Kültür Park projesi tanıtıldı

Kültür Park projesi tanıtıldı

Görev süreleri boyunca çok laf söylemeyip iş ürettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Yüksel Ceylan, “Hem deprem yaralarını sardık, hem şehircilik adına adımlar attık. Kültür Park projesi de bunlardan bir tanesi. İlimize kültürel v

Görev süreleri boyunca çok laf söylemeyip iş ürettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Yüksel Ceylan, “Hem deprem yaralarını sardık, hem şehircilik adına adımlar attık. Kültür Park projesi de bunlardan bir tanesi. İlimize kültürel ve sosyal açıdan çok önemli katkı sağlayacağını düşündüğümüz bir proje bu” şeklinde konuştu.

Daha sonra Kültür Park Projesini Proje Sorumlusu Yasemin Balkan tanıttı. Karaçayır Mahallesi ve Küçük Berk Köyü arasındaki büyük alanın Bolu’ya nasıl bir katkı sağlayacağını düşünerek işe başladıklarını belirten Yasemin Balkan, “Biz sınırları olmayan bir proje hedefledik. Ayrıca şehir bağlantılarını da net kurmaya, parkı kanallarla İzzet Baysal Caddesi ile bağlamaya çalıştık. Kültür Park Projesi ile İzzet Baysal Caddesi ve Karacasu birleştirilmiş olacak” dedi.

Büyük şehirlerdeki Kültür parkları incelediklerinde parklarda sınırlama olduğunu, turnikeler ve bekçiler ile vatandaşa engelleme duygusu yaşatıldığını ifade eden Balkan, “Biz sınırsız bir park istiyoruz. İnsanların özgürce girebilecekleri her kesime hitap eden bir yer olsun istiyoruz” dedi.

Hedeflenen bir diğer temanın da kullanıcı farklarına yönelik olduğunu ifade eden Kültür Park Proje Sorumlusu Yasemin Balkan, “Kongre merkezleri ve fuar alanları belli bir yerde toplanarak kullanıcılar için olabilecek sakıncalı durumlar ortadan kaldırılacak” dedi. Ayrıca panayır geleneğini de yaşatacaklarını belirten Balkan, “Semt pazarı ile fuar alanının ortak noktası olarak panayır alanı düşünülüyor” dedi.

Balkan, böyle büyük ve ayrıntılı bir projenin içinde müzenin de olması gerektiğini düşündüklerini belirterek, bunun planlarını da yaptıklarını ve Kültürpark’ın içinde müzenin de olacağını söyledi.

Hayata geçirecekleri öğrenci servis terminali ile tüm öğrencilerin bir şekilde buradan geçmesini amaçladıklarını söyleyen Balkan, “Bizim amacımız, bu parkın atıl vaziyet olmamasıdır. Bu yüzden her zaman kullanılır ve amaca hizmet eden bir halde olmasını istiyoruz” dedi.

Kültür Park içindeki su olayının ise bilindikten öte farklı ve çeşit arzeden bir yapı olmasını istediklerini belirten Yasemin Balkan, “Bu suyun kışın donması durumunda, buz pisti olarak kullanılacak şekilde planlıyoruz. Ayrıca yazın da kullanılabilecek kapalı bir buz pisti düşünülüyor” dedi.

Çocuklar için de olağanın dışında yaratıcı mekanlar planladıklarını söyleyen Balkan, “Bu şekilde çocuk grubuna çok güzel hizmetler verebiliriz” dedi.

Balkan, bu projenin çok özel bir proje olduğunu belirterek, “Aylarca tasarlandıktan sonra bu şekilde ortaya çıkan projemiz ile Bolu’ya çok güzel şeyler kazandıracağımızı düşünüyorum. Üzerinde çok çalışarak zamanla daha da geliştirebileceğimiz bir proje bu” dedi.

Yasemin Balkan’ın projeyi tanıtmasının ardından Belediye Başkanı Yüksel Ceylan, “Her yaştan Bolu’ya hitap edecek bir mekan olacak bu projeyi yaşama geçirmek ve insanlarımıza sunmak istiyorum. Bence bu proje Bolu için çok önemli bir atılım ve yatırımdır. Ayrıca yaklaşık 500 kişiye istihdam yaratır. Karaçayır’dan Küçük Berk Köyü’ne kadar olan bu alanda sanattan spora, eğlenceden kültüre her türlü alanda hizmet verecek olan bu proje için öneri ve eleştirileri alarak ve tartışarak en az hata ile projeyi uygulamaya koyacağız” dedi.

Tekrar Belediye Başkanı seçilmesi durumunda bu ve bunun gibi birçok projeyi hayata geçirerek Bolu’yu çok daha yaşanılır ve modern bir kent haline getireceklerini ifade eden Ceylan, “Diğer adaylarda projeleri ile ortaya çıksınlar. Biz buradayız, projelerimiz ile varız. Bileğine, yüreğine ve projesine güvenen adaylar kendilerini göstersinler” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.