KİMSENİN BU ÜLKEYİ BÖLMEYE GÜCÜ YETMEZ

KİMSENİN BU ÜLKEYİ BÖLMEYE GÜCÜ YETMEZ

Bolu Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti'nin organize ettiği “Terörü Telin Mitingi”nde, son dönemlerde artan terör olayları kınandı ve okunan deklarasyonda, bu ülkeyi bölmeye kimsenin gücünün yetmeyeceği vurgulandı.

BKGC'nin hazırladığı "Terörü Kınama Deklarasyonu"na imza atan belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, dün Anıtpark'ta düzenlenen "Terörü Telin Mitingi"ne katıldı. Yaklaşık 300 kişi Türk bayrakları ile mitinge katılarak, dağıtılan komando berelerini taktı. Miting, şehit askerler için saygı duruşuyla başladı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde görevli öğretim görevlisi Hüseyin Kaya'nın okuduğu 122 sivil toplum örgütü, belediye başkanı ve kişinin imza attığı deklarasyonda şehitler anılarak, şu ifadelere yer verildi: "Daha ne zamana kadar ana yüreklerine baba ocaklarına kor ateşler düşmeye devam edecek? Bin yıldır kardeş olmuş Türk, Kürt ve her türlü etnik kimlikten gelen Türkiye yurttaşları, bu cennet coğrafyada barış, huzur ve güven içinde ne zaman yaşama imkanı bulabilecekler? Bu tertemiz medeniyetin beşiği Anadolu topraklarını kan gölüne çevirmek isteyen güçler, şimdi yeni bir Yugoslavya örneği çıkarma hayalinde olan dış güçler, şunu iyi bilsinler ki; bu emellerine dün olduğu gibi bugün de ulaşamayacaklar. Yedi düvele karşı ulusal Kurtuluş Savaşı vermiş olan bu millet, bu kahpe tuzağa düşmedi, düşmeyecektir. Buna ruhumuzla, bilincimizle olanca cesaretimizle yürekten inanıyoruz. Devleti bölmeye çapulcuların gücü yetmeyecektir. Eli kanlı terör örgütünün yüreği kara üyeleri ve PKK'nın insan celladı taşeronları döktükleri kanda boğulacaklardır. Terör örgütü PKK'yı nefretle kınıyoruz."

Mitingde slogan atılmasına ve pankart açılmasına izin verilmezken, deklarasyonun okunmasının ardından AK Parti, CHP, MHP Bolu İl başkanlıklarının ve sivil toplum örgütlerinin üyeleri el ele poz verdi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.