Kritik 24 saat

Kritik 24 saat

ADALET ve Kalkınma Partisi, Merkez İlçe kongresini yarın yeni Belediye Nikah Salonu'nda gerçekleştirecek. İki listenin yarışacağı kongre öncesi son 24 saat. Heyecan dorukta. İki aday düşüncelerini Bolu Gündem'e anlattı.

ADALET ve Kalkınma Partisi, Merkez İlçe kongresini yarın yeni Belediye Nikah Salonu'nda gerçekleştirecek. İki listenin yarışacağı kongre öncesi son 24 saat. Heyecan dorukta. İki aday düşüncelerini Bolu Gündem'e anlattı.

İsmail Gezgin;"Belden aşağı vurmadım"

    Yarın gerçekleştirilecek olan AKP Merkez İlçe Kongresi öncesi görüştüğümüz Merkez İlçe Başkanı İsmail Gezgin; “Bu bir yarış, diğer partilerde olduğu gibi, biz rakibimize hiç belden aşağı vurmadık. Bunun için de kazanan AK Parti olacak” dedi. Listelerinin Cuma akşamı kesinlik kazanacağını belirten İsmail Gezgin, “Bu kez listemiz 35 kişiden oluşuyor. Ekibimizde yer alacak kişileri belirlerken seçici olduk. Eski listemizden birlikte çalıştığımız 18 kişi yine yer alacak. Yeni ve daha önce siyaset yapmamış insanları da listemize dahil ettik” şeklinde konuştu. Listede kesinleşen isimlerden bazılarını açıklayan Gezgin; “Aşağısokuspor Antrenörü Selami Demirdöğen, BTSO'dan emekli yönetim sekreteri Ahmet Yavuz ve Karaçayır Mahallesi Muhtarı Cengiz Aydoğan omuz omuza hizmet için çalışacağımız arkadaşlarımızdan bazıları. Esnaf ve köy muhtarlarından da listemizde yer alacak isimler var” diyerek görüşmelerinin sürdüğünü belirtti. Gezgin; İlçe Kongresine Ankara'dan TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Köksal Toptan, AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'nin katılacağını söyleyerek, bir bakanın da katılma ihtimalinin bulunduğunu da belirtti.

Taner Laçin;"Dolduruşa gelmedik"

   AKP Merkez İlçe Başkanlığı'na aday olan Taner Laçin, göreve talip olmanın ve layık olmanın sorumluluğu içinde olduğunu söyleyerek, İsmail Gezgin'in dolduruşa geldikleri şeklindeki açıklamasını değerlendirdi. Biz dolduruşa gelecek insanlar değiliz diyen Laçin, “Biz şahıslar ekseninde politika yapmıyoruz. Daha iyi hizmet vereceğimizi düşündüğümüz için bu göreve talip olduk. İsmail Bey'in temsil kabiliyeti yok. Dürüst olmak, bilgili olmak meziyet değil. Vizyon sahibi olmak gerekir. Eksikliklerini görüyoruz ve bazen özrü kabahatinden büyük oluyor. Siyaset hizmet aracıdır. Koltuk sevdası varsa asıl amaçtan sapılır. Biz alternatifiz. Bizim farkımız herkesi dinleyebiliyor olmamız. Ama ben İsmail Gezgin’le yarışıyor olmaktan mutluyum. Bizler medeni birikimleri olan insanlarız. Kaybeden kim olursa olsun kazanan AK Parti olacak. Ve biz o salondan kol kola çıkacağız” dedi. Listelerinde yer alan isimlerden bazılarını açıklayan Laçin, her kesimden kişiye yer verdiklerini belirterek, bu bir ekip işi, liderin görevi organizasyonu sağlamaktır dedi. Laçin; “Belediye Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Nadir Gürkan Yetkin, İl Genel Meclis Üyesi Reşat Ateş ve Emrullah Ateş listemizde yer alacak isimlerden bazıları” şeklinde açıklama yaptı.

24.02.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.