Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mansur Şen; "Asli konulara karşı duyarsızlar"

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mansur Şen; "Asli konulara karşı duyarsızlar"

ORÜS'ü alan firmanın, anlaşmada verdiği taahhütleri yerine getirdiği raporunu veren uzmanlar ve bu bilgi notunu paylaşan AKP milletvekilleri, karşılarında muhalefet partilerini buldular. Bir muammaya dönüşen konu hakkında Bolu Gün

ORÜS'ü alan firmanın, anlaşmada verdiği taahhütleri yerine getirdiği raporunu veren uzmanlar ve bu bilgi notunu paylaşan AKP milletvekilleri, karşılarında muhalefet partilerini buldular. Bir muammaya dönüşen konu hakkında Bolu Gündem'e açıklama yapan MHP İl Başkanı Mansur Şen; “Milletvekilleri asli konulara duyarsız ve sorunları geçiştiriyorlar” dedi.

ORÜS, Bolu gündemindeki yerini koruyor. Özelleştirilme aşamasında ORÜS'ü alan firma ile yapılan anlaşmanın şartları içinde, 2006 yılının başında faaliyete geçmesi gerekiyordu. Anlaşma şartlarını yerine getirip getirmediğinin araştırmasını yapan heyetin raporu ise kafaları karıştırmaya yetti. Raporda yer alan şu ibare ise ORÜS Tesislerinde hiçbir çalışmanın yapılmadığına şahit olan Karacasulu vatandaşların tepkisini çekecek cinsten; “Uzmanlarca yerinde yapılan kontrollerde, alıcının üretim yapmaya devam ettiği ve yeni yatırımlar yaptığı tespit edilmiş ve fotoğraflarla kayıt altına alınmıştır.”

AKP Bolu Milletvekili Mehmet Güner'in,Karacasu'daki ORÜS tesislerinin anlaşma taahhütlerini yerine getirdiği ve faaliyette olduğuna ilişkin uzman raporunu kamuoyu ile paylaşması, muhalefet kanadının yoğun tepkisi ile karşılanırken, yine milletvekillerine yönelik ağır suçlamalar gündeme geldi. MHP İl Başkanı Mansur Şen de bu suçlamalara milletvekillerinin duyarsızlığı ve sorunları geçiştirme çabasında oldukları yönünde yaptığı eleştirilerle katıldı.

GERÇEK DIŞI BEYAN VERİYORLAR

Mansur Şen, ORÜS'ün zaman zaman Bolu gündemini işgal ettiğini hatırlatarak, son olarak da işsizlere istihdam sağlayacak bir işletmenin faaliyette bulunmamasına rağmen üretim yaptığına dair hazırlanan heyet raporunu, bir bilgi notu olarak paylaşan Mehmet Güner ve diğer milletvekillerine çattı. Şen; “ORÜS belli şartlar ve taahhütlerle özelleşti. İşletmeyi alan firmanın anlaşma şartlarını yerine getirmesi gerekiyor. ORÜS'ü alan firmanın, şu ana kadar şartları yerine getirmediği görülüyor. AKP iktidarının Bolu'daki temsilcileri, ORÜS'te üretimin yapıldığına dair raporu rahat bir şekilde kamuoyu ile paylaşıyorlar. Afaki olarak, yerinde hiçbir tespit ve inceleme yapmadan gerçek dışı beyanat veriyorlar. Özelleştirmeleri gerçekleştirirlerken bambaşka tablolar çiziyorlar. Ancak sonra işletmeleri nasıl atıl hale getirdiklerine şahit oluyoruz. AKP'li milletvekillerimizin iddia ettikleri bu konunun da doğru olmadığını görüyoruz. Şu anda yapılabilecek olan şey, yerinde doğru inceleme ve tespitlerle durumun ne olduğu, firmanın anlaşma şartlarını gerçekten yerine getirip getirmediğinin anlaşılması ve bunun da açıklanarak kamuoyunun bilgilendirilmesi olmalıdır” diye konuştu.

TEMSİL EDEMİYORLAR, KAYBEDEN BOLU OLUYOR

AKP iktidarı ve Bolu Milletvekilleri ile ilgili sert eleştirilerini sürdüren MHP İl Başkanı Mansur Şen, il olarak Ankara'da yeterince temsil edilemediğimizin altını çizerek şunları söyledi; “AKP tek başına iktidar. Güçlü olması gereken hükümetin Bolu'daki temsilcisinin, Bolu'ya ait sorunlara çözüm olacak olumlu bir icraat ortaya koyduklarını maalesef göremiyoruz. Bolu üç milletvekili ile Ankara'da. Ama gerekli kazanımları sağlayamıyor. Esas sorun bu. Bolu'yu temsil edemiyorlar ve sonuçta da kaybeden Bolu oluyor.”

21.06.2006

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.