MİLLETVEKiLi KONUSUNDA TÜRKiYE'NiN ŞANSSIZ iLLERi ARASINDAYIZ

MİLLETVEKiLi KONUSUNDA TÜRKiYE'NiN ŞANSSIZ iLLERi ARASINDAYIZ

CHP İl Başkanı Tanju Özcan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Gazetemize açıklama yapan CHP İl Başkanı Özcan, ilçelerde kapı kapı gezdiklerini belirterek vatandaşın milletvekillerini tanımadığını söyledi. Özcan, Bolu milletvekilleri için “Biz vasıflı milletvekili konusunda Türkiye'nin şanssız illeri arasındayız” dedi.

 Bolu'nun son günlerde gündemini meşgul eden konularda görüştüğümüz CHP İl Başkanı Tanju Özcan Abant'ta yapılan çalışmaları, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Vali H. İbrahim Akpınar arasındaki gerilimi, Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan'ın tutuklanması, kolektör hattı ve ilçelerdeki yaptıkları çalışmaları değerlendirdi.

ABANT MESELESİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIYACAĞIZ

Abant'ta yapılan çalışmaları son derece yanlış bulduğunu ifade eden Özcan, “İl Özel tarafından yapılan çalışma başlangıçta kamuoyundan gizlendi. Abant'a yararlı olacak, Abant'ı güzelleştirecek çok kapsamlı bir çalışma olacağını düşündük başlangıçta, ama ilerleyen süreçte görüldü ki çalışma Abant'ı güzelleştirmekten öte Abant'a zarar veren doğal yapısını bozan bir çalışma oldu. Biz bu noktadan sonra konuyu daha değişik yönleriyle işlemeye başladık, yaklaşık bir ay önce kurduğumuz il çevre komisyonumuz Abant'a giderek incelemelerde bulundu. Fotoğraflarla bazı tahribatı belgeledi. Bununla ilgili ayrıntılı rapor hazırladık. Raporu biz partimizin parti meclis üyesine İlker Karaoğulları'na ulaştırdık. İlker Bey'de raporu parti meclisi öncesinde Sayın Genel Başkanımıza ve Grup Başkan Vekillerine ayrı ayrı sundu. Partideki kurmaylar şuan da bir çalışma yapıyorlar. Önümüzdeki hafta TBMM bir soru önergesiyle gelecek, biz bu çalışmanın bu haliyle doğru olmadığını düşünüyoruz. Abant'ı güzelleştirmeyip tam tersi tahrip ettiği kanaatindeyiz, ekolojik yapısı, doğal güzelliği bozuluyor. Abant suni bir göl havuz haline dönüşüyor. Biz bu anlamda valiliğin çalışmasının yanında olmadığımızı ifade ediyoruz. Başlangıçta yol açma planı vardı. Sayın Vali'yle yaptığınız görüşmede bu planın rafa kalktığı söylendi, eğer gerçekleşmiş olsaydı, binlerce ağacın kesilmesi sonucunu doğuracak ciddi bir doğa felaketi ortaya çıkacaktı” diye konuştu.

VALİ BEY'E KİMSE HAKARET EDEMEZ

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ın Vali H. İbrahim Akpınar'a karşı tutumunun yanlış olduğunu ve üslubunu beğenmediğini belirten Özcan şunları söyledi: “Kurumlar arası bir çatışmanın olduğu kanaatinde değilim. Kişiler arası bir çatışmadan bahsedebiliriz. Burada bu çalışmayı yürüten Vali Bey'in yanlış yaptığı kanaatindeyim. Bu çalışmanın daha boyutunu bile bilmeden Belediye Başkanı'nın, çalışmanın içeriğinden çok Vali'nin şahsını hedef alan çıkışlarından rahatsızım. Belediye Başkanı'nın da Abant'ın tahrip edilmesinden dolayı rahatsızlık duyduğuna inanamıyoruz. Çok tartışılan kolektör hattının yapımı çalışmasında Abant'a giden yol üzerinde çok sayıda ağacın sorumsuzca kesildiğini düşünürsek belediyenin başkanın bu konuda samimi olduğunu söylemek mümkün değil. Burada Belediye Başkanı her nedense Sayın Vali'ye kızıyor. Öfkesini buralardan çıkartmaya çalışıyor. Her ay farklı bir konuları var. Son televizyon programında belediye başkanının artık haddini fazla aştığını, sağlıklı bir insan tarafından yapılmayacak değerlendirmeler içersinde bulunduğunu, bir belediye başkanına yakışmayacak tarzda açıklamalar yaptığını gördük. Vali Bey'in yaptığı birçok şeyi biz de eleştiriyoruz. Vali Bey'i eleştirmek siyasi partilere, belediye başkanına, vatandaşa haktır. Ama Vali Bey'e kimse hakaret edemez. Vali Bey'e yapılan hakaret devlete yapılmış sayılır”

