Kılınç, “İyi yaptığı her işte destekçisi olacağız”

Kılınç, “İyi yaptığı her işte destekçisi olacağız”

Saadet Partisi Bolu İl Teşkilatı, düzenlenen basın toplantısıyla 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde alınan sonucu değerlendirdi. Basın toplantısında İl Başkanı Veysel Çetinkaya ve Başkan Adayı Turan Kılınç açıklamalarda bulundu.

 

31 Mart Yerel Seçimlerinde ilimizde Bolu Belediye Başkanlığı için yüzde 1,58 oy oranına ulaşan Saadet Partisi(SP) İl Başkanlığı, düzenlediği basın toplantısı ile seçim sonuçlarını değerlendirdi. SP İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısına SP İl Başkanı Veysel Çetinkaya, Belediye Başkan Adayı Turan Kılınç ile parti yöneticileri katıldı. Toplantıda ilk olarak konuşan İl Başkanı Veysel Çetinkaya, “Geçtiğimiz Pazar günü ülkemizde Mahalli İdareler Genel Seçimi geçirdik. Hayırlara vesile olsun diyorum. Kazananlara da başarılar diliyorum. Maalesef Malatya'nın Pötürge ilçesinde, Saadet Partimizin sandık görevlisi ve sandık müşahidimiz, görevleri esnasında rakip taraf tarafından silahlı saldırıya uğrayarak hayatlarını kaybettiler. Kendilerine rahmet diliyorum. Diyarbakır Cüngüş ilçesinde de seçimi kazanan Saadet Partimizden Başkanımız, yine rakibi tarafından saldırıya uğrayarak yaralanmıştır. Kendisine acil şifalar diliyorum. Seçim sonuçlarına gelince, diğer partiler ittifaklarla seçime girdiği halde, Saadet Partimiz herhangi bir ittifak yapmamış, Türkiye'nin bin 389 seçim bölgesinin tamamında seçime kendi adayları ile giren tek partidir. Seçim sonucunda, Bolu Merkez'de Belediye Başkanlığı'nda yüzde 1,58, İl Genel Meclisi seçiminde de yüzde 2,61, Bolu genelinde de 4 bin 331 oy ile yüzde 2,25 oy oranı elde etmiştir. Ülke genelinde de 17 belediye kazanmış, 1 milyon 290 bin 588 oy alarak yüzde 2,71 oy oranı elde etmiştir” dedi.

“SAADET PARTİMİZ YILMAYACAK, ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEK”

Seçim sonuçlarını başarı olarak kabul etmediklerini ifade eden Çetinkaya ayrıca şunları söyledi: “Hiçbir partiyle ittifak yapmadığımız halde, bizi bir ittifak içinde gösterilmeye çalışılması, bir takım kirli ilişkiler içinde gösterme çabası, bunu en yetkili ağızlar tarafından sürekli gündemde tutulması neticesinde oluşan algı, maalesef seçim neticesine ciddi etkisi olmuştur. Sözünü ettiğim elim hadiseler ve arazide karşılaştığı bazı kendini bilmez insanımızın saldırı ve hakarete varan davranışları, bu algının güçlü bir şekilde etki ettiğini göstermektedir. Zira en tepede bulunan yetkililerin, sert ve kutuplaştırıcı üslubu, tabana ciddi bir şekilde etki etmiş ve bizim oy oranımızın yükselmesini engellemiştir. Ne olursa olsun Saadet Partimiz bunlardan asla yılmayacak ve çalışmalarına güçlü bir şekilde devam edecektir. “

“TANJU ÖZCAN BEYİ TEBRİK EDİYORUM”

Çetinkaya’nın ardından sözü alan Bolu Belediye Başkan Adayı Turan Kılınç ise şu değerlendirmelerde bulundu: “31 Mart yerel seçimlerinin Bolumuz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum.

Bu bir hizmet yarışı seçimler geride kaldı millet tercihini yaptı sandıktan çıkan sonuca hep birlikte saygı duyacağız. Buradan hareketle Bolu'da seçimi kazanan millet ittifakının adayı Sayın Tanju ÖZCAN beyi tebrik ediyor, millet adına başarılı bir hizmet yürütmesini temenni ediyorum.

