“Kimse kendini vazgeçilmez zannetmesin”

“Kimse kendini vazgeçilmez zannetmesin”

Son günlerde Belediye kulislerinde çok çarpıcı bir iddia dolaşıyor. İddialara göre Özel Kalem Müdürlüğü'ne yeni atanan Mehmet Üzeyir Serin'in Belediye'nin bazı birimlerinde görev yapan personele kötü davrandığı hatta bu tavrın karşı tarafı “tokatlamaya” kadar vardığı söylendi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, iddialara üstü örtülü cevaplar verdi.

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz gazetemize yaptığı açıklamada “İşi sulandırmak isteyenlerle bizim işimiz yoktur. İş yapan adamlar baş tacımızdır. Başka işlerle uğraşmak isteyenlerle hemen yollarımızı ayırırız. Bu en yakınımız olabilir, en uzağımız da olabilir. Hizmetkârlıkta kusur etmemeye çalışıyoruz. En güvendiğimiz adam bile sıkıntı içindeyse kusura bakmasın. Çünkü hayatım boyunca göbek bağıyla bağlı olarak yaşamadım. Kimseye de arkamı dayamadım” dedi.

MEZARLIKLAR VAZGEÇİLMEZLERLE DOLUDUR

Yılmaz açıklamalarını şu şekilde sürdürdü “Hepsi bir sistem içerisinde devam edecektir. Ben bu işe kelle koydum. Sistem kendi kendine devam edecektir. Kişilerde kendini vazgeçilmez sanmasın, Alaaddin Yılmaz'da dâhil. Mezarlıklar vazgeçilmezlerle doludur. Hizmetkârız, hizmet şevki içerisinde olan kendi emel ve başka amaçlarla kullanmak isteyenler açığa çıkacaktır. Önümüzdeki dönem içinde sistem bazı isimleri kendiliğinden deşifre edecektir. Bundan bazı siyasiler bazı sendikacılar rahatsız olacaktır. Hatta Alaaddin Yılmaz'da rahatsız olacaktır; ancak işler yürüyecektir”

BOLU BİR BU KADAR DAHA OLURDU

Yılmaz açıklamasının sonunda “Ben ilk gün düşüncelerimi hayata geçirmiş olsaydım bugün Bolu bir bu kadar daha olurdu. Birçok bürokratik engel. Yani herkes dışarıda ne konuşursa konuşsun benim ne eylemde olduğumu bilirler. Gizli kapaklı bir şey konuşmayız, herkes ne konuştuğumuzu bilir. Belediye ciddi bir müessesedir. Bu çark içinde farklı bir şekilde hareket ettiği izlenimi ve ondan sonra kesin nedeni oluşan konularda kesin tavırlar kullanırız. Hayatım boyunca kimseye sırtımı dayamadım. Göbeğim kimseye bağlı değil” dedi. Muhabirimizin sorduğu “Özel Kalem Müdürü'nü size tavsiye mi ettiler, yoksa daha önceden tanıdığınız bir isim miydi?” soruyu Yılmaz şu şekilde cevaplandırdı “Bir sürü Özel Kalem Müdürü oldu, istersen seni de yaparız”

ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ KÜFRETTİ

Aynı konuyla ilgili dün Belediye-İş Sendikası açıklama yaptı. Belediye-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Nihat Bayram yaptığı açıklamada “09 Ağustos 2010 Pazartesi gece vardiyasında işçimiz Kenan Acar ile Kayseri'den gelen Özel Kalem Müdürü Mehmet Üzeyir Serin arasında çıkan tartışma sonrası işçimizin iş akdinin sona erdirilmesiyle son buldu. Olay gece vardiyasında özel kalem müdürünün emriyle makinelerin kapatılıp tüm işçinin bordür taşı toplatılmasıyla patlak verdi. Makinelerin neden kapatıldığını sormaya giden işçilerimize çok sert tepki veren Özel Kalem Müdürümüz bağırıp çağırmaya hatta küfürler savurmaya başlamıştır. Ben buraya adam dövmeye sizi adam etmeye geldim gibi sözler söyleyerek işçilerimizi tahrik etmiştir” dedi.

ARKADAŞIMIZIN İŞ AKDİ HAVADAN BAHANELERLE FESİH EDİLMİŞTİR

Bayram açıklamasını şu sözlerle sürdürdü “Kalem Müdürümüze çok ağır sözler söylüyorsunuz diye ikaz eden işçilerimizden Kenan Acar'ın boğazına sarılmış ama işçi arkadaşımız refleks olarak karşılık vermiştir. Bundan sonra Özel Kalem Müdürünün tehditleri havada uçuşmuştur. Bu olay o vardiyada çalışan işçilerimizin gözü önünde olmuştur. Hepsi bu olayı şaşkınlıkla izlemişlerdir.2 gün sonra da Kenan Acar arkadaşımızın iş akdi havadan bahanelerle fesih edilmiştir. Bu olayların Sayın Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz'ın olmadığı bir döneme rastlaması tesadüf müdür? Yoksa bilinçli mi yapılmıştır?”

YAMANTÜRK'Ü ESEFLE KINIYORUZ

Bayram açıklamasının devamında “Fen İşleri Müdürlüğünden sorumlu Belediye Başkan yardımcımız Mücahit Engin'in kimlerden aldığı belli olmayan rapor doğrultusunda ve Disiplin Kurulu Kararı olmadan işçi arkadaşımızın iş akdinin fesih edilmesini Belediye Başkan Vekili İsmail Yamantürk ile karar alarak olayı resmileştirmişlerdir. Hiçbir sorumluluk almayan, hiçbir problemimizi çözmeye yanaşmayan Sayın Belediye Başkan Vekili İsmail Yamantürk'ün bu iş akdi fesih yazısını imzalamasını da esefle karşılıyoruz” dedi.

ALIN TERİMİZİ KİMSEYE YEDİRMEYİZ

Bayram açıklamasının sonunda “Biz Belediye işçileri olarak işe tokat yemek, küfür yemek, hakaret yemek için gitmiyoruz. Alın terimizle evimize götüreceğimiz Aş'ın derdindeyiz.2009 yılından kalma ikramiyelerimizin olduğu ve kişi başı 3.000 ile 4.000 TL arasında değişen ikramiye alacağımız olduğu bir ortamda ve çoğu işçimizin ekonomik sıkıntı çektiği bir dönemde bu olayların olması gündem değiştirmek yada işçilere göz dağı vermek niyetiyle yapıldığını düşünüyoruz. Bizler alın terimizi kimseye yedirmeyiz. Kimseye haksız yere işten attırmayız. Hukuksal mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Bolu Belediyesi'nde iş barışını bozmak isteyen biz çalışanlar değil, Sayın Belediye Başkan vekili İsmail Yamantürk ve Belediye Başkan Yardımcısı Mücahit Engin'dir. İş barışını bozanları şiddetle kınıyoruz” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.