Memur-Sen Bolu İl Temsilcisi Mehmet Ali Güldemir; "Böyle filmleri çok gördük"

Memur-Sen Bolu İl Temsilcisi Mehmet Ali Güldemir; "Böyle filmleri çok gördük"

Memur-Sen Bolu İl Temciliği adına basın toplantısı yapan Mehmet Ali Güldemir, Memur-Sen ile TOKİ arasında 348 konutluk projeyle ilgili yeni gelişmeler olduğunu duyurdu.

Memur-Sen Bolu İl Temciliği adına basın toplantısı yapan Mehmet Ali Güldemir, Memur-Sen ile TOKİ arasında 348 konutluk projeyle ilgili yeni gelişmeler olduğunu duyurdu.

Mera vasfından çıkarılan Memur-Sen'in yapacağı TOKİ evleri için ayrılan arazi, köylülerin itirazı ve muhtarlığın açtığı “Mera Komisyonunun kararının iptali ve tüm işlemlerin tedbiren durdurulması” talebi sonunda Valilik, TOKİ ile ilgili tüm işlemlerin durdurulmasını istedi. Mahkemenin aldığı ihtiyati tedbir kararı ve mahkeme sürecinin nasıl sonuçlanacağı bilinmiyor. Üyelerin ödediği paraların ve konutların akıbeti merak edilirken, açıklama Memur-Sen İl Başkanı Mehmet Ali Güldemir'den geldi. Güldemir, düzenlediği basın açıklamasıyla, Kürkçüler Köyü Muhtarlığının TOKİ inşaatlarının arsası ile ilgili, mera arazisi olduğuna dair mahkemeye başvurduğunu ve mahkemenin bütün arazi davalarında olduğu gibi bu davada da ihtiyati tedbir aldığı bildirdi. Sendika temsilcisi Güldemir, konunun Memur-Sen ve TOKİ'nin dışında geliştiğini ifade ederek, “Bahse konu arazi ilimiz Mera Komisyonunca değerlendirilmiş ve mera vasfı taşımadığı kararlaştırılmıştır. Bu konuyla ilgili gerekli evraklar mahkemeye sunulacaktır. Kaldı ki bu arazi hiçbir zaman mera olarak tescillenmemiştir. Hukukun üstünlüğüne ve mahkemenin adil karar vereceğine olan güvenimiz tamdır” şeklinde konuştu.

“Karalamaya kalkıştılar”

Açıklamalarına, “Bu tür filmleri çok gördük” diyen Mehmet Ali Güldemir, çıkabilecek olumsuzluklara hazırlıklı olduklarını vurgulayarak, en ufak bir endişelerinin olmadığını belirtti. Mehmet Ali Güldemir açıklamalarına, “Türk Eğitim-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimizin ilimizi ziyaretlerinde; Memur-Sen'in faaliyetlerini eleştirmişler ve eleştirirken yanlış beyan ve açıklamalarda bulunmuşlardır. Toplu görüşmelere yetkili sendika olarak katılan arkadaşlar, kazanımlarını ve faaliyetlerini anlatmak yerine Ankara'dan gelip bizim faaliyetlerimizi karalamaya kalkışmışlardır. Aslında bu bizim için sevindirici bir durumdur. Çünkü etkili ve güçlü olduğumuzun kanıtıdır” şeklinde devam etti.

“Bizim değil, bize yakın siyasi partiler olabilir”

Konutların fiyat belirleme yetkisinin tamamen TOKİ'nin tasarrufunda olduğunu vurgulayan Güldemir, belirtilen 98.000 YTL fiyatın ortalama 77. 500 YTL olduğunu ve kesin rakamın ihale sonucunda netleşeceğinin altını çizdi. Güldemir, AKP Hükümetine yakınlıkları ile ilgili çıkan haberlere ise açıklama getirerek şöyle dedi; “Memur-Sen dünya görüşü, vizyonu ve misyonuyla bellidir. Bu itibarla bizim yakın olduğumuz değil, bize yakın olan siyasi partiler olabilir. Biz iktidar kim olursa olsun kamu çalışanlarının haklarını sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Kendileri gibi toplu görüşme masasını terk edip hiçbir zaman siyasi mesaj vermedik, vermeyeceğiz. Eleştiri yaparken kullanmış oldukları üslup ise bir sendikaya asla yakışmayacak derecede bayağıdır. Memur-Sen olarak hiçbir zaman bu seviyeye inmeyeceğiz. Üyelerimizden aldığımız güç ile çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuşarak sözlerine nokta koydu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.