KİM HAKLI, KİM HAKSIZ?

KİM HAKLI, KİM HAKSIZ?

İzzet Baysal Anadolu Lisesi'nde aidat krizi henüz çözümlenmiş değil. Konu hakkında görüştüğümüz İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, olayın doğru ama üzücü olduğunu söylerken, İBAL Okul Aile Birliği Başkanı Fikret Korkmaz, okul giderlerini karşılamak için bu parayı toplamak zorunda olduklarını belirtti.

Öğrenci velileri ise çocuklarına sıkıntı yaratacağı endişesi nedeniyle konuşmaktan kaçındı. Okullarda para toplanmasına itiraz eden veliler mi, yoksa aidat toplayan okul aile birlikleri mi haklı

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, önceki gün İzzet Baysal Anadolu Lisesi'ndeki 8 öğrencinin sınava alınmaması hakkında bir açıklama yaparak, okul müdürü hakkında soruşturma açıldığını ve soruşturmanın devam ettiğini söyledi.

Önceki gün İzzet Baysal Anadolu Lisesi'nde okuyan 8 öğrenci, aidat ödemedikleri gerekçesiyle okul müdürü Karabey Dursun tarafından sınava alınmadı.

Bunun üzerine öğrenci velileri İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayet dilekçesi verdi.

Konuyla ilgili görüştüğümüz İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, gazetemize yaptığı açıklamada; “Ne yazık ki yaşanan olay doğru. Öğrencilerimiz sonra sınava alındı, mağduriyetleri kalmadı.

Sayın Valimizi konu hakkında bilgilendirdik. Okul Müdürü hakkındaki soruşturma devam ediyor. Bizim için önemli olan çocuklarımızın mağduriyetiydi. Onu da gidermiş olduk” dedi.

KORKMAZ:100 TL ÇOK PARA MI?

İBAL Okul Aile Birliği Başkanı Fikret Korkmaz, okuldaki aidat krizi hakkında gazetemize açıklama yaptı. Korkmaz yaptığı açıklamada, “Okul müdürümüz bizden kaynaklı bir olay yüzünden sıkıntı yaşadı. Okul Aile Birliği olarak bu parayı biz topluyoruz. Katkı payı adı altında bağış alıyoruz. Her zaman okulda olamadığımız için para toplama işinde öğretmenler ve müdürler de yardımcı oluyor. Aidat toplanmasına aile birliği olarak biz karar verdik, bunu da öğrencilere duyurduk. Okul giderlerini karşılamak zorundayız. Milli Eğitim Bakanlığı okullara ödenek ayırmıyor. Ne yapalım? Su gelmeyince çark döner mi? Biz her ay okuldaki hizmetlilere 5 bin 860 TL para ödüyoruz. Okulun her türlü giderini biz karşılıyoruz. Bağış olarak alıyoruz, verme zorunlulukları yok. Ayrıca 100 TL çok para mı? Keşke o veliler bize gelselerdi önce, bilgi verirdik en azından” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.