MAHALLEMDEKİ FUHUŞUN ÖNÜNE GEÇİN

MAHALLEMDEKİ FUHUŞUN ÖNÜNE GEÇİN

Belediye dün Köroğlu Otel'de, merkez mahalle muhtarlarının katıldığı bir toplantı düzenledi. Yapılan toplantıda muhtarlar, mahallelerinde var olan sorunları ifade etti. Beşkavaklar Mahallesi Muhtarı Mehmet Özbey, toplantıda mahallesiyle ilgili şok bir talepte bulunarak, “Mahallemde boş bulunan konteynırlarda fuhuş yapılıyor. O konteynırları kaldırın” dedi.

Belediye tarafından organize edilen toplantıya Belediye Başkan yardımcıları İhsan Ağcan, İsmail Yamantürk, Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan, Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Mustafa Şengüleç ve mahalle muhtarları katıldı. Toplantıda mahalle muhtarları, mahallelerinde var olan sorunları ifade ederek, Belediye'den yapılacak çalışmalar konusunda yardım istediler. Beşkavaklar Mahalle Muhtarı DSP eski İl Başkanı Mehmet Özbey ise Belediye'den çok farklı bir talepte bulunarak,“Mahallemde boş konteynırlarda fuhuş yapılıyor. Bu boş konteynırları kaldırarak mahallemdeki fuhuşun önüne geçin” dedi.

BELEDİYE'DEN KALDIRILACAĞINA DAİR SÖZ ALDIM

Muhtar Özbey'in tarif ettiği boş konteynırları görebilmek için Beşkavaklar Mahallesi'ne gittik. Muhtar Özbey, Beşkavaklar Mahallesi Zanaat Sokak'ta bulunan boş konteynırları haber ekibimize gösterdi. Özbey, boş konteynırların pencerelerinden girilerek gayri ahlaki bazı faaliyetlerin gerçekleştirildiğini ifade etti. Ayrıca konteynırların etrafında çok sayıda içki şişesi göze çarptı. Özbey yaşadıkları sorunla ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, “Zanaat Sokak'ta bulunan boş prefabrikler, sigara içme ve buluşma yeri olarak, geceleri de gayri ahlaki işlerin yapıldığı bir yer haline geldi. Mahalle halkı bu konuda çok şikâyetçi, aynı şekilde Şok Market'in karşısında bulunan küçük kulübede de aynı işlemler yapılıyor. Bu konuda da gerekli işlemler ve yazışmalar yapılarak, bu gibi yerlerin kaldırılacağına dair söz aldım. Bu durumun çok uzun süreceğini zannetmiyorum” diye konuştu.


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.