Mazot bile alamıyorlar

Mazot bile alamıyorlar

Ekonomik kriz ve özellikle son dönemde yapılan zamlar, toplumun çoğu kesimini vurduğu gibi, çiftçiyi de vurdu. Mudurnu'da çiftçilik yapan Musa Çetin, traktörüne mazot alamayınca tarlayı eşek ile sürdü. Çetin, koşullar yüzünden bu sene çiftçiliği bıraka

Ekonomik kriz ve özellikle son dönemde yapılan zamlar, toplumun çoğu kesimini vurduğu gibi, çiftçiyi de vurdu. Mudurnu'da çiftçilik yapan Musa Çetin, traktörüne mazot alamayınca tarlayı eşek ile sürdü. Çetin, koşullar yüzünden bu sene çiftçiliği bırakacağını da söyledi.

Mudurnu'nun Alpagut Köyü'nde hayatını çiftçilik yaparak sürdüren Musa Çetin, mazot fiyatının yüksek olması nedeniyle tarla işlerini eşeği ile yapmaya başladı. Traktör deposunun 250 YTL'ye dolduğunu söyleyen Çetin, petroldeki pahalılık nedeniyle vatandaşın artık eski günlere dönmeye başladığını söyledi.

Mazot 250, eşek 150 YTL

Çetin, “Traktörün deposu 250 YTL'ye doluyor, para yok ki nereden alayım mazotu? Tarlaya gübre atamadım. Alacak durumumuz yok. Ben de çareyi bu eşeği almakta buldum. Taksitle 150 YTL olan bu eşeğin hiç olmazsa mazot derdi yok. Karnını buralarda doyuruyor. Adını da kadife koydum” dedi.

Musa Çetin, koşullar nedeniyle çiftçiliği bu sene bırakacağını söyleyerek, “Bu sene çiftçilik son. Bu şartlarda tarlaları ekmek isteyen varsa gelsinler, tarlalarımın hepsini vereyim” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.