Kırarak dökerek milli politika oluşturamayız

            30.04.2004

Ülkemiz aydınları özellikle Tanzimat’tan bu yana, ya dışardan empoze edilen fikirleri kesin kabul olarak alıp hareket etmiş, ya da altı doldurulmamış (SIĞ) düşüncelerle ortaya koyduğu fikirleri kesin kabul olarak öngörmüşlerdir.

Türk insanının kafasını karıştıran da bu kısır düşünce yapısı olmuştur. Zaman gelmiş, aydınlarımız MARKSİST düşünce tesiriyle hareket etmiş.

Rusya, Doğu Almanya Merkezli, Çin Merkezli düşünce kalıplarıyla ülke gerçeklerinden uzak fikirlerle olaylara bakış açısı getirmişlerdir.

Bir kısım aydınlarımız LAİK düşünceyi savunacağım dürtüsüyle inançlara ipotek koymaya kalkmıştır.

Bazı aydınlarımız da İNANÇLARIN önünü açma adına ARAP EMPERYALİZMİNİN ve İRTİCANIN güdümüne girmiş, milli olanı öldürürken dini olanı diriltmek gibi bir yanlışlığa sapmıştır.

Ülkemiz gerçeklerini dikkate alan, Milli Tarih, Milli Kültür ve Milli Kimlik kaygısıyla olaylara bakan aydınlarımız da olmuş; ancak bu aydınlar dış güçler ve iç güçlerce pek destek görmemiştir.

Özellikle 1968 yılından bu yana ülke aydınları; kültürel kimlik, fikirsel kimlik açısından kendi kendine yabancılaşmış bir yapıda olmuştur. Bu aydınlar..! savundukları fikirlerin tükenmişliği ile milletten özür dileyecekleri yerde; “Biz değiştik” demişler. Ancak Marksistler çok hızlı birer LİBOŞ oldular. Vahşi kapitalizmin çıkarlarını çağdaşlık, kişisel özgürlük olarak Millete yutturmaya çalışmaktalar. Yine dışa bağımlılar. Yine sömürgecilerin desteğiyle hareket ediyorlar. Bazen ABD’nin HİMAYESİNİ, bozan AB’nin MANDASINI savunuyorlar. Eğer bu manda ve himaye gerçekleşmezse öldük bittik diye milleti yönlendiriyorlar. Arkalarında ise; ülkeyi sömürerek, semirmiş mütareke basını, satılmış kalemler ve zenginlerimiz (kapitalistlerimiz) var. Tam bir işbirlikçi çalışması sözkonusu.

Değiştik diyen İSLAMCILAR dün savundukları fikirlerde ARAP EMPERYALİZMİ güdümünde ve sermaye desteğinde hareket ederken; bugün gerçekten değiştiler. Artık İslam ortak pazarına, Arap Ülkelerinin Emperyalizmine sırt çevirmiş görünüyorlar. Ama meşruiyetlerini artık ne pahasına olursa olsun AMERİKA ve AB Ülkeleriyle hareket etmekte görüyorlar.

Yanlarına: Milli hisleri kesin itaat hükmü doğrultusunda baskı altına alan CEMAAT ve TARİKATLARI, Liboşları, vahşi kapitalizmi Millete dayatanları, Bölücüleri, mütareke basınını da alarak yollarına devam ediyorlar. Sular hep bu YENİ DEĞİŞİM Merkezine akıyor. Kaynak bu değişimi iyi besliyor.

Efendim Milli tarih, Milli kültür, bağımsızlık vesaire dediğinizde; Amerikan globalizmi ile karşınıza dikilip; sizi çağdaş olmamakla, vehim üretmekle suçluyorlar. Peşkeş çektikleri Milli egemenliği PİŞKİNCE Bayram olarak kutluyorlar.

Başkaları Tarihi ders almak, Milli kültürü bütünleştirmek, iri olmak, diri olmak için kullanıyor. Milli Politikayı Milleti bütünleştirmek çıkarlarını korumak için kullanıyor. Biz ise toplumu kırılganlaştırmak, parçalamak için kullanıyoruz.

40 yıldır aynı fikirleri savunuyorum. Türk Milleti kendi değerlerine sahip çıkmadan birlik ve beraberliğini artırmadan, sen ben kavgasını bırakmadan, tarihinden ders almadan, adalet duygusunu herkesçe kabul edilir kılmadan kalkınamaz, yükselemez.

Elden gelen öğün olmaz. Her gün bulunmaz. Bu ülke ne çekti ise MİLLİ REFLEKSLERİ KAYMIŞ aydınlardan çekti. Anladık, değiştiniz ama; ülkeye kaybettirdiğiniz zamanın ve DEĞİŞMENİN faturasını da ödeyin..!

Bu yazı toplam 1069 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum