Kimsenin önünde engel değiliz

Kimsenin önünde engel değiliz

Ak Parti Bolu İl Başkanı Ali Ercoşkun, Ak Parti İl teşkilatında yapılacak kongre süreci ile ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulundu. Ercoşkun yaptığı açıklamada, “Herkes demokratik hakkını kullanabilir,herkes Ak Parti İl Kongresi'nde aday olabilir

Ak Parti Bolu İl Başkanı Ali Ercoşkun, Ak Parti İl teşkilatında yapılacak kongre süreci ile ilgili gazetemize değerlendirmelerde bulundu. Ercoşkun yaptığı açıklamada, “Herkes demokratik hakkını kullanabilir,herkes Ak Parti İl Kongresi'nde aday olabilir” dedi.

Ali Ercoşkun yaptığı açıklamada, kongre takvimi ile ilgili bilgi vererek şu açıklamayı yaptı: “Haziran ayı içerisinde kongremizi tamamlamış olacağız. Şu an Genel Merkez'den tarih bekliyoruz. Genel Merkez'de Bölge Sorumlusu Koordinatör Milletvekilimiz Bursa Milletvekili Sedat Kızılcıklı. Kendisi Bolu'ya geldi ve tüm İlçe Başkanları, İl ve İlçe Kadın Kolları Başkanları, Gençlik Kolları Başkanları, Parti İl Yönetimi, İl Genel Meclisi Üyeleri, Merkez Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyeleri ile tek tek görüşme yaptı. İlk önce gruplar halinde toplu görüşme yaptık, daha sonra Kızılcıklı, partimizin İl Başkanlığı odasına geçti ve orada bütün arkadaşlarımla tek tek görüşme yaptı. Gerek seçim dönemiyle ilgili, gerekse önümüzdeki kongre süreciyle alakalı bu teşkilatın görüşlerini aldı. Yaptığı görüşmeleri rapor halinde Genel Merkez'e ulaştırmıştır muhakkak. En son benimle görüştü, ben de genel bir değerlendirme yaptım. Tüm Türkiye'de illerde koordinatör milletvekilleri görüşme yaptıktan sonra, Sayın Genel Başkanımızın talimatıyla Mayıs ve Haziran ayı içinde kongreler tamamlanmış olacak.”

ADAYLIK NOKTASINDA KARARA VARACAĞIZ

İl kongresi ile yönetime devam edip etmeyecekleri konusunda karara varacaklarını belirten Ercoşkun, “Şu an talipli bekliyoruz. Yeni kongre sürecinden sonra, yeni kurulmuş bir teşkilat olarak görevlendirmeyle oluşturduğumuz bir teşkilat olarak, en başta bütün teşkilatımızın, ilçe başkanlıklarımızın, teşkilatta seçilen veya ana kademelerinde görev yapan tüm teşkilatlarımızın görüşlerini almaya çalışıyoruz. Bütün ilçelerimizi tek tek ziyaret ediyoruz. Bu süreçte hem önümüzdeki dönemle ilgili çalışma programları veriyoruz, hem de şu an kongreyle ilgili bir istişare yapıyoruz. Bunun neticesinde yeni oluşturduğumuz yönetimle birlikte adaylık noktasında bir karara varacağız. 31 Mayıs'ta Mudurnu kongresi sonrasında istişarelerimiz devam edecek. Bu istişarelerle birlikte yeni oluşturduğumuz yönetimle birlikte, tabi en önemlisi seçerek oluşturduğumuz bir yönetimle devam edip etmemekle ilgili olarak kongre sürecinde karar vereceğiz” dedi.

FARKLI LİSTELERİN ÇIKMASI NOKTASINDA TEŞVİK EDİYORUZ

Ak Parti'nin Türkiye siyasetinde yeni bir dönem başlattığını belirten Ercoşkun, açıklamasının devamında şu açıklamayı yaptı: “Ak Parti demokrasi atılımda birçok şeyi değiştirmiş bir parti. Bayanların ve gençlerin siyasete girmesi noktasında çeşitli uygulamaları olan bir parti. Sadece sözde değil özde demokrasinin uygulanmasını sağlamaya çalışıyoruz. Tabi burada tüm parti üyeleri içinde yönetim noktasında çeşitli arzular söz konusu olabilir. Biz mümkün olduğu kadar farklı listelerin çıkması noktasında teşvik ediyoruz. Yani burada herkes demokratik hakkını kullanabilir, herkes Ak Parti İl Kongresi'nde aday olabilir ve listesini çıkartabilir. Bu noktada kimsenin önünü kesme gibi bir tasarrufumuzun olabilmesi mümkün değil.”

PARTİYİ ÖN PLANDA TUTAN ARKADAŞLARIMIZ, TERCİHİMİZDİR

Ercoşkun, Ak Parti'nin kuruluşundan bu yana Ak Parti teşkilatında çalıştığını belirterek yaptığı açıklamada, “Partimiz kuruluşundan bu yana birçok aşamadan geçti. 4 tane seçim geçirdik. Bu süreçte katkı sağlayan çalışmalarda bulunan birçok partili insanı, durumu, bakışı ve arkadaşlarımızın kapasitesini ölçme imkânımız oldu. Ben partinin kuruluşundan bu yana çalıştığım için böyle bir avantajım var. Dolayısıyla dediğim gibi parti görevlerini ön planda tutan, birebir Ak Parti'nin öncelikleriyle siyasete bakan insanların, bu noktada söz sahibi olması tercihimizdir tabi” dedi.

PARTİ NE GÖREV VERİRSE YAPARIM

Ercoşkun, partinin çalışma alanında her türlü alanda var olabileceğini belirterek şu ifadelere yer verdi: “Görev aldığımız dönemler olduğu gibi almadığımız dönemler de oldu. Birebir görev almadığımız dönemlerde biz hep parti tarafından ne görev veriliyorsa yerine getirdik. Başka bir arkadaşımızın seçilmesi halinde, yine Ak Parti'de bize düşen görev neyse üzerimiz düşeni yaparız.”

GÖREVE GETİRİLMEDEN SADE BİR ÜYEYDİM

Gerçekleştirilecek il kongresinde değerlendirme yapacak delegelerin kendi başkanlık döneminde seçilmediğini belirten Ercoşkun, açıklamasının sonunda, “Bu noktada herkes istek sahibi olabilir, herkes bu isteğini açık bir noktada ortaya koyar. Burada şunu belirtmekte fayda var. 8 Şubat'ta görevlendirildim. Dolayısıyla kongreyi değerlendirecek olan delegelerin seçimi aşamasında partide aktif bir görevim yoktu. Ben de sade bir üyeydim. Dolayısıyla daha önce belirlenmiş delegelerle bir kongre sürecine gidiyoruz. Bu da siyasi tecrübesi olan kişilerce çok açık bir şekilde bilinir ki, bu delege listesi benim iş başında olduğum anda yapılan delege listesi değildir” diyerek sözlerine son verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.