Kuruluşun Gündem’i

            02.12.2004

Her yeniliğin, her yeni kuruluşun amaçları ve çalışma yöntemiyle ilgili bir gündemi vardır. Kuruluşta düşünülen hedefe sağlık içinde ulaşabilmenin yolu, kuruluşun zembereğini iyi kurmaktan geçer.

Kuruluş amacı, saat zembereği, ne alaka diyeceksiniz. Herhangi bir oluşumun kuruluşunu bir saatin doğru çalışmasına bağlıyorum. Eski mekanik aksamlı saatlerin hareket gücü zembereği sayesinde sağlanır. Zembereği sağlam bir saati aksatmadan nasıl kurarsanız kurun hareketi ileten organlarda uyum yoksa, bir yerlerde bir kopukluk var, hareketin devamlılığı sağlanamıyorsa, zamanında temizliği, zamanında yağlanması yapılmıyorsa zamanı gösteren akrep ve yelkovanın birbiriyle uyumlu olarak kadranda ki rakamlar üzerinde gezinmesini sağlamak mümkün olmaz. Böyle durumlarda çoğu kez saati bulunduğu yerden kaldırıp atarız hurdalığa yada tarihi kimliğini hatırlamak üzere saklarız.

Bir basın kuruluşunun oluşumu da böyledir. Basın kuruluşu günün haberlerinin doğrusunu alıp okuyucusuna aktarmalıdır. Bir basın kuruluşu okuyucu kitlelerini doğrularda birleştirip bilgilendirmelidir. Bir basın kuruluşu kişisel çıkarlarını toplumun çıkarları üzerinde görmemelidir. Bir basın kuruluşu halkın gözü, halkın kulağı olmalıdır. Bir basın kuruluşu halkının bilinçlenmesinde önderi, ışığı olmalıdır.

Bir kuruluşun zaman zaman markası değişse de tadından lezzetinden taviz verilmeden bugünlere gelinmesi elbette ki mutlulukların en güzel, onuru, gururudur.

Başta böylesi mutluluğa neden olan Sn. Bedrettin Maradit’i bu kuruluşun mimarı olarak saygıyla selamlıyor, bugünkü adıyla Bolu Gündem Gazetesi’ni tüm zorluklarına rağmen günümüze taşıyan Sn. Banu ve Fatih Maradit ile çalışanlarına sağlık ve başarılar diliyorum.

Biz köşe yazarları belki de kendi köşelerimizden çıkamadığımız için içinde bulunduğumuz güzellikleri farklı gülücüklerle karşılaştığımız da anlayabiliyoruz.

Nice yıllara, aynı çizgide devam dileğimle başarılar "Bolu Gündem".

Bu yazı toplam 758 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.