Kongre görkemliydi

Kongre görkemliydi

Bolu Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti 2. Olağan Kongresi'ni dün Köroğlu Otel'de gerçekleştirdi. Kongre, yoğun bir katılımla görkemli bir şekilde geçti.

Bolu Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti 2. Olağan Kongresi'ni dün Köroğlu Otel'de gerçekleştirdi. Kongre, yoğun bir katılımla görkemli bir şekilde geçti.

Bolu Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti'nin 2. Olağan Kongresi Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Atilla Kılıç, Bolu TSO Başkanı Emin Semercioğlu, Boluspor Başkanı Necmi Çarıkçı, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri, özel sektör temsilcileri ve cemiyet üyelerinin geniş katılımıyla gerçekleştirildi.

Kongrede ilk konuşmayı yönetim kurulu adına M. Süha Alparslan yaptı. Alparslan yaptığı konuşmada, cemiyetin iki yılını değerlendirdi. BKGC olarak Bolu'da gerçekleştirdikleri etkinlikleri anlatan Alparslan, Bolu basınına cemiyet olarak kattıkları artılardan bahsederken, bağımsız, demokratik bir toplumun olabilmesi için ilk önce basının da kendi özgürlüğünü kazanması gerektiğine dikkat çekti.

BKGC olarak Bolu'ya Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'ni davet ettiklerini belirten Alparslan, TGC'nin Bolu'ya gelerek iki cemiyeti de nicel ve nitel olarak değerlendirdiğini ve sadece BKGC'yi tanıma kararı aldığını söyledi. Alparslan, konuşmasının sonunda ise yeni yönetime başarılar diledi.

GAZETELERE DESTEK OLMALIYIZ

Kongreye katılan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise; “Bolu'da iki cemiyetin olmasının hem avantajları hem de dezavantajları var, ama gönlümüz iki cemiyetin birleşmesinden yana” dedi. Daha sonra söz alan CHP Bolu İl Başkanı Tanju Özcan da şu değerlendirmede bulundu: “Siyasiler ve gazeteciler yan yana olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Ama gazetelerin ve gazetecilerin sorunlarına da yakın olmak gerekiyor. Buradan gazetelere maddi anlamda destek olunması gerektiğini söylüyorum.En azından abone olarak onları desteklemeliyiz.”

YENİ BAŞKAN HÜSEYİN AYKAN OLDU

AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Atilla Kılıç da yaptığı konuşmada, basının ortak noktasının Bolu olması gerektiğini söyledi ve yeni yönetime başarılar diledi. Divanın başkanlığını yapan Yener Bandakçıoğlu, yeni yönetimi oylamaya sundu ve Bolu Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti'nin yeni yönetimi oluşturuldu. Yeni yönetimin başkanlığını Bolu Express Gazetesi İmtiyaz Sahibi H. Hüseyin Aykan alarak kongre sonuçlandırıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.