MHP referanduma "hayır" diyecek

MHP referanduma "hayır" diyecek

12 Eylül 2010 tarihinde halkın oylamasına sunulacak olan Anayasa değişiklikleri için siyasi partiler şimdiden hazırlıklara başladı ve halkla birebir görüşerek, “evet” ya da “hayır” oyu vermeleri yönünde basın açıklamaları yapıyor.

Referandum süreci hakkında bir basın açıklaması yapan MHP İl Başkanı Sabri Şatıroğlu, referanduma hayır diyeceklerini belirterek, “Milliyetçi Hareket Partisi milletimizin önceliklerine ve taleplerine cevap vermeyen ve dışarıdan sipariş edilen anayasa değişikliklerine hayır oyu verecektir. Türkiye'nin bütün temel meselelerini bıraktık ve anayasa referandumuna kilitlendik. AKP böy le bir dayatma ile milletin karşısına çıkarken, elbet te ki gündemi değiştirip, ger çekleri gizleme fır satı bulaca ğını da he saplamış tır. Ancak değişikliklerin kabul edilmesi durumunda başımıza gelecekler gündemin değiştirilmesinin, Türkiye'nin bugün yaşadığı felaketlerin çok ötesine geçecektir. Bu referandumdan hayır çıkması bu ülke ve millet için hayati önemdedir” dedi.

PAKET BİR DAYATMADIR VE HALKIN ÖNÜNE GETİRİLMİŞTİR

Şatıroğlu açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Anayasa paketi tamamen AKP'nin özel hesaplarıyla hazırlanmış, bir dayatma ile meclisten geçirilmiş ve halkın önüne getirilmiştir. Bu paketin kabul edilmesi durumunda diğer kurumlar gibi yargıyı da kontrol altına almış ve böylece kuvvetler ayrılığı ilkesini tamamen ortadan kaldırarak şahsa bağlı bir vesayet düzeni kuracaktır. Başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP yöneticilerinin hesap vermekten kurtulması sağlanacaktır. Bu paketin çok daha önemli yanı başlattıkları yıkım sürecini bu değişikliklere dayalı olarak tamamlayacak olmalarıdır. 12 Eylül 2010 tarihi geldiğinde büyük Türk milleti kavşak noktasında kendi geleceğini, nasıl yaşayacağının akıbetini, milli varlığının devamını, devletinin ve ülkesinin bekasını yakından ilgilendirecek bir karara damgasını vuracaktır. Eğer yanlış bir tercih kullanırsa dönüşü olmayan bir yola girecek ayrışma, bölünme, çatışma, kutuplaşma ve sonunda mutlaka yıkım ve çöküşle karşı karşıya gelecektir. Anayasa değişikliğine “Hayır” diyerek AKP ye hayır diyecektir. Anayasa değişikliğine hayır diyerek başbakan Erdoğan'a “Hayır” diyecektir.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.