MESLEKİ EĞİTİMİN GELİŞTİRİLMESİ 1

Üretimin olmadığı bir ülkede ekonomiden bahsetmek hamamda türkü söylemeye benzer. Doğa güzelliklerini değerlendiremiyorsanız, topraklarınızı tarım ürünleri ile buluşturamıyorsanız, toprak tohuma can vermez.

Çayırınız, çimeniniz, meranız, gölünüz, göletiniz can suyunuz yoksa hayvancılıktan söz edemez, sofranızda hayvansal ürününüze yer veremezsiniz. Ahilik geleneğiniz, ustanız, çırağınız, makinanız, alet edevatınız yoksa, teknoloji ile barışık değilseniz, üretimden nasibinizi alamazsınız.

İmalat sanayi ile ilgili eğitim faaliyeti yapan mesleki eğitim kurumlarınız, okullarınız yoksa.

İmalat sanayinin ihtiyaç duyduğu alanlara mesleki eğitiminde nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi önemli. Doğu Marmara Kalkınma Ajansının Mesleki Eğitim Geliştirilmesi amaçlı proje yarışmasında okulumuz İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin kazandığı Endüstri 4.0 için Mesleki Eğitim geliştirilmesi Projesinin tanıtım toplantısından.

Genel sunum Sn Büşra Duman tarafından yapılan hoş geldiniz selamlamasından sonra okulun tanıtımıyla açıldı.

Vizyonumuz; Sevgi ve sanatın temel değerleri olarak kabul edildiği mesleki ve teknik alanında gerekli bilgi, beceri ve davranışları kazandıran ileri teknoloji kaynağı bir okul olmaktır.

Misyonumuz; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ülkemiz kalkınmasında ulusça evrensel değerleri benimsemiş, özgür ve bilimsel düşünce gücü gelişmiş teknik ve mesleki alanda ihtiyaç duyulan imalat sektörünün kalitesine öncülük eden bilgiye ulaşan kullanan karar verme becerisi gelişmiş girişimci bireyler yetiştirmektir.

Proje iştirakçilerimiz Kocadağ Metal, Yeni Öztürk Makine, Tuncay Kontraplak ortağımız ve iştirakçilerimize teşekkürler.

Bu yazı toplam 1668 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.