"Levent Eriş'in Boluspor'u hedefe ulaştıracağına inanıyorum"

"Levent Eriş'in Boluspor'u hedefe ulaştıracağına inanıyorum"

RÖPORTAJ: SERVET YILMAZ

Muzaffer Çetinkaya gazetemizi ziyaret etti. “Boluspor'un Şanlı Tarihi" yazı dizimizde yayın danışmanı olarak bize yardımcı olan “ Tin – Tin" Muzaffer Ağabeyi hepimiz tanırız, severiz, sayarız. Geçmiş dönemlerde her kademede Boluspor'a emeği geçen değerlerimizden biri olan Muzaffer Ağabeyle, yine Boluspor'u konuştuk. Boluspor'un o günlerini ve bugününü değerlendirdik.

Boluspor'a duyduğu aşkın halen devam ettiğini “O sevdamız asla bitmez" diyerek ifade eden Muzaffer Çetinkaya, bu sezon için umutlu.

Muzaffer Ağabey, sizin iyi bir Boluspor'lu olduğunuzu biliyoruz. Bize taraftarlıktan başlayarak, Boluspor'daki yöneticilik döneminizi anlatır mısınız?

Ben yıllarca tribünlerde taraftar olarak bulundum. Yani ilk önce sıkı bir Boluspor taraftarıydım. Uzun bir süre, hem de Boluspor'un Türkiye 1. Ligi' nde oynadığı dönemlerde yöneticilik, genel kaptanlık yaptım.

Hangi yıl olduğunu hatırlıyor musunuz?

Tam tarihi hatırlayamıyorum, 1988 veya 1989 yılında, Yılmaz Becikoğlu'nun Başkanlığında Boluspor un Yönetim Kuruluna girdim. Daha önce Hulki Avlacıoğlu'nun listesinde yönetim kurulu yedek üyesi olarak yer almıştım, birinci yedek üye sıfatıyla. Ben en zor hocanın döneminde Boluspor'un Genel Kaptanlığını yaptım.

Muzaffer Ağabey, bu en zor hoca kimdi?

Bu en zor hoca Şenol Güneş' ti. Geldiğinde Boluspor'u düşmekten kurtarmıştı, ancak giderken düşürdü. Boluspor; Şenol Güneş'le 3. yılının sonunda, Türkiye 1. Ligi' nden düşmüştü. Şunu da belirtmem lazım, Şenol Güneş daha önce Bolu'dan ayrılmak için çok çaba sarfetmişti. Boluspor'dan ayrılmak istiyordu. O dönem yönetimin de birazcık hatası oldu. Bence ayrılmak istediğinde gönderilmesi gerekirdi. Çünkü kendisinin talebi oydu.

Şenol Hoca bu talebini o günün yönetim kuruluna anlattı mı?

Şenol Güneş ayrılmak istediğini bana anlattı: “Ağabey siz lütfen iletin, ben yönetimle konuşup, görevden ayrılmak istiyorum" dedi. Sezonun bitmesine 6 veya 7 hafta vardı, ben hocanın bu talebini yönetime ilettim. Yener Bey “Hoca güvenoyu isteyecektir. Bu nedenle yönetime gelip, konuşmasına gerek yok. Biz senin kanalınla irtibatımızı sürdürürüz. Ne söylemek istiyorsa size iletsin, biz de size cevabını verelim" dedi. Ben durumu Şenol Güneş'e aktardım. Hoca “Bu yanlış bir düşünce, keşke Başkan beni bir dinleseydi, daha faydalı olurdu “ dedi.

Şenol Güneş ısrarla görevi bırakmak isterken sizce neyi amaçlıyordu?

Kendisi devamlı benim dükkanıma gelirdi. Boluspor'la ilgili konuşurduk. Bu sebeple ben hocanın ne düşündüğünü, ne yapmak istediğini anlıyordum. Şenol Hoca, görevi bırakıp, yola Çetin veya Selçuk'la devam edilse bile bir hava oluşacağını, bu kan değişikliğinin de Boluspor için bir kurtuluş olabileceğini düşünüyordu. Sonuçta göreve devam ettik ve biz küme düştük.

Şenol Güneş'le yola devam edilmesinin yanlış olacağını kavramışsınız, bu fikrinizi yönetime kabul ettiremez miydiniz?

Biraz önce de söylediğim gibi bu yanlış bir icraattı. Ama biz büyüklerimize itaatkar insanlarız. Yönetim kurulundan böyle bir karar çıktıktan sonra bizim yapacağımız bir şey yoktu.

Muzaffer Ağabey, halen maçlara gelip, Boluspor'u takip ediyor musunuz?

Ben en son iki sene önce Sakaryaspor maçına gittim. Ondan sonra Boluspor'un maçlarına gitmiyorum. Küskün değilim. Bizim Boluspor'a küsmemiz, darılmamız söz konusu olamaz. Ancak o maçta takımı laubali buldum. 2 – 0 galipsin, maç 2 – 2 bitiyor. Olacak şey değil. O sene Bolu' da çok maç, çok puan kaybedildi. Seyirci, taraftar oldukça üzüldü. Boluspor'u çok seven biri olarak ben de üzüldüm. Ondan sonra da maça gitmedim. Biraz da sağlığım müsaade etmiyor. Ama Bolusporluluğum devam ediyor, o sevdamız asla bitmez.

Bu sezon Boluspor'un başarılı olacağına inanıyor musunuz?

Emin Bey ciddi bir biçimde çalışıyor. Bana göre Levent Eriş kaliteli bir hoca. Takip ettiğim kadarıyla transferde de ince eleyip, sık dokuyorlar. İnşallah iyi olur diyorum. Emin Semercioğlu ciddi bir insandır. Kararlıdır, deneyimi de var. Genel kaptanlık yapmıştır. Bu görevi iyi götüreceğini tahmin ediyorum.

Ben kongrede Yılmaz Becikoğlu' na oy verdim. Çünkü Becikoğlu benim başkanımdı, aynı yönetimde çalıştık. Hedeflerini açıkladı. Vereceği, ortaya koyacağı parayı açıkladı. Bir sene görev yapacağını söyledi. Boluspor'u, Turkcell Süper Ligi' ne çıkarıp, görevi devredeceğim dedi. Bana Yılmaz Becikoğlu'nun söyledikleri cazip geldi, söyledikleri beni ikna etti. Seçimden sonra Emin Semercioğlu'nu tebrik ettik, başarı diledik.

Son olarak, camiaya vermek istediğiniz bir mesaj var mı?

Öncelikle dileğim Boluspor'un şampiyon olması. Ben Emin Beye güveniyorum. Levent Eriş' in Boluspor'u hedefe ulaştıracağına inanıyorum. Gazeteniz vasıtasıyla kendilerine başarılar diliyorum. Son olarak bir ricam var, taraftarlarımız da yönetimin önüne geçmemeli. Herkes kendi üzerine düşeni yaparsa Boluspor daha başarılı olacaktır.

30.07.2010


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.