BU NOKTADA BELEDİYE BAŞKANI GİBİ DÜŞÜNÜYORUM

Abant gölü ve çevresinde bulunan otellerin kolektör hattına bağlanması ama ödenecek katkı payında daha hakkaniyetli olunması gerektiğini ifade eden Özcan, “Abant'a kadar çıkmış kolektör hattı var. O otellerinin atıklarının kolektör hattı vasıtasıyla alınması kanaatindeyim. Bu noktada Belediye Başkanı gibi düşünüyorum. Kolektör hattı oraya kadar ulaştıktan sonra otellerin, konuya Abant üzerinden baktığımızda hiçbir haklı sebepleri olmadığını düşünüyorum. Bolu Belediyesi'nin amacı doğayı korumak olmalı, o otellerin kolektör hattına bağlanarak o otellerden gelir elde etmek amacıyla yapılmamsı gerekir. Çok yüksek rakamlar konuşulduğu duyuyoruz, bundan dolayı uzlaşma sağlanmadığını düşünüyoruz. Yapılması gereken otellerin katkı payını ödeyerek kolektör hattına dâhil edilmesidir. Bolu Belediyesi'nin ölçüsüz, hakkaniyete uygun olmayan, o otelleri cezalandırma gibi değerlendirebilecek büyük meblağları taahhüt ettirilmemesi gerekir” dedi.

İHSAN AĞCAN BOLU'YA GETİRİLMEMELİYDİ

Özcan, daha önce görev yaptığı Etimesgut Belediyesi'nde yürütülen bir soruşturma nedeniyle tutuklanan İhsan Ağcan için şöyle konuştu: “Bu soruyu bana sormayın. Bu soruyu Bolu'da adam yoktu da İhsan Ağcan'ı adam olduğu için Bolu'ya getirdik, diyen Belediye Başkanı'na sorun. İhsan Ağcan Bolu'ya getirilmemeliydi. Bundan sonra beraat etse dahi Bolu'ya gelip görevine başlaması yanlış olur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak karşısında dururuz. Sesimizi yüksek perdeden çıkarız”

VATANDAŞ MİLLETVEKİLİNİ TANIMIYOR

Bolu'nun milletvekilleri açısından ŞANSSIZ bir il olduğunu belirten CHP İl Başkanı Özcan, “Bolu'da yaşayan insanların yüzde doksanı milletvekillerini mahallesinde, sokağında görmediğini söylüyor. Bizim milletvekillerimiz resmi törenlerde boy gösteriyor. Bolu'ya herhangi bir katkıları yok. Bolu milletvekili gerçekten bir işi yapacaksa Kıbrısçık'taki göçü engellemek için oraya devlet eliyle bir yatırım yapmak zorunda. Mengen'e, Gerede'ye bu yatırımı yaptırmak zorunda, ilçelerimizin nüfusları azalıyor. Devleti ikna edemiyorsan özel sektör yetkilisini ikna etmek zorundasın. Bir şeyler yapman gerekiyor, sen milletvekilisin. Ama bugüne kadar hiçbir şey yapılmadı. Biz vasıflı milletvekili konusunda Türkiye'nin ŞANSSIZ illeri arasındayız. Bunu AK Partili milletvekilleri var diye söylemiyorum. Oturdukları koltuğun hakkını veremiyorlar, bu koltukta oturan kişi sadece kurdele kesmek için milletvekilliği yapmamalı” dedi.HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.