SAADET PARTİSİ olarak 24 haziran ve 31 mart seçimlerinde ülkemiz adına çok önemli bir siyasi misyon üstlenmiş bulunmaktayız. Ayrıştırmadan uzak, şartlar ve taraflar kim olursa olsun adalet kavramını siyaset ikliminin merkezine oturtan, yönetim şeklindeki kuvvetler ayrılığını olmazsa olmazlar arasında gören, borç alarak değil üreterek kalkınmayı önceleyen, ülkenin sorunlarını farklı renk ve fikirlerde de olsak; ancak doğru bir dille konuşarak çözeceğine inancındaki ısrarıyla Türkiye siyasetinin gündemine oturmuştur. Her ne kadar bu siyaset fikri ve manifestosu oy olarak karşılığını bulmasa da milletimizin zihninde karşılığını bulmuştur. “

“TANJU BEY LEHİNE BİR KAMUOYUNA DÖNÜŞMÜŞTÜR”

Açıklamasının devamında Bolu’daki seçimlere değinen Turan Kılınç şu ifadeleri kullandı: “Bolu'da mevcut iktidarın 3 dönemdir Belediyeyi kazanıyor olması, ülke siyasetindeki edindiği güç, ellerindeki gücü vatandaşı korku ve baskı altında tutmak için kullanmaları, biz gidersek kaos olur, biz gidersek işten çıkartırlar, biz gidersek özellikle muhafazakar kesimin kazanımları gider yönündeki telkin ve baskıları her gün bir bakanını Bolu'ya getirerek bunu pekiştirme yönündeki gayretleri kendi oylarını yerinde tutma noktasında etkili olmuştur.  Diğer taraftan uzun zamandır muhalefetin iktidar olamayışı, bu seçimlerde muhalif düşünen vatandaşların artık bunlardan kurtulalım da kim gelirse gelsin beklentileri ve geçmiş dönemlerde aldıkları oyla kıyaslanarak bu seçimlerde millet ittifakının adayı TANJU bey lehine bir kamuoyuna dönüşmüştür. Saadet Partisi olarak sahaya diğer adaylardan 2 ay kadar geç çıkmamız, devletten hiç bir destek almadan teşkilat mensuplarımızın kendi gayretleriyle 2 aylık bir seçim süreci içerisinde (ÜRETEN VE ADİL PAYLAŞAN BİR BOLU HİKAYESİ) olan başkan adayı olarak vatandaşımızın gönlünü kazandık ama ilk baştan itibaren cumhur ittifakı ve millet ittifakı arasında başlayan seçim yarışını sadet partisi adına seçimi kazanacak oya dönüştüremedik.”

“HEDEFLEDİĞİ NOKTAYA ULAŞAMAMIŞTIR”

Bütün bu çalışmaları yürütürken bizi en çok üzen durum ise başta Cumhurbaşkanı olmak üzere bakanların ve üst düzey ak parti yöneticilerinin Saadet partisi hakkında uydurdukları yalanlar, terörle bizi yanyana göstermeye çalışmaları, bütün medya organlarında Saadet Partisinin üzerine kin ve nefret kusmaları maalesef siyasal olarak karşılığını buldu. Seçimlerde Saadet Partisi oyunu yüzde 100 artırsa da topluma hizmet etme noktasında hedeflediği noktaya ulaşamamıştır. Bütün bu yalan ve iftiralara karşı Saadet partisi olarak kardeşlik hukukumuzu bozacak, ayrıştırıcı bir üslupla da bir cevap vermedik; Çünkü bizim gayemiz; kin ve nefret tohumu ekmek değil barış ve kardeşlik ortamı oluşturmaktır. Bizim gayemiz kendi kendine yeten bir ülke kurmaktır.  Bizim gayemiz; Bir arada adalet ve kardeşlik içirıde yaşayan milli ve manevi değerlerine bağlı Yeni Bir Bolu, Yeni Bir Türkiye Ve Yeni Bir Dünya Kurmaktır.  Bu vesileyle bize yüreklerini açan değerli Bolu halkına çok teşekkür ediyorum . Saadet Partisi de ben denizde aynı barış ve kardeşlik tohumunu ekmeye devam edeceğiz. Bu tohumu daha fazla yüreğe ekmeye ve yeşertmeye tüm gönüllü Bolulu kardeşlerimi davet ediyorum. “

“EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ BİZLER OLACAĞIZ”

Kılınç açıklamasının son kısmında ise, “Bundan sonraki süreçte sayın Tanju beyin iyi yaptığı her işte en büyük destekçisi bizler olacağız, ama milletin aleyhine ne görürsek de yapıcı bir dille millet adına yanlıştan dönmesi için tüm gayretimizle muhalefet görevimizi yerine getireceğiz . Bir sonraki seçimde de milletimiz, doğru teşhisi koyup doğru tedaviyi uygulayacak olanın saadet partisi olduğunu görecek ve işi ehline teslim edecektir. Buna biz yürekten inanıyoruz ve bundan sonra daha çok çalışarak bu süreci kısa tutmaya çalışacağız” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum