Linç psikolojisi

Türkiye’de kurumsallaşmasını tamamlamış müesseseleri yıpratmak, küçük düşürmek için açık hedef olmayı göze alamayanlar LİNÇ GİRİŞİMİNDE bulunduruyor. Ya da bulunulmasının yasal kılıfını uyduruyorlar. Ülkede halkın gözünde değerini yitirmemiş aklı başında kaç kurum var. Belki bir veya iki Bu kurumların başında hangisi geliyor? Şüphesiz Türk ORDUSU ordunun tamamını veya onun temsilcilerini alenen hedef seçmek karşısına almak her babayiğidin yapabileceği bir şey midir? Maalesef hayır! Öyleyse alenen hedef alamıyorsan ne yapman lazım, yasal kılıflar. Kaypak metotlar kullanıp açık pozisyona düşürmek lazım.

    Şemdinli'de bomba patlıyor ne zaman gündüz gözü ile 1820 bin nüfuslu bir beldede herkes birbirini neredeyse ismen tanır. Ama gündüz bombayı patlatanlar, arabalarını bomba patlatacakları yere 150 m mesafede bırakıyorlar. Patlatıyorlar, kim bu adamlar? Askeri istihbarat elemanları gelin bizi yakalayın diye adeta açık pozisyon yaratıyorlar. Olaylardan 2 dakika sonra 2000 kişi toplanıyor. Açık pozisyon yaratan istihbaratçıları ve arabalarını teslim alıyor. 2 dakika içinde birilerinin kapattırmaya çalıştığı ROJ TV dünyaya canlı yayın servisine başlıyor. Hemen olayın sıcaklığı ile ihale derin devlete (orduyu) kesiliyor. Kim kesiyor bu faturayı bizzat provokasyonu organize eden PKK ve ona servis yapan Barzani onun arkasındaki ABD'leri ve İngiliz istihbaratı. Olay nereye giderse gitsin araştırmasını yapacak olanlar zaten zihin gerisinde kararlarını vermişler. Bu olayın suçlusunu ilan etmişler. Suçlu ordu ve onun komuta kademesidir. Denmiş..

    Olaylardan sonra yürüyen Apo lehine pankart taşıyan. Slogan atan vuran kıranlardan hiç işlem gören var mı? Yok.

    DEVLETLE HESABI OLANLAR

    Türkiye’de devletle hesabı olanlardan açık hareket edenler belli. Bölücüler, Marksist örgütler, siyasal İslamcılar bunların devletle mücadelelerinde gizledikleri bir şey yok. Açıktan devleti hedef almışlar mücadelelerini buna göre yürütüyorlar. Ya devleti hedef alıp açıktan hareket etmeyenlere ne demeli. İşte esas tehlikeli olanlar bu cephede yer alanlar. Bunlar açıktan hedef olamadıklarını maşa kullanarak hedef alırlar. Aldırırlar. Ne demiş bunlardan bazıları “BİZİM YAPAMADIĞIMIZI .............. yaptı.” Özlemini çektikleri ama suçlayamadıklarını iddianameyi hazırlayan yapmış.. Tebrikler.

    HUKUK SİYASALLAŞTIRILIRSA BU LİNÇ GİRİŞİMLERİ DEVAM EDER.

    Bir ülkede adalet eşit dağıtılamıyor. Aynı olaya farklı farklı kararlar çıkıyorsa. Ülke suç cennetine dönüşmüş bunun adına kişisel hak ve özgürlüklerdeki gelişme olarak bakılıyorsa..... Vatandaşın hakkı yerine suçlunun suç işleme özgürlüğünün teminatı peşinde koşuluyorsa ........... Ülkede en yetkililer hukuka müdahale ediyor. İstediği gibi sonuç alınmasını sağlıyorsa adaletten bahsedilebilir mi?

    AB SÜRECİNİN BİR PARÇASI DA HERŞEYİN TARTIŞILMASI AMA YETKİN OLANLARCA DEĞİL. ULU ORTA KİŞİLERCE TARTIŞILMASIDIR! SONUNDA GÖZDEN DÜŞÜRÜLMESİDİR.

    Her kurum ve kuruluş bünyesinde çalışan insanlar arasından çürük elma çıkabilir. Varsayalım ki bile bile Şemdinli olayında sözü geçen istihbaratçıların kusuru var! Bu kusurlu sonucu bütün ORDUYA ve onun komuta kademesini zorlama ile işin içine dâhil etmekteki anlam ve maksat nedir? Bu soruya çeşitli cevaplar sıralanıyor.

    1: Devlet düşmanlarının önünde tek engel ordu kalmıştır yıpratılmalı, sindirilmeli, gücü kırılmalıdır.

    2: Komuta kademesi arasına nifak sokularak bazı komutanların önü kesilmelidir. Kim için kendi siyasal beklentileri AB açılımlarının geleceği için.

    3: AB'nin sulandırma politikaları gereği bizi biz yapan tüm değerler DEMOKRATLIK, ŞEFFAFLIK, EŞİTLİK, SÖZDE ADİL OLMAK adına yıpratılmalıdır.

    4: Dün öcünüzü alamadığınızı varsaydığımız hasımlarınızdan fırsat bugün çıktı deyip öcünüzü almak isteme dürtüsü.

    Bu ülkede kim suç işlediyse yakasına adil olarak yapışamadığımız sürece; Biz adalet adına bakın ORDUNUN en üst kademesini bile yargıya çıkarıyoruz demeniz KAMU VİCDANI açısından dürüst bir yaklaşım olarak kabul edilmez. Mahalle dedikodularıyla insanları hele hele ülkenin güzide kurumu ve onun mensuplarına suç gömleği giydirmeye kalksanız da bu tutmaz onun bunun maşası olan ve gerçek suçlu olanların peşine düşün. Bu suçlama leke bırakmaz, adamı alçaltmaz, tersine yüceltir.

10.03.2006

Bu yazı toplam 1318 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.