MHP İl Başkanı Mansur Şen, Çalışkan’ı savundu;"Eleştiriler vekillere yakışmadı"

MHP İl Başkanı Mansur Şen, Çalışkan’ı savundu;"Eleştiriler vekillere yakışmadı"

MHP İl Başkanı Mansur Şen, AKP’li milletvekillerine veryansın etti. Mehmet Güner'in haksız ve tutarsız eleştirilerle Muhtarlar Derneği Başkanı Çalışkan'ın muhtarların, köylülerin ve çiftçilerin duygularına tercüman olduğunu

MHP İl Başkanı Mansur Şen, AKP’li milletvekillerine veryansın etti. Mehmet Güner'in haksız ve tutarsız eleştirilerle Muhtarlar Derneği Başkanı Çalışkan'ın muhtarların, köylülerin ve çiftçilerin duygularına tercüman olduğunu söyledi. Şen, “Bu tutarsız yaklaşım milletvekillerine yakışmamıştır” diye konuştu.

Mansur Şen, geçtiğimiz haftadan bu yana süren Muhtarlar Derneği, milletvekilleri çekişmesinde taraf oldu. Dernek Başkanı İlhan Çalışkan'ı savunan MHP İl Başkanı, milletvekili Güner'i tutarsız ve haksız eleştiri yapmakla suçladı. Şen şunları söyledi; “Aldatmayı ve kandırılmayı içine sindiremeyenlerden biri olan Muhtarlar Derneği Başkanı'nın eleştirilerini kamuoyuna açıklamasından rahatsız olan AKP Milletvekili Mehmet Güner, yanına Belediye Başkanını, AKP İl ve İlçe Başkanlarını alarak hemen karşı açıklamada bulunmuştur. Sayın Milletvekilimizin yaptığı basın toplantısında Muhtarlar Derneği Başkanını haksız yere eleştirirken yaptığı açıklamalar ve bilgiler, tutarsızlıklarla doludur ve bu durum Milletvekiline yakışmamıştır. Muhtarlar Derneği Başkanı Sayın İlhan Çalışkan'ın açıklamaları son derece tutarlı ve doğrudur. İnanıyorum ki, kendisi tüm muhtarlarımızın ve köylülerimizin, çiftçilerimizin duygularına tercüman olmuştur.”

AKP KAZANDI, BOLU KAYBETTİ

Bolu'da AKP yetkililerince yapılan açıklamaları hayret ve üzüntü ile izlediklerini söyleyen Şen; “AKP'li yetkililerin bilhassa Bolumuzu ilgilendiren ve önemli konulardaki kamuoyunun hassasiyetini dile getiren Sivil Toplum Örgütlerine ve siyasi partilerin açıklamalarına karşı gösterdikleri tahammülsüz davranışlar, vatandaşlarımızın da gözünden kaçmamaktadır. İnanıyoruz ki, vatandaşlarımızın büyük bir bölümü de seçimlerde AKP'yi desteklemenin üzüntüsü içinde gelişmeleri takip etmekte, AKP'ye verdiği destekten dolayı duyduğu pişmanlıkla için kahretmektedir. Yaklaşık dört senedir Türkiye'nin diğer bölgelerinde de olduğu gibi Bolu'da da vatandaşlarımızı oyalayan ve sözlerinde durmayan ve Bolu insanına “yalan rüzgarı” dizisini oynayan AKP yönetimi ve milletvekilleri, “aldatma ve kandırmanın” doruğa çıktığı bir dönemin temsilcileri olarak anılacaklardır. Görüldüğü gibi seçimleri AKP kazanmıştır ama Bolu kaybetmiştir” dedi.

KAMUOYUNU YANILTIYORLAR

Milletvekili Mehmet Güner'in yaptığı basın toplantısındaki açıklamaları kamuoyunu yanıltıcı mahiyette olduğunu iddia eden Şen şöyle devam etti; “Zaten Dr. Fahrettin Yılmaz, Dr. Erdal Kaya ve Tarım İl Müdürü Mustafa Odabaş hakkında yaptığı açıklamalar ne kadar ahlakidir. Devletin memuru olan, eli kolu bağlı bürokratlar hakkında da üstelik yanlış bilgilerle isimleriyle de anarak yapılan açıklamalar devlet adamlığına yakışmaz. Devlet ciddiyeti ile bağdaşmaz. Bize göre siyasi seviye düşmüştür.

Kendi siyasi yetersizliklerinizi ve iktidarsızlıklarınızı bu şekilde örtbas etmeye çalışmayın ve kamuoyunu yanlış yönlendirmeyin. Kendi beceriksizliklerinizin cezasını devletin bürokratlarına yüklemeyin.

