MHP İl Başkanı Şen, Yılmaz’ı eleştirdi; "Ben bilirim tavrı rahatsız edici"

MHP İl Başkanı Şen, Yılmaz’ı eleştirdi; "Ben bilirim tavrı rahatsız edici"

MHP İl Başkanı Mansur Şen, belediye çalışmalarını Bolu Gündem'e değerlendirdi. Arkadaşı ve meslektaşı olduğunu söylediği Alaaddin Yılmaz'ı; “Umursamaz tavrı ve ben bilirim yapısı rahatsız edici” diyerek eleştire

MHP İl Başkanı Mansur Şen, belediye çalışmalarını Bolu Gündem'e değerlendirdi. Arkadaşı ve meslektaşı olduğunu söylediği Alaaddin Yılmaz'ı; “Umursamaz tavrı ve ben bilirim yapısı rahatsız edici” diyerek eleştiren Şen, Cumhuriyet Parkı'nın kaldırılarak otoparka dönüştürülmesinin, trafik sorununu büyüteceğini söyledi.

Siyasilere “Bolu'nun sorunları ve çözümü noktasındaki önerilerini” sormaya devam ediyoruz. Bu kez soruyu yönelttiğimiz MHP İl Başkanı Mansur Şen, Bolu'nun sorunları dışında belediye çalışmalarına ve Başkan Yılmaz'ın tavrına değindi. Şen, Alaaddin Yılmaz'ın umursamaz bir tavrı olduğunu belirterek, “Yılmaz'ın belediyecilik konusunda eğer insanları ve kenti mutlu edecek çalışmaları varsa, yanında oluruz. Ancak umursamaz tavrı var. Kim ne söylerse söylesin yine yapacağını yapıyor. Her şeyi ben bilirim yapısı ve inatçı kişiliği rahatsız edici” diye konuştu.

BU KADAR UCUZ DEĞİL

Mansur Şen, Alaaddin Yılmaz'ın arkadaşı olduğu için eleştiri yapmadığı yönündeki kanaati yadsıdığının altını çizerek şöyle devam etti; “Evet Alaaddin Yılmaz arkadaşım ve meslektaşım. Ama bu kadar ucuz değil. Eleştirmemek gibi bir durumumuz olamaz. Biz bu insanı 5 yıllığına belediyenin başına getirmişiz. Tek başına iktidar olan bir partinin Belediye Başkanı. İyi yaptığı işlerde ona destek olmalıyız. İnsaflı politika yapmalıyız. Güzel şeyler yaptığı zaman övmek sorun olmamalı. Çadır işinde yaptığı gibi yanlışlarını da eleştirmekten çekinmeyiz. Bir Belediye Başkanı olarak benden habersiz oldu demek gibi bir durumu olamaz. Kendi yapısından kaynaklanan inatçılık, olumsuz tutumlarına bir şey diyemeyiz.”

ÇALIŞANLARDAN ŞİKAYET VAR

Alaaddin Yılmaz'ın yürüttüğü çalışmalarda belediye çalışanlarını zorladığını söyleyen Mansur Şen; “Belediye müdürlükleri, birimlerinde sayısal olarak eksik ve yetersizlik var. Çalışanlar zorlanıyor. Ve şikayetleri kulağımıza geliyor. Belediye Başkanı verimliliği arttırmak isterken, değerli insanları da kaçırıyor. Çalışmaların sağlıklı yürümesi için o değerli insanlara ihtiyaç var” dedi.

SORUN İŞSİZLİK VE TRAFİK

Bolu'nun kent olarak yaşadığı sorunlara da değinen Mansur Şen, diğer siyasiler gibi işsizliğin Bolu'da sorun olarak önlerinde durduğunu belirterek, yatırımların artmasını çözüm yolu olarak gördüğünü söyledi. Yerel bazda bakıldığında trafiğin ve otoparkın Bolu için diğer önemli bir sorun olduğunu vurgulayan Şen; “Bolu trafiğinin durumu sorun. Belli merkezlerde yaşanan trafik ve otopark sorunu bir an önce çözülmeli” dedi. Cumhuriyet Parkı'nın otoparka çevrilmesi konusunda ise önce kararsız olduğunu söyleyen Mansur Şen, daha sonra düşüncelerini açıkladı.

CUMHURİYET PARKI OTOPARK İÇİN UYGUN DEĞİL

Mansur Şen, Cumhuriyet Parkı’nın mevcut bir yeşil alan olduğunu, onu kaldırılarak yerine otopark yapılması konusunda önce yüzde elli olumlu, yüzde elli olumsuz düşündüğünü belirttiği açıklamasında daha sonra; “Şehrin en mütenai yerinde bir otopark yapmak çok uygun değil” diyerek, CHP grubunun getirdiği yer altı otoparkının daha mantıklı bir çözüm olabileceğini söyledi. Şen şunları kaydetti; “CHP grubunun yer altına otopark projesi kabul edilen çözümden daha mantıklı olabilir. Yeri istimlak ederek belediyenin otopark inşaatını yapması uygun. Ancak şehir merkezinde bulunan bir yere de otopark yapmak zaten var olan trafik sıkışıklığını daha da arttırır gibi görünüyor. Oraya yapılması düşünülen iş yerleri de aynı sorunu yaratacaktır. İşlerliği daha az olan bir yere otopark yapmak daha iyi bir çözüm yolu olabilir.”

KESER DÖNER SAP DÖNER

Mansur Şen, AKP'nin Türkiye'yi acayip bir kulvara soktuğunu söyleyerek; “Tayyip efendi millete karşı bir konuşuyor külhanbeyi gibi. Yalan Rüzgarı dizisini hatırlatan sözler söylüyor. Gerçekler ortaya çıktığı zaman toplum onlara gereken cevabı verecek. Halkın MHP'ye gösterdiği teveccüh büyüyor. Bizim çalışmalarımız da bu yönde hızlanacak.Gün ola harman ola. Keser döner sap döner. Onlar her şeyi tek taraflı kendilerine yontarken, millet izliyor. Ama vatandaşlar, seçimlerde bu duruma seyirci kalmayacaklarını gösterecekler” dedi.

08.06.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.