Pilot Kurmay Kıdemli Albay İsmail Metin Temel'e devretti.

4. Kolordu Komutanı Korgeneral Ömer Keçecigil, Bolu 2. Komando Tugayı Komutanlığı'ndaki devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Tugay’ın gösterdiği başarılarla, 4. Kolordu'nun örnek birliği haline geldiğini ifade etti.

Korgeneral Keçecigil, "Bu başarıda emeği geçen herkese takdir ve teşekkürlerimi sunuyorum. Bolu 2. Komando Tugayı kendisine verilen her görevi her zaman yerine getirme başarısını göstermiştir. Tugayın subay, astsubay, erbaşları görevinizi ifade ederken Atatürk ilke ve inkılaplarından taviz vermeden, vatan ve millet sevgisini ön planda tutarak görev yapınız. Görev yaparken bilim ve akla dayalı olarak hareket ediniz" dedi.

Daha sonra, Ankara'da bulunan "Özel Kuvvetler Komutanlığı" görevine atanan Tuğgeneral Hakkı Yılmaz Çiyan, Tugay sancağını öperek, "Nöbet sırası sende. Bayrağımızın ay yıldızı hürriyet ve istiklaldir. Sırması şeref ve mesuliyettir. Sana emanettir. Demir bileğinle sımsıkı kavra. Bu sancak nesiller boyu elden ele vererek, daima göklerde sallanacaktır" dedi ve görevi devretti. Görevi devralan Kara Pilot Kurmay Kıdemli Albay İsmail Metin Temel'e teslim etti. Sancağı teslim alan Kıdemli Albay İsmail Metin Temel ise, "Namusum üzerine ant içerim ki, onu asla yanımdan ayırmayacağım. Bu andan ömrümün sonuna dek bağlı kalacağım. Ayyıldızıma kanım feda olsun" diyerek, sancağı öptü ve görevi teslim aldı.

Kıdemli Albay Temel de Tuğgeneral Çiyan'a, komutanlık forsu ve Tugay Şilti hediye etti. 4. Kolordu Komutanı Korgeneral Ömer Keçecigil ise, Kara Pilot Kurmay Kıdemli Albay Temel'e kolordu rozeti taktı. Tören, komandoların geçişiyle sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum