Kıyasıya mücadele

Kıyasıya mücadele

AKP İl Kongresine 4 gün kaldı. İki liste halinde il başkanlığı seçimine giden iktidar partisi Bolu Teşkilatı'nda hava iyiden iyiye ısınıyor. Mevcut Başkan Fatih Metin ve diğer aday Ali Ercoşkun, yaptıkları açıklamalarla dikkat çek

AKP İl Kongresine 4 gün kaldı. İki liste halinde il başkanlığı seçimine giden iktidar partisi Bolu Teşkilatı'nda hava iyiden iyiye ısınıyor. Mevcut Başkan Fatih Metin ve diğer aday Ali Ercoşkun, yaptıkları açıklamalarla dikkat çekiyorlar.

Ali Ercoşkun, milletvekillerinin seçimlerde sıralamaya girebilme endişesi ile kendisini destekledikleri iddialarına,“Kimseye verilmiş sözüm yok” diyerek yanıt verirken, Fatih Metin, Ercoşkun'un dün yaptığı açıklamayı sorumsuz ve anlamsız bulduğunu söyledi.

AKP İl Başkanı Fatih Metin; "Madem değerlendirme toplantısıydı, neden gelmedin?"

AKP İl Başkanı Fatih Metin, Ali Ercoşkun'un gazetemize yaptığı açıklamasını sert bir dille eleştirerek; “Gerçekleştirdiğimiz toplantı, gelen gelmeyen herkesin, buna Ali Bey de dahil, bildiği, teşkilat birlik bütünlüğünü talep edenlerin ve bana destek verenlerin bir araya geldiği bir toplantıydı. Madem sadece değerlendirme toplantısıydı, neden kendisi gelmedi?” diye sordu.

Fatih Metin, Ali Ercoşkun'un, “Fatih Metin'in değerlendirme toplantısını, destek toplantısına çevirme çabası teşkilat mantığına aykırıdır” şeklindeki açıklamalarına sert çıktı. Metin, AKP'de herkesin, parti felsefesi ve ilkelerine uygun hareket etme durumunda olduğuna dikkat çekerek; “AK Parti gibi büyük partinin İl Başkanı adayı olan bir kişinin, bu sorumluluğu üstünde taşıyarak bilinçli açıklamalar yapması gerekir. Ali Bey'in bu toplantı ile ilgili söylemleri, parti içi meseleleri ve teşkilat değerlendirmelerini dışa vurmak noktasında çok sorumsuzca ve anlamsızcadır. Yapılan toplantı 3 yıllık icraatların değerlendirildiği ve bundan sonra da devam noktasında verilen desteğin toplantısı idi. Madem bu sadece bir değerlendirme toplantısıydı, neden kendisi gelmedi?” diye konuştu.

Toplantıya katılan herkese hakarettir

İlçe başkanları, delege, gençlik kolları, kadın kolları temsilcilerinin, bazı belediye meclis üyelerinin ve kalabalık partili grubunun önünde adaylığını resmen açıklayarak, “Taban arkamda” mesajı veren Fatih Metin, Ali Ercoşkun'un, toplantıya katılan misafirlerin kandırıldığı gibi bir görüntü yaratmaya çalıştığını belirterek şunları söyledi; “Sayın Ali Ercoşkun, İlçe başkanlarının ve gelen misafirlerin kandırıldığı gibi bir imaj vermeye çalışmıştır. Bu o toplantıya gelen herkese hakarettir. Yaptığı açıklama, teşkilatımızın ve partimizin ilkelerine aykırı bir beyanattır. Özellikle basın mensuplarımız ve delegelerimiz tarafsız olarak kimin doğru söylediğini çok iyi bilmektedir. “

AKP İl Başkan Adayı Ali Ercoşkun;"Kimseye bir diyet borcum yok"

AKP Kurmaylarının, yani Alaaddin Yılmaz, Mehmet Güner, Metin Yılmaz'ın desteği ile İl Başkanlığı’na aday olan Ali Ercoşkun; “Ali Ercoşkun'un kimseye diyet borcu yoktur. Kimseye verilmiş sözü de” diye konuştu. Daha önce kulislerde, genel seçimlerde illerdeki milletvekili aday adayları sıralamasında parti il ve ilçe başkanlıklarının etkisi nedeni ile kendilerine yakın bir adayı destekleyerek yerlerini garantileme telaşında olan AKP Bolu milletvekillerinin, Ali Ercoşkun'u aday olarak belirledikleri ve yanında yer aldıkları konuşuluyordu. Bu yöndeki sorularımızı yanıtlayan Ercoşkun, önemli açıklamalarda bulundu.

Doğru bildiğimi ne pahasına olursa olsun söyledim

Ali Ercoşkun, Ak Parti ilke ve ideallerini ön planda tuttuğunu ve her zaman doğru bildiğini, ne pahasına olursa olsun söylediğinin altını çizerek; “Partinin kuruluş aşamasında, daha sonra Merkez İlçe Başkanlığı ve Belediye Başkanı aday adayı olarak AK Parti için çeşitli çalışmalarda bulundum. Parti içindeki insanların ve kamuoyunun da malumudur ki, tüm bu süreçte AK Parti ilke ve ideallerini ön planda tutarak ne pahasına olursa olsun doğru bildiğimi her zaman söyledim. Bu güne kadar geçen süreç, bizim ne kadar haklı olduğumuzu ortaya koymuştur” şeklinde konuştu.

“Ali Ercoşkun'u kimse bir yerlere getirip oturtmadı”

Bu güne kadar kimsenin kendisini bir yerlere getirip oturtmadığına dikkat çeken Ercoşkun; “Tüm kamuoyu şunu bilmelidir ki, Ali Ercoşkun'un diyet borcu yoktur. Ali Ercoşkun'un kimseye verilmiş bir sözü yoktur. Ali Ercoşkun'u kimse bir yerlere getirip oturtmamıştır. Ali Ercoşkun bugün bir yerlerde ise, bunu AK Parti'nin gerçek sahiplerine, yani millete borçludur” dedi.

10.05.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.