MEHMET EMİN GÜZ, HAZİNE YARDIMININ KESİLMESİYLE İLGİLİ KONUŞTU; Bizi etkiler

MEHMET EMİN GÜZ, HAZİNE YARDIMININ KESİLMESİYLE İLGİLİ KONUŞTU; Bizi etkiler

Bolu Gündem Tesisleri'ni ziyaret eden AKP İl Başkanı Av. Mehmet Emin Güz, AKP'nin kapatma davasını değerlendirdi ve hazine yardımının kesilmesiyle temmuzda il teşkilatına gelmesi gereken hazine yardımının da gelmeyeceğini söyledi.

Bolu Gündem Tesisleri'ni ziyaret eden AKP İl Başkanı Av. Mehmet Emin Güz, AKP'nin kapatma davasını değerlendirdi ve hazine yardımının kesilmesiyle temmuzda il teşkilatına gelmesi gereken hazine yardımının da gelmeyeceğini söyledi.

Bolu Gündem Tesisleri'ni ziyaret eden AKP Bolu İl Başkanı Av. Mehmet Emin Güz, AKP'nin kapatma davasını, hazine yardımının kesilmesini ve bu yardımın kesilmesiyle il teşkilatının etkilenip etkilenmeyeceğine değindi. Bu sene yıllık hazine yardımının yarısının ocak ayında geldiğini belirten Güz, temmuz ayında gelecek olan yardımın diğer yarısının gelme ihtimalinin olmadığını söyledi.

KAYIPLARI TELAFİ EDECEĞİZ

Bolu Gündem Tesislerinde, kapatma davasını değerlendiren Av. Mehmet Emin Güz, dava sürecini ve dava sonrasını şu şekilde ifade etti: “14 Mart'tan itibaren yaşadığımız zorlu süreç, çarşamba itibariyle sona erdi. Buradaki en büyük sıkıntı; iktidardaki bir siyasi partinin, hem de tek başına iktidar olmuş parti hakkında kapatma davası açılmış olmasıyla bir belirsizliği doğurduğu için gerek ekonomik gerekse siyasi anlamda Türkiye'nin büyük kayıplarının olduğudur. Ancak biz iktidarız. İktidarın görevi de çözüm bulmaktır. Bu dönemde oluşan kayıpları en kısa sürede telafi edeceğimizi belirtmek istiyorum.”

DARBE ANAYASALARINA MAHKUM OLMAYACAK KADAR İLERİ DÜZEYDEYİZ

Güz, değerlendirmesine şöyle devam etti: “Gönül isterdi ki çağdaş, demokratik ve hukukun üstünlüğünün geçerli olduğu ülkelerdeki gibi olmak. Bizde de hukuki temeli olmayan böyle bir dava açılıyor ve böyle bir süreç yaşanıyor. Türkiye, demokratik anlamda katılımcı demokrasi ve çoğulculuk anlamında, hukukun üstünlüğü anlamında çok büyük bir atılım yapmaktadır. Geri dönülmez bir gelişim sürecinde ilerlemektedir. Toplumumuz darbe anayasalarına mahkum edilmeyecek kadar ileri düzeydedir. Özgürlükçü, sivil devletle milleti kaynaştıran, halkından korkmayan bir anayasayı en az çağdaş ülke halkları kadar hak etmektedir.”

HAZİNE YARDIMININ DİĞER YARISI GELMEYECEK

Hazine yardımının kesilmesiyle il teşkilatının etkilenip etkilenmediğini de Güz, şu ifadeleri kullanarak anlatıyor: “Hazine yardımları bizim sistemlerimize göre il yönetimine gelen yardım ile il hesabına, ilçelere gelecek olan hesaplar da ilçe hesabına gelmektedir. Bizim bu sene yıllık hazine yardımının yarısı olan 18 bin YTL yanlış hatırlamıyorsam ocak ayında gelmişti. Diğer yarısı da temmuz ayında gelecekti ancak; bu karar nedeniyle gelmeyeceğini tahmin ediyorum. Bu gibi kesin bilgiler Mali İşler Başkanlığımızın nezdindedir.”

SANDIKTA YARIŞMAYI ÖĞRENSİNLER

Muhalefetin, Anayasa Mahkemesi'nin hazine yardımının kesilmesine ilişkin kararının siyaset alanının daraltılması için bir gereke yapmak istediğini ileri süren Güz; “Benim buradaki tavsiyem, geçmişi unutup ileriye bakmaları, halk iradesinden başka bir karar merciinin olmadığını benimsemeleri ve sandıkta yarışmayı öğrenmeleridir. AB yolunda, demokratik ve çağdaşlık yolunda, adaletli kalkınma yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. Durmak yok yola devam diyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.