Milletvekillerimiz yalancı pehlivan gibi dolaşıyorlar

Milletvekillerimiz yalancı pehlivan gibi dolaşıyorlar

CHP İl Başkanı Tanju Özcan, parti binasında yaptıkları bayramlaşmada, son dönemdeki gelişmeleri değerlendirdi. Özcan yaptığı açıklamada, “Sayın milletvekillerimiz yalancı pehlivan gibi dolaşıyorlar, ülkenin şartlarını iyiymiş gibi gösteriyorlar” dedi.

CHP İl Başkanı Tanju Özcan, bayramın ikinci günü CHP parti binasında gerçekleştirdikleri bayramlaşma töreninde yaptığı açıklamada, sert eleştirilerde bulundu.

Özcan yaptığı açıklamada; “Ülkemiz son zamanlarda çok enteresan bir dönemden geçiyor. Ekonomik anlamda, her geçen yıl daha da kötüye gidiyoruz. Maalesef yoksulluk ve yolsuzluk iyice arttı. İşsizlik önceki yıla göre katlanarak daha da artıyor. Sayın milletvekillerimiz yalancı pehlivan gibi dolaşıyorlar, ülkenin şartlarını iyiymiş gibi gösteriyorlar, somut örnek vermek gerekirse, geçenlerde Baro Başkanımız bir örnek verdi. Bolu icra takibi açısından Türkiye'de 5.il haline gelmiş. İcraya verilen insan sayısı açısından Bolu 5.sırada. Hani biz Türkiye'nin en zengin 2.şehriydik. Hani teşviklerden faydalanmamamızın sebebi Bolu'nun zengin oluşuydu.70.000'i aşkın icra dosyası var. Sadece merkezi konuşuyorum. Bu da Bolu'da 3 kişiden 2'sinin icraya verildiğini gösteriyor. İcra takibine maruz kalmamış kaç tane komşunuz var. Şu şartlarda Bolu'nun teşvik açısından iyi bir konumda olduğunu söylemek son derece gülünç bir şeydir” dedi.

AÇILIM MESELESİ, BAŞTAN SAKAT DOĞMUŞ BİR ÇOCUĞA BENZEMEKTEDİR

Özcan açıklamasının devamında, “Bugünlerde bir açılımı tartışıyoruz. Bu ilk etapta Kürt açılımıydı. Daha sonra adı tepkiler yüzünden demokratik açılım oldu. Orada yanlış olan şeyler var. Biz bu konuyu köylümüzle konuşma imkânı bulduk. Şu anda tartışılan Kürt açılımını birinci gündem maddesi olarak görüyorlar ve her gittikleri yerde de bizlere bunu soruyorlar. Bu memleket nereye gidiyorlar diyorlar. Sayın Genel Başkanımız içeriği belli olmayan bu tür açılımlarla bizim işimiz olmaz şeklinde konuşuyor. Bu açılım baştan sakat olarak doğan bir çocuğa benziyor. İlk sakatlığı bu açılımın neden doğduğu konusu ile ilgilidir. Sayın Başbakan kendi iradesiyle bu açılıma bir kere başlamadı. ABD'ye geçmişte verilmiş olan sözler yüzünden, onların talimatıyla ortaya konulmuş bir açılımdır. Bunun aksine iddia eden varsa, gitsin temsilciler meclisine onun tutanaklarını Türkçeye çevirsin ve yaptıkları konuşmalara baksın. 'Bu açılımı ABD olarak desteklemek zorundayız, çünkü bu açılımın mimarı biziz' diyorlar. Sayın Başbakanın bu açılımı kimlerle başlattığı da çok önemlidir. Hatırlayın, Sayın Başbakan PKK'yı terör örgütü olarak tanımadan biz onlarla görüşmeyiz diyorlardı. Daha sonra Sayın Başbakanı Ahmet Türk'le birlikte görüşürken gördük. Peki bu görüşmenin sonunda ne oldu. İçeriğini kamuoyu bilmiyor, Sayın Türk ise çok tatmin edici bir görüşme olduğunu ifade ediyor. İmralı'da bebek katili bile bizim bilmediğimiz ama kendisinin bildiği bu sürece katkı sağlayın diyor. Aman bu süreci baltalayacak süreçten uzak durun diyor” şeklinde konuştu.

VATANDAŞIMIZ DTP'Yİ LEGAL BİR SİYASİ PARTİ OLARAK GÖRMÜYOR

Özcan açıklamasının sonunda şunları söyledi: “Vatandaşımız DTP'yi legal bir siyasi parti olarak görmüyor. PKK'nın sözcüsü olarak görüyor. Bolu'daki insanımız öyle görüyor, ben de aynen katılıyorum bu insanlara… Yanlış insanlara muhatap olmayacaksınız. İçeriği belli olmayan bir süreçten geçiyoruz. Adamlar Kürtleri kurucu unsur olarak tanımlıyorlar. Kürtçe ana dili devlet okullarında zorunlu hale getirelim, yerel belediyelere kendi silahlı güçlerini kursunlar, onlara yetki verelim diyorlar. Askerle operasyonlara bir son versinler deme cesaretini gösteriyorlar. Hem içeriğini söylemiyorsun, sonra da destek istiyorsun. Türkiye'yi önce ayrıştırma, ardından bölünme süreci olacak bu sürece CHP katkı sağlamayacak ve uzlaşmaz bir tutum takınacaktır. Kimse ülkenin bölünmesi noktasında uzlaşmamızı beklemesin. Kapalı oturuma Türk toplumu tepki gösteriyor. Niye bizden saklı olarak bu kapalı kapılar ardında bunu konuşuyorsunuz diyorlar. Bu konular halktan gizli konuşulmaz, tarih bugünleri yazıyor. Bugün söylenen şeyler yüzünden, ileride bir kısım insan hain, bir kısım insan kahraman olarak anılacak. O yüzden Sayın Başbakana halkın bu kaygılarını iletin diyoruz. 3 kuruşluk siyasi rant uğruna, tarih bizi ileride hain olarak yazsın istemiyoruz. Bu yüzden tavrımızı bugünden açık ve net olarak ortaya koyuyoruz.”


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.