MAĞDUR OLDUK

MAĞDUR OLDUK

Bolu Belediyesi'ne ait işyerlerinin satış ihalesinin ilk etabı sona erdi. İşyeri kiracılarından Türker Elektrik'in işletmecisi Salih Türker,satış sonrası ortaya çıkan yüksek rakamlı bedelden dolayı mağdur olduklarını ifade etti.

Salih Türker gazetemize yaptığı açıklamada, satış sonrası duygularını şu şekilde ifade etti: “Çok büyük üzüntü duydum. 2007 yılının beşinci ayında burayı devraldım. Belediye'ye bu işyeri için bir yıllık kira bedeli olarak hava parası verdim. Ben buraya girerken bir kuruş param yoktu. Burası benim için hayırlı olur diyerek 4 yıl geri ödemeli kredi çektim. Hala kredi borçlarını ödüyorum. Ama bundan sonra kredi borçlarını boşuna ödenmiş olacağım.”

DÜKKÂN SAHİBİ ÜÇ BİN LİRA MI İSTEYECEK BEŞ BİN LİRA MI İSTEYECEK ARTIK BELLİ DEĞİL

Türker sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Dükkânım satıldı. Tapusuz yer olduğu için belki bir hakkımız olur diye biz de ihaleye girdik. 501 Bin TL'ye alıcı bulunca müdahale edemedik. Şuan işyerinde oturan olarak çok ciddi anlamda mağdur oldum. Bu benim 17 yıllık esnaflık hayatım boyunca dördüncü taşındığım yer oldu. Artık bundan sonra dükkân sahibi otur mu diyecek kalk mı diyecek? Bin yüz liradan kirada oturuyordum, dükkân sahibi üç bin lira mı isteyecek beş bin lira mı isteyecek artık belli değil. Böyle bir belirsizlik içersinde ne yapacağımızı bilemiyorum.”

BELEDİYE O PARAYI O DÖNEMDE ÖDEYEMEDİĞİM İÇİN NEREDEYSE İCRAYA VERECEKTİ

İşyerine taşınırken Belediye'ye hava parası ödediğini ifade eden Türker; “Ben müşterimin ayağını ancak alıştırdım buraya. Buradan başka bir yere taşındığım zaman, bir kaç yıl zamanım kaybolmuş olacak. Benden belediye ilk taşındığımda bir yıllık kira bedelini türlü gelir olarak tahsil etti. Hatta ben o parayı ödemekte zorlandım. Çünkü benden önce oturan kiracıya da hava parası vermiştim. Belediye o parayı o dönemde ödeyemediğim için neredeyse icraya verecekti” diye konuştu.

HAKKIMIZI ARAYACAĞIZ

Hukuki haklarını arayacaklarını ifade eden Türker, “Hukuki olarak haklarımız varsa bu durumu sonuna kadar kullanacağız tabi ki. Hakkımızı arayacağız. Benim yan tarafımdaki komşum daha iki ay önce yeni açtı işyerini. Bir de bankalardan işyerlerinin tapusu olmadığı için kredi çekemiyoruz. Ben bankalarla görüştüm kesinlikle tapu olmadıktan sonra kredi vermiyorlar. Bizden başka bir gayrimenkulü ipotek istiyorlar. Benim dairem yok nereyi teminat olarak göstereceğim. Bir iki akrabama dairelerini ipotek göstermeleri için konuştum. Hiç kimse bu duruma da yanaşmadı. Allah hakkımızda hayırlısını versin” dedi.

BURADA İŞ YAPACAK ARKADAŞA ALLAH KOLAYLIK VERSİN

Türker açıklamasının sonunda, “Biz çok mağdur olduk. Altmış altı metrekarelik bir dükkân Beş Yüz Bin Lira kesinlikle etmez. Bir de ilerleyen zamanda bu cadde trafiğe kapatılacak. Parklar iptal olacak. Yani bundan sonra burada iş yapacak arkadaşa Allah kolaylık versin” dedi.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.