Kimileri meydandan ip atıyor, kimileri ip atlıyor

Kimileri meydandan ip atıyor, kimileri ip atlıyor

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "OBA" helikopteriyle Bolu'ya geldi. Toplu açılış törenine katılan Erdoğan, Vilayet Meydanında düzenlenen Mitingde muhalefeti eleştirdi, iktidarları döneminde yaptıkları icraatları hal

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "OBA" helikopteriyle Bolu'ya geldi. Toplu açılış törenine katılan Erdoğan, Vilayet Meydanında düzenlenen Mitingde muhalefeti eleştirdi, iktidarları döneminde yaptıkları icraatları halka anlattı.

Başbakan Erdoğan'ı taşıyan helikopter, saat 13.00'te Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Kampüsüne indi. Erdoğan'ı Vali Ali Serindağ, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Atilla Kılıç, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bedri Dursun, Bolu Emniyet Müdürü Mehmet Yazıcı ve öteki yetkililer karşıladı.

TOPLU AÇILIŞ YAPTI

AİBÜ kampüsünde gerçekleştirilen toplu açılış törenine, Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra eşi Emine Erdoğan ve kızları Sümeyye de katıldı. Erdoğan, toplu açılışı yapılan tesislerin sembolik kurdelesini, eşi Emine Erdoğan, ValiAli Serindağ, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Milletvekili Mehmet Güner, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Atilla Kılıç, Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURT-KUR) Genel Müdürü Hasan Albayrak ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar ile kesti.

TEMSİLİ ANAHTAR TESLİMİ

Törende, TOKİ tarafından yaptırılan 361 konutun sahiplerini temsilen 10 aileye Başbakan Erdoğan ve diğer ilgililer anahtarlarını teslim edildi. Erdoğan, konutların anahtarını almak için kürsüye çıkan ev sahiplerinin çocuklarıyla yakından ilgilenerek, hediyeler verdi.

Açılış töreninin ardından yurt binasında incelemelerde bulunan Erdoğan, YURT-KUR Genel Müdürü Hasan Albayrak'tan bilgi aldı.

KÖROĞLU'NUN DİYARINDAYIM

Erdoğan, Kardelen Meydanı'nda, erken saatlerde miting alanını dolduran Bolululara hitap etti. Özellikle ekonomik alanda gerçekleştirdikleri icraatlardan söz eden Erdoğan, Bolu Tüneli, KÖYDES çalışmaları ve Vilayet Konağının tamamlanması ile ilgili bölümlerde alkış aldı. “Köroğlu'nun diyarındayım diyen Erdoğan; “Bolu Türkiye'nin geçiş güzergahıdır. İstanbul'a giden de Anadolu'ya dönen de buradan geçer. Ankara'nın bu kadar yakınındayken, Ankara buraya çok uzaktı bir zamanlar. Biz masa başında oturmadık ve her zaman sizlerin arasında olduk” derken, Boluluların desteğini de sorduğu sorularla almaya çalıştı.

MAZOTÇU BUNLAR

Bolu Dağı Tünelini 17 yılda yüz-de 30'nu tamamlayan önceki dönem hükümetlere karşılık 4.5 yılda tamamlanmasını sağladıklarını belirten Erdoğan, muhalefeti de sert bir dille eleştirdi. Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'ın adını vermeden mağdur ettiğini öne sürdüğü bonozedelere de ödemelerinin yolda olduğunu belirten Erdoğan ayrıca, siyasilerin mazot konusundaki vaatleri için de dikkat çeken sözler kullandı. Erdoğan, “Mazotçu bunlar. Siz mazot parasını indireceğiz diyeceğinize önce devlete olan borçlarınızı ödeyin” dedi ve muhalefet partileri ile aralarındaki farkı şöyle ifade etti; “Biz farklı kültürden geldik. Geldiğimiz yeri unutmadık, unutmayacağız.” Türkiye'yi karanlık bir tünelden çıkardıklarını ifade eden Erdoğan, borsada 50 bini yakalayacaklarını söylediklerini, ancak CHP ve bazı akademisyenlerin ''Başbakan şaşırdı'' dediklerini kaydetti. Borsanın 50 bini yakaladığını belirten Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

BUNLAR HAYATLARINDA İKİ KOYUN GÜTMEMİŞ

"Şurada bazı olaylar geçirdik. O olayları yaşamammış olsaydık şu anda bu rakam daha ilerideydi. Niye? İş bilenin, kılıç kuşananın. Biz piyasadan geliyoruz. Bunlar hayatlarında iki koyun gütmemiş. Bunların akıl hocaları da yanlış. Kılavuzu karga olanın... Olay bu, maalesef... Şimdi ileri hedefleri arzuluyoruz. İnşallah, bu ileri hedeflere başarılı bir şekilde yakalayacağız ama Türkiye'de hala içine kapanık bir rejim arzusu içinde olan bir CHP gibi, maalesef yanlış mantıklar var. İşte bunları gördük. Bunlar attığı zaman mangalda kül bırakmazlar. Bu beyler hükümet oldukları zamanda memleketimizi nasıl on, yirmi yıl geriye götürdüler hep beraber gördük."

"KİMİLERİ MEYDANDAN İP ATIYOR, KİMİLERİ İP ATLIYOR"

"Benim burada özellikle sizlere söyleyeceğim bir şey var" diye devam eden Erdoğan, şunları kaydetti: "Kimileri gırtlaklarını yırtarak meydandan ip atıyor, kimileri ip atlıyor. Bunları yapanlar da var. Ülkede kimin ip attığını, kimin ip atladığını bilirsiniz. Bu ipe ihtiyacı olanlara da söylemek lazım: Bu arada medya da bunların kirli çamaşırlarını da çıkarıyor, aslında bu kirli çamaşırlarına da ip lazım zaten. Bunlar da bir yıkanıp temizlensin. Ne zaman? 22 Temmuzda."

SEVGİ GÖSTERİLERİ İLE UĞURLANDI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bolu'da Kardelen Meydanı'nda düzenlenen mitingin ardından Bolu Valiliği'ne geçerek, bir süre Vali Ali Serindağ ile görüştü. Valilikte yaklaşık yarım saat kaldıktan sonra buradan ayrılan Başbakan Erdoğan, çıkışta vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılaştı. AK Parti otobüsüne binen Erdoğan, çocuklara hediye ve ajanda dağıttı. Başbakan Erdoğan, daha sonra beraberindeki konvoyla D-100 karayoluna çıkarak Düzce'ye hareket etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.