Meclis kararı Baysal’a verildi

Meclis kararı Baysal’a verildi

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve Ailesinin ebedi istirahatgahının Bolu'da olması talebine yazılı hale gelen Bolu Belediyesi Meclisi'nin kararı, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından, Ahmet Baysal'a iletildi.

İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal ve Ailesinin ebedi istirahatgahının Bolu'da olması talebine yazılı hale gelen Bolu Belediyesi Meclisi'nin kararı, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından, Ahmet Baysal'a iletildi.

Hayırların efendisi, Bolu'nun Babası merhum İzzet Baysal'ın başlattığı eğitim ve sağlık alanındaki Bolu'da yapılan yatırımlara her geçen gün yenisi ekleyen İzzet Baysal Vakfı ve Baysal Ailesi tarafından ilimize kazandırılan 3 eserin daha açılışı bugün düzenlenen törenlerle gerçekleştirildi.

Mebrure-İlhan Bağışgil çifti tarafından yaptırılan Anaokulu, İzzet Baysal Vakfı tarafından yaptırılan yurt ve Solmaz-Ahmet Baysal çifti tarafından yaptırılan Anadolu Öğretmen Lisesi Çok Amaçlı Salonu’nun açılışları bugün coşkuyla gerçekleştirildi.

Törenlere ise Boluluların isteği olan Ahmet Baysal'ın ölümünden sonra da aralarından ayrılmamaları yönündeki hislerine tercüman olan Belediye Meclisi kararı damgasını vurdu.

Bolu Belediyesi Meclisi'nin oy birliği ile aldığı kararı okuyan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz; “Daha ortaokul sıralarında okurken bile, Bolu sevgisi ve aşkı ile yanıp tutuşan siz değerli Ağabeyimizin, İzzet Baysal Vakfı'nın kuruluşunda oynadığı rolü tüm Bolulular yakından bilmektedir. Siz ve değerli Amcanız Merhum İzzet Baysal'ın kurduğu Vakıfla, Bolu'nun çehresinin değiştirilmesine önemli katkıda bulundunuz. Bu kadarla yetinmeyip, muhterem eşiniz Solmaz Baysal Hanımefendi ile birlikte, kendi maddi varlıklarınızla da Bolu eğitim alanında yatırım yapmaya devam etmekteniz. Başımızdan eksik olmamanız yegane dileğimiz. Allah'tan sizlere sağlık, huzurlu ve uzun ömürler vermesini diliyoruz. Ancak Bolulular sizi, vefatınızdan sonra da ilelebet Bolu'da görmek isteklerini, 3 Kasım 2008 tarih ve 258 sayılı Bolu Belediyesi Meclisinin oybirliği ile aldığı kararı vasıtasıyla resmileştirmişlerdir.

Boluluların bu hissiyatını kabul etme lütfûnda bulunmanız halinde, bu kararınızın Şahsımı ve tüm Boluluların son derece mutlu edeceğini bildiririm” ifadelerini kullandı.

Belediye Meclisi'nin almış olduğu kararı Başkan Yılmaz'dan alan İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal'ın bu istek karşısında gözyaşlarına hakim olamadığı görülürken, ebedi istirahatgahı ile ilgili kararın kendisine bırakılmasını istedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.