Vatandaş sizden şikayet değil, çözüm istiyor. Boş laf değil, icraat istiyor. Siz ise başhekimleri suçluyorsunuz, Tarım İl Müdürü'nü suçluyorsunuz. Zaten siz, sizlere itaat eden, köle olacak, emir eri olan tipleri tercih ettiğinizden, bu tariflere uymayanları pek sevmiyorsunuz.”

SORUYORUZ

Mehmet Güner'in Tarım İl Müdürü Mustafa Odabaş hakkında öne sürdüğü iddiaları ile ilgili sorular soran Mansur Şen; “Yeri gelmişken, Tarım İl Müdürlüğü hakkındaki iddialarınızı biraz daha açalım diyorum. Bizlerin ve Bolu kamuoyunun doğru bilgilenmesi açısından şu soruların cevabının verilmesinde yarar var.

1.Bahsettiğiniz 600.000 YTL ödeneğin mahiyetinin ne olduğunu ve niye kullanılmadığını açıklamanızı istiyoruz.

2.Sayın Milletvekilimizin övgüyle bahsettiği Abdullah Öztürk'ün Tarım İl Müdürü olarak görevde bulunduğu süre zarfında kendi dönemine ait ürettiği ve kaynak sağladığı projeler nelerdir?

3.Son 5 yıllık tarım uygulama projelerinin ne olduğu ve kimler tarafından hazırlandığı ve uygulandığı açıklansın.

4.4 yıldır sıra bekleyen Çamyayla Köyü 50x4 Süt Sığırı Projesi'nde niye devre dışı bırakılmıştır? Çamyayla Köyü'ne layık görülmeyen Süt Sığırı Projesinin Yeniçağ Hamzabey'e uygulanmasında ahbap çavuş ilişkilerinin tesiri olmuş mudur?

Aslında buna benzer bir sürü soru da sorulabilir. Şimdilik bu kadarını yeterli görüyoruz. Yukarıda yönelttiğimiz soruların cevapları verildiğinde, kamuoyu umarım gerçekleri daha iyi anlayacaktır.”

BİR ZAHMET BOLU İÇİN ÇALIŞIN

AKP iktidarının ülkeye ve Bolu'ya verdiği zararların katlanarak arttığını belirten Şen, sert ifadelerle milletvekillerini eleştirdi. Şen; “Siyasi yetersizlikleri ortaya çıkmıştır. Aldatma ve kandırma parti uygulamalarına karşı direnmeli, gerekli tepkimizi koymalıyız.

Kendisini eleştiren Sivil Toplum Örgütüne tahammül edemeyen, köylüsünü, işçisini, memurunu hor gören, azarlayan ve aldatan Bolu'daki AKP'li siyasetçiler, enerjilerini bir zahmet Bolu'nun problemlerine harcasınlar. Siz işinize gelmeyen bürokratları beğenmediğinizi söyleyerek, toplum önünde onları refüze etmek istiyorsunuz. Ama görmek istemediğiniz, duymak istemediğiniz acı bir gerçek var ki; vatandaş da artık sizleri beğenmiyor ve artık sizleri istemiyor. Kendi özel alanlarınıza gösterdiğiniz ilginin hiç olmazsa bir bölümünü Bolu'ya ve vatandaşlarımıza ayırsaydınız, daha saygın hale gelebilirdiniz.

Muhtarları dinlemiyorsunuz, köylüyü, çiftçiyi, işçiyi, memuru, esnafı, emekliyi dinlemiyorsunuz. Bolu'nun ihtiyacı olan projelere eğilmiyor ve üstelik Bolu yararına proje de üretmiyorsunuz. Ürettiğiniz sadece huzursuzluk, siyasi ve ekonomik kadrolaşma çabaları. Bu hükümet ve Bolu'daki temsilcileri memleketi idarede sınıfta kalmıştır.

Başbakan ve hükümeti Türkiye'nin sorunlarına çözüm bulamıyorsa ve Türkiye'nin menfaatlerini yok ediyorsa; Bolu'daki AKP'li yöneticiler ve milletvekilleri Bolu'nun sorunlarına çözüm bulamıyorlarsa ve Bolu'nun menfaatlerini yok ediyorlarsa görevde kalmalarının bir anlamı yoktur.Milliyetçi Hareket Partisi olarak inanıyoruz ki milletimiz bu yanlışlığı ve bu hatayı önümüzde yapılacak ilk genel seçimlerde düzeltecektir.”

Şen ayrıca tüm Boluluların Ramazan ayını kutladı.

25.09.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.