KONGREDE ADAY OLMAYI BEN iSTEMEDiM

KONGREDE ADAY OLMAYI BEN iSTEMEDiM

Altı yıl görev yaptıktan sonra, cumartesi günü Boluspor Başkanlığını Emin Semercioğlu’na bırakan Necip Çarıkcı gazetemize açıklamalarda bulundu. Çarıkcı yaptığı açıklamada, “Kongrede aday olmamışsam; bunun sorumlusu ne babamdır, ne eşimdir, ne de Sincan’dır” dedi.

   Boluspor eski Başkanı Necip Çarıkcı yaptığı değerlendirmede nerelerde hata yaptığından başlayarak, kongrede niçin aday olmadığını ve bundan sonrası için ne düşündüğünü açık bir dille ifade etti. Teknik direktör tercihini yanlış kullandığını söyleyen Çarıkcı, “Biz sezon başında Karabükspor’dan bin kat daha hazırdık. Teknik direktör konusunda hata yaptık. Bunda ne Osman Gürsoy’un, ne de Recep Aydoğanlı’nın tek suçu vardır. Bütün suç bana ait. Ben bu hatayı nasıl yaptım? Taraftarım benden böyle hoca istedi. Marka hoca istedi. Aslında Coşkun Demirbakan’ı üç sene bu kulübe ben sokmadım. Ne zaman Diyarbakırspor’u şampiyon yaptı, bir anda benim nevrim döndü. Ama ne oldu? İki ay uçtuk Bolu’da. En iyi hocayı getirdik. En iyi transferleri yaptık. Bu sene her şey elimizde patladı. Bu sene bütün olumsuzlukların hepsi vardı. Bu sene benim teknik direktöre olan bakış açım, futbolcuya bakış açım, kendi üzerine vazife olmayan işlere karışan insanlara bakış açım değişti. Benim gönlümde bitti. Ben bu kongrede aday olmamışsam; bunun sorumlusu ne babamdır, ne eşimdir, ne de Sincan’dır. Ben istemedim” dedi.

NE İŞİNİZ VAR BAŞKANLIKLA?

Kamuoyunda konuşulanın aksine, bundan sonra Boluspor Başkanlığına dönmeyeceğini belirten Necip Çarıkcı şunları kaydetti:  “Herkes şunu iyi bilsin, efendim. ‘Emin Semercioğlu bir yıl sonra gider, Necip Çarıkcı gelir’deniyor. Hiç böyle bir şey olmayacak. Bütün temennim bundan sonra Boluspor’a genç, dinamik Başkanlar yetişsin. Ben buradan Sayın Becikoğlu’na da sesleniyorum, ne işiniz var başkanlıkla? Gerek yok. Mehmet ağabeye de kızıyorum. Ne işiniz var başkanlıkla? Zaten sizler başkanlık yapmışsınız. Bizim bundan sonra görevimiz gelen başkanlara, gençlere destek olmaktır. Bugün ne Yılmaz ağabeye, ne Mehmet ağabeye bu iş düşmez. Emin Bey Boluspor’a çok hizmet etmiştir. Onun yapacağı başkanlıkta en fazla bir, iki senedir. O şerefe layık olmak için hırsını en fazla bir, iki sene kullanabilir. Arkasından gençler gelmesi lazım. Bizim görevimiz de bu insanlara yardımcı olmaktır. Benim gönlümde Boluspor Başkanlığı bitmiştir. Artık bana düşen görev, yapıcı muhalefet yapmak ve yönetimin maddi, manevi yanında olmaktır. Hiç kimse benden yeniden başkanlık beklemesin. Ben sadece spor anlamında altyapıya, Bolu’da ki spor camiasına bir faydam olursa onları yapacağım. Boluspor Kulüp Başkanlığı yapmak istemiyorum, yapmayacağım”

BİR BAKIMA BEN, BOLU’DAKİ SPORUN DA TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Başkanlık yaptığı sürece hiçbir şeye Boluspor’a verdiği kadar vakit ayırmadığını söyleyen Çarıkcı, “Altı yıl gibi uzun bir süre bu kulübe hizmet ettim. 2004 ten, 2007 ye kadar ben üç yıl şirketime girmedim. Şirketimin önünden geçtim, uğramadım. Şirketime gidip, ‘arkadaşlar işler bugün nasıl?’diye sormadım. Para aramaktan kendi işime bakamadım” dedi.  Yeni yönetime hep beraber destek olunmasını, eski başkanlar ve basınında, Emin Semercioğlu’na destek olması gerektiğini söyleyen Çarıkcı, Boluspor Taraftarının da kendi arasında birleşmesini, bütünleşmesini arzu ettiğini belirtti. Necip Çarıkcı, yarım kalan sosyal tesisle ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi: “O sosyal tesisin takipçisi ben olacağım. Ona ben söz verdim, biliyorsunuz. Tenis kortunu kendim yapacağım. Bu sosyal tesis projesi bana aittir. Sosyal tesis için Belediye Başkanımızla konuştuk. Bir bakıma ben, Bolu’daki sporun da takipçisi olacağım. Belediye Başkanımızla beraber götürmeye çalışacağız. Milletvekilleri ile olan spor muhabbetinde ben yine devrede olacağım.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.