LİDERLİK

  Ağaç dalı, yaprağı, kökü,  gövdesi, çiçeği ve meyvasıyla ağaçtır. Bunlar olmadığında tek başına kalan kütüktür. Bazan odun olur, yakılır. Bazan, ustasının eline geçer işlenir, estetik hale getirilir, sanat eseri olarak yaşamın her alanında kullanılır.
  Demircevheride öyledir. İşlenirse insan ihtiyaçlarının bir çok alanında kullanılır. Makine yapan makinalarda, parçalar birleştirilir, çalışan gücü oluşturan matar olur. Tek şart; parçaların birbiri ile uyumu olmalarıdır.
  Yüce yaradanda insanları ve diğer canlıları, çeşitli görevleri yerine getiren organlarla yaratmıştır. Organlarımızdan biri arızalandığında, hareket ve düşünme yeteneğinden yoksun et ve kemik yığını haline alır. İş göremez hale gelebiliriz.
  Toplumların yönetimi, bir araçla uyum içinde olmalarıda aynı değil midir? Burada bireyi bir arada tutan yasalara, yöneticilere, kaptanlara ve liderlere ihtiyaç vardır.
  Yetenekleri  bir arada buluşturan, o yetenekleri aynı amaca yönelik uyum sağlayacak bir bütün haline kaptanların, liderlerin becerilerine bağlıdır.
  Liderlerin görevi; amaca yönelik başarıya koşacak takımı oluşturmaktır. Markalar farklı olabilir. Amaç aynı inanca sahip yetenekleri bir araya getirebilmek, ortak aklı kullanarak sonu gitmektir.
  Demokrasinin vazgeçilmezi, geçirdiğimiz  şu yerel seçim sonu oyunu aldığımız, almadığımız bireylere göre hizmet ayrımı yapmamaktır. Seçimler bitti. Şimdi hizmet stardının verildiği sirenlerin, sesleri yankılanmakta bu sese kulak verelim! 
  Hadi gari kazandıracağınız başarılarla tirübün seyircilerin tümü mutlu olsun. Bayrağa koşup ipi göğüsleyenlerle demokrasi yarışına katılanlara teşekkürler. Hayırlı olsun…

 

Bu yazı toplam 1202 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.