MESLEKİ TEKNİK EĞİTİMİN GELİŞTİRİLMESİ 3

Kahraman ÇAPA: İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Öğretim Anadolu Lisesi Proje Koordinatörü

Okulumuz gelişen ve değişen Teknolojiyle birlikte ulusal ve uluslararası Proje fırsatlarını yakından takip etmekte. Bu proje ile Bolu ilinde imalat sanayinde ENDÜSTRİ 4.0 ile modüler yapılı akıllı fabrikaların faaliyet alanlarının artırılmasını desteklemek, fiziksel işlemleri Siber fiziksel sistemlerle izleyebilmek, dünyada ve ülkemizde teknoloji alanında yaşanan devrimin etkisi ile hızlanan üretim sürecinin imalat sanayinde etkin kullanılabilmesini sağlamak için mesleki eğitimin geliştirilmesi yoluyla bölgenin rekabet gücünün artırılması amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda Doğu Marmara Kalkınma Ajansı(MARKA) 2019 Yılı İmalat Sanayine Yönelik Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Destek Programına; Bolu Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ortaklığında;

Yeni Öztürk Makine, Tuncay Koıntraplak, Kocadağ Metal iştirakçileri ile birlikte başvuruda bulunduk. Başvuru bağımsız değerlendirilerek kabul edildi ve uygulanmaya başlanmıştır.

Projenin adı: Endüstri 4.0 için Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi

Projenin Bütçesi: 794 bin 490 TL    Süresi: 24 ay

Projemiz ile okulumuzun, Makine Teknolojileri, Elektrik Elektronik Teknolojileri, Metal Teknolojileri ve Mobilya iç mekan tasarımı alanlarına program dahilinde techizat alımı yapılacaktır.

Techizat alımlarını takiben önce öğretmen eğitimi daha sonra proje kapsamında eğitim öğretime devam eden öğrencilerimize, Meslek Lisesi mezunu olup iş arayan veya halen bir işte çalışmakta olanlara;

1. PLC Programlama ve Arduina Yazılım Eğitimi

2. CAD/CAM Programı, CNC Programlama ve 3D Yazıcı Kullanım Eğitimi

3.Kaynak Simülatörü Eğitimi verilecektir.

            Detaylı bilgi İzzet Baysal Mesleki ve Teknik Öğretim Anadolu Lisesi Müdürlüğünden alınmalıdır.

Bu yazı toplam 1539 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.