Koordinasyon Kurulu’nda önemli kararlar

Koordinasyon Kurulu’nda önemli kararlar

2005 yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Devlet Su İşleri Gölköy Eğitim Tesisleri Seminer Salonu’nda 23 Kasım 2005 tarihinde gerçekleştirilirken, alınan kararlar kamuoyuna açıklandı.

2005 yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Devlet Su İşleri Gölköy Eğitim Tesisleri Seminer Salonu’nda 23 Kasım 2005 tarihinde gerçekleştirilirken, alınan kararlar kamuoyuna açıklandı.

    Yatırımcı kurum ve kuruluşlar, Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü, Bolu Orman Bölge Müdürlüğü, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Karayolları 41. Şube Şefliği, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Bolu Belediye Başkanlığı ve AİBÜ Rektörlüğü tarafından gerçekleştirilmesine karar verilen konular, önceki gün akşam saatlerinde, Bolu Valiliği tarafından yapılan yazılı bir açıklamayla kamuoyuna duyuruldu.

    Koordinasyon Kurulu’nun aldığı birbirinden önemli kararlar arasında projelerin DPT’ye teklifi, Taşkesti-Dokurcun yolunun açılması, üniversite yolunun iyileştirilmesi, orman yollarının yapılması, Yedigöller’e teleferik yaptırılmasının teklif edilmesi yer alıyor.

DPT’YE TEKLİF

    2004 yılında DPT tarafından onaylanarak yürürlüğe giren Bolu İl Gelişme Planı’nda önerilen, Bakanlıklar düzeyinde ele alınması gereken projelerin ilgili Bakanlıkların yatırım programlarına teklif edilmesi; diğer projelerin ise ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından yıllık yatırım ve çalışma programlarına dahil edilmesi kararlaştırıldı.

TAŞKESTİ YOLU AÇILACAK

    KARACASU-Gölcük-Aladağ arasındaki karayolunun fiziki standardının yükseltilmesi konusunun 2006 yılı çalışma programına dahil edilmesine; Taşkesti-Dokurcun arasında yeni yapılan yolun eksikliklerinin giderilerek trafiğe açılmasına, söz konusu yolun trafiğe açılmasına kadar geçecek süre içerisinde eski güzergahta bakım çalışmalarının devam ettirilmesine; Mengen-Gökçesu-Çaydurt arasındaki karayolunun yeniden yapılması işinin ,2006 yılı yatırım programına teklif edilmesine; Göynük-Taraklı arasındaki yeni yapılan yolda meydana gelen sorunların incelenerek çözümlenmesine karar verildi.

ÜNİVERSİTE YOLUNDA İYİLEŞTİRME YAPILACAK

    Gölköy-AİBÜ yolu arasında bulunan yolun fiziki standardının yükseltilmesi ve Karaköy Köprüsü-AİBÜ-Gölköy yol ayrımı arasında bulunan kesimin düzeltilmesi amacıyla AİBÜ Rektörlüğü’nce proje hazırlanmasına, yapım işinin ise Bolu Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilmesine karar verildi. İlgili kurum ve kuruluşlara, kararlarda yer alan hususlara ilişkin çalışmalara hız verilmesi hususunda da çeşitli talimatlar verildi.

YEDİGÖLLER’E TELEFERİK TEKLİFİ

    Yedigöller Milli Park alanı içinde gerekli araştırma yapılmak ve uygun bir güzergah tespit edilmek suretiyle, motorlu taşıt araçlarının girişinin engellenmesi ve doğal dokunun bozulmasının önlenmesi amacıyla teleferik yapılması hususunun, Çevre ve Orman Bakanlığı’nca yapılacak olan master plan hükümleri arasına konulması için Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne teklifte bulunulmasına; Seben ilçesinde geniş ölçekli bir erozyon önleme projesinin hazırlanarak uygulamaya konulması için Çevre ve Orman Bakanlığı’nın 2006 yılı yatırım programına teklifte bulunulmasına karar verildi.

ORMAN YOLLARI YAPILACAK

    Bolu-Yedigöller yolunun, ilk aşamada; sanat yapılarının, Köy Hizmetleri’ne ait bölümün İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’nce; orman yolu olan bölümün Bolu Orman Bölge Müdürlüğü görev alanında kalan kısmının Bolu Orman Bölge Müdürlüğü’nce, 2006 yılı yatırım programına alınmasına, projesinin Karayolları 41. Şube Şefliği, Köy Hizmetleri ve Orman Bölge Müdürlüğü’nce müştereken yapılmasına; ikinci aşamada ise söz konusu yolun üst yapısının da Bolu Orman Bölge Müdürlüğünce programa alınıp yapılması için Çevre ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’ne teklifte bulunulmasına, Asfalt projesinin ise İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği’nce yapılarak, proje bedelinin, Turizm Yolları Projesi kapsamında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan talep edilmesine karar verildi.

07.12.2005

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.