KIZILAY PARKI KAPIŞMASI

KIZILAY PARKI KAPIŞMASI


Bolu'nun kent merkezindeki en kıymetli arsası olan Kızılay Parkı'na yapılması düşünülen alışveriş merkezi ve otel projesi, tartışmaları alevlendirdi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz projeyi görmeden yorum yapamayacağını, CHP'li İl Genel Meclisi Üyesi Hakkı Fidan projeye karşı olduğunu açıklarken, AKP'li İl Genel Meclisi Üyesi Zeki Ozulluoğlu ise, “Bu proje ya olacak ya olacak” dedi.

YILMAZ: GÖRMEDİĞİM PROJE HAKKINDA YORUM YAPAMAM

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz İl Özel İdaresi tarafından Kızılay Hamamının arka tarafında bulunan alana yapılacak otel ve alışveriş merkezi projesi için “Görmeden bir şey diyemem” dedi.

Konu hakkında görüşme yaptığımız Belediye Başkanı Alaadin Yılmaz yaptığı açıklamada, “Bolu'ya dair güzel bir plan yapılırsa, ona güzel deriz. Güzel bir plan değilse güzel değil deriz. Bahsedilen alan ile ilgili daha önceden Mimarlar Odası'nın hazırladığı bir proje vardı. O proje şuan Belediye'de maket olarak duruyor. O projeden daha güzel bir proje ortaya çıkarsa, o projeyi destekleriz” dedi.

BU ALAN BOLUMUZUN ÇOK KIYMETLİ ALANLARINDAN BİRİ

Yılmaz açıklamasının devamında, bahsedilen alanın İl Özel İdaresi'ne ait oluşunun çok önemli olmadığını söyleyerek şu şekilde konuştu: “Bahsedilen alan İl Özel İdaresi'ne aittir. Ancak bu alanlar Bolu'ya mal olmuş alanlardır. Dolayısı ile bu alanın İl Özel İdaresi'ne ait olması çok fazla bir şey değiştirmez. Yapılacak çalışmanın özenli ve güzel bir proje olması gerekir. Bu alan Bolumuzun çok kıymetli alanlarından biri.”

OZULLUOĞLU: BU PROJE YA OLACAK YA OLACAK

İl Genel Meclisi Üyesi Zeki Ozulluoğlu, Kızılay Hamamı'nın arkasında bulunan alanayapılması planlanan otel ve alışveriş merkezi ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bu Meclis bunu başarır,kaynağını da kendisi bulur, Bolu'ya da bu güzel eseri kazandırır” dedi.

İl Genel Meclis Üyesi Zeki Ozulluoğlu konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, yapılacak projenin tarihi bir karar olduğunu belirterek, “Geçen dönemde termal bölgede aldığımız karardan sonra, bu dönemde de Bolu'nun en güzide yerine de güzel simgesel bir eserinin kazandırılması bizi heyecanlandırıyor. Bolu İl Özel İdare tarihinin çok önemli projelerinden biri olacak. Bir çok vilayette gördüğümüz center ve rezidans tarzında bir binanın Bolu'ya kazandırılacağına inanıyorum” dedi.

BİZE ORMAN DEĞİL, AMAZON ORMANLARINI ANLATTILAR

Ozulluoğlu yaptığı değerlendirmenin sonunda, ABD Başkanı Obama'nın konuşmasından alıntı yaparak şöyle konuştu: “Taner Bey'in dediği gibi mimar arkadaşlarımız bize orman değil,amazon ormanlarını anlattılar. Eski başbakanlardan birinin söylediği gibi 'ya olacak ya olacak', yeni dönemde Obama'nın dediği gibi 'Yes we can'. Bu Meclis bunu başarır, kaynağını da kendisi bulur, Bolu'ya da bu güzel eseri kazandırır.”

FİDAN: BEN BU İŞE RAZI DEĞİLİM

İl Genel Meclis Toplantısı'nda Kızılay Hamamı'nın arka tarafında bulunan İl Özel İdaresi'ne ait 5426 m2'lik alanın İl Özel İdare gelirlerini arttırmak için yapılacak planlamalar görüşüldü. CHP İl Genel Meclisi Üyesi Hakkı Fidan projenin sağlanabilmesi için İl Özel İdaresi'ne ait gayrimenkullerin satılmasının doğru olmadığını ifade ederek, “Ben bu işe razı değilim” dedi.

CHP İl Genel Meclis Üyesi Hakkı Fidan, konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede, İl Özel İdaresi'ne ait gayrimenkullerin satışı ile ilgili gündem maddelerini işaret ederek şu açıklamayı yaptı: “Kızılay Hamamı'nın arkasına yapılacak olan projeyi gördük. Bolu'ya böyle bir iş yapılırken Gerede'de bulunan gayrimenkuller satılarak mı yapılacak? Bence Gerede'de İl Özel İdaresi'ne ait gayrimenkullerin satılıp Bolu'ya bu tür bir projenin yapılması uygun değil. Ben bu işe razı değilim. İl Özel İdareye ait gayrimenkullerin satılarak mı kazandırılması gerekir böyle bir yerin.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.