Milli Eğitim Müdürü Şenol Genç’e hoşgeldin ziyaretleri...Genç: "Milli Eğitim yatma yeri değil"

Milli Eğitim Müdürü Şenol Genç’e hoşgeldin ziyaretleri...Genç: "Milli Eğitim yatma yeri değil"

Bolu'da Milli Eğitim Müdürü olarak geçtiğimiz günlerde göreve başlayan Şenol Genç'e hoşgeldin ziyaretleri sürüyor. Dün de Türk Eğitim-Sen temsilcileri ve Muhtarlar Derneği üyeleri, Genç'e hoşgeldin ziyaretinde bulundular. Ziyarett

Bolu'da Milli Eğitim Müdürü olarak geçtiğimiz günlerde göreve başlayan Şenol Genç'e hoşgeldin ziyaretleri sürüyor. Dün de Türk Eğitim-Sen temsilcileri ve Muhtarlar Derneği üyeleri, Genç'e hoşgeldin ziyaretinde bulundular. Ziyarette basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Genç, “Milli Eğitim yatma yeri değil” dedi.

Şenol Genç, ziyaretler sırasında basın mensuplarının da sorularını yanıtladı ve dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Atamaların artık puan sıralamasına göre yapıldığının altını çizen Genç, atamalarda artık kimsenin istediğinin olmayacağını, 1 Eylül'den itibaren bu puanlı sistemin uygulamaya geçtiğini söyledi. Milli Eğitim personelinin ilk günlerde kendisinden biraz çekindiğini belirten Genç; “İlk günlerde biraz çekinceleri vardı ama şimdi rahatladılar. Çünkü ben kişilerle uğraşmam, işimle uğraşırım” dedi. Eğitimde muhakkak bir hedef belirlenmesi gerektiğine de değinen Genç; “Milli Eğitim yatma yeri değildir. Hep birlikte elimizi taşın altına koyacağız. Geldiğim gün ben hedefimizi belirlemiştim. Büyük hedefler koyarak onlara ulaşmalıyız. Bolu'yu ilk üçe sokacağız. Üç yıl içinde bu hedefimize ulaşacağız. Önümüzdeki sene elde edilecek bir başarı Halil Bey'indir. Benim başarım ise önümüzdeki üç yıl içinde ortaya çıkacak” dedi.

ÖNCE MUHTARLAR

Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan ve yönetim kurulu üyeleri, Nizamettin Kılıçarslan, Turan Cebeci ve Mehmet Baran Şenol, Şenol Genç'i ziyaret ettiler. Dernek Başkanı İlhan Çalışkan, Genç'e Bolu'nun durumunun şu anda ne iyi ne de kötü olduğunu ifade ederek; “İnşallah sizin gelişinizle çok daha iyi yerlere geleceğiz” dedi. Şenol Genç ise Milli Eğitimin kapısının herkese açık olduğunu belirtti ve; “Burası devletin bir kapısıdır. Bu nedenle herkese açıktır. Her isteyen bizi ziyaret edebilir” dedi.

SONRA TÜRK EĞİTİMSEN

Muhtarlar Derneği’nin ziyaretinin ardından ise Şenol Genç, Türk Eğitim-Sen Bolu temsilcisi Fikret Başer ve şube üyelerini kabul etti. Başer ziyarete ilişkin konuşmasında eğitimin önemini vurguladı.Başer; “Türkiye ve Bolu'nun menfaatine ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bu konuda sonuna kadar sizin yanınızdayız” şeklinde konuştu. Genç ise sendikalardan atamalara karışmamalarını istedi.

09.09